Лікування шишок на ногах


 

Консервативне лікування шишок на ногах

 

Консервативні методи лікування шишок на ногах на ранніх стадіях захворювання здатні позбавити пацієнта від патології. У таких випадках за допомогою комплексної терапії, як правило, вдається усунути перші, ще незначні, симптоми захворювання і запобігти утворенню твердих наростів на стопах.

Однак консервативні методи лікування з успіхом використовуються і на більш пізніх стадіях розвитку шишок, коли повністю усунути деформацію стопи, не вдаючись до оперативного втручання вже неможливе.

У таких випадках нехірургічне лікування переслідує такі цілі:

 • ліквідація запальних реакцій в області шишок;
 • зняття больового синдрому;
 • стабілізація процесу;
 • відновлення функції ураженої ступні;
 • профілактика подальшого прогресування деформації стопи.

 

Комплексне консервативне лікування шишок включає цілий ряд заходів. Так, теплі ножні ванни, лікувальна фізкультура і масаж уражених кінцівок покращують кровообіг, зміцнюють м’язи і зв’язковий апарат стопи, допомагають позбутися відчуття болю і втоми.

При вираженому больовому синдромі показані фізіотерапевтичні процедури (озокеритопарафінові аплікації, електрофорез новокаїну, фонофорез гідрокортизону і т.п.), які не тільки знімають біль, але і попереджають розвиток запальних і дегенеративних процесів в суглобах.

Широко використовуються ортопедичні пристрої:Консервативні методи лікування шишок на ногах

 • охоплюючі передній відділ стопи гумові манжети, забезпечені знизу спеціальним валиком для захисту середніх плеснових кісток від надлишкового тиску;
 • різноманітні прокладки, що захищають місця утворення шишок на стопах від натирання взуттям;
 • прокладки між пальцями для запобігання розвитку врослого нігтя.

При значній деформації стопи виготовляють спеціальне ортопедичне взуття з викладенням склепінь стопи для розвантаження хворобливих ділянок. У важких випадках фіксованої деформації ступні взуття виготовляють за зліпком ступні.

Мазі для лікування шишок на ногах

Мазі для лікування шишок на ногах використовуються в якості важливого компонента в комплексі консервативної терапії вальгусної деформації стопи.

Для купірування запальної реакції в місцях утворення шишок на ногах широко застосовуються мазі, що містять речовини з груп стероїдних і нестероїдних протизапальних лікарських засобів.
Використання таких мазей допоможе усунути больовий синдром, зніме набряклість тканин і запобіжить незворотні дегенеративні зміни в суглобах стопи, що виникають в результаті хронічного запального процесу.

Однак такого роду засоби не в змозі запобігти подальшому прогресу поперечної плоскостопості, тому їх слід поєднувати з іншими заходами (використання спеціальних ортопедичних пристосувань, гімнастика, масаж).

Крім того, слід врахувати, що протизапальні мазі мають свої протипоказання і поєднуються далеко не з усіма лікарськими засобами, тому використовувати їх рекомендується за призначенням лікаря.

 

Народні методи лікування шишок на ногах

Відразу ж слід зазначити, що ні в якому разі не варто сподіватися позбутися шишок на ногах за допомогою народних методів. Навіть на самих ранніх стадіях розвитку захворювання необхідна консультація фахівця, який підкаже, як правильно підібрати взуття, призначить спеціальний масаж, порадить гімнастичні вправи, які, зміцнять склепіння стопи і, таким чином, зупинять розвиток патології.

Разом з тим, деякі засоби з арсеналу народної медицини можна і потрібно використовувати в комплексній консервативній терапії вальгусної деформації стоп.

Народні зілля допоможуть зняти набряк і запалення, поліпшать кровообіг в уражених ділянках, усунуть біль і втому.

Так, наприклад, дуже корисні щоденні ванночки для ніг з використанням йодно-сольового розчину (на літр гарячої води – столову ложку солі і 10 крапель спиртового розчину йоду).

Крім того, в народній медицині популярні різні компреси, які радять прикладати до ураженої області (прополіс, терту картоплю, лист лопуха зі скипидаром і т.п.). Такі засоби народної медицини мають протизапальну і заспокійливу дію.

Деякі травники радять використовувати для ванночок відвари, які традиційно застосовують при запальних захворюваннях (ромашка лікарська, корінь лопуха, звіробій). Однак слід врахувати, що даних рекомендацій немає в офіційно визнаних довідниках з використання лікарських трав.


 

Хірургічне лікування шишок на ногах

Хірургічне лікування шишок на ногах показано при помірно і сильно вираженій поперечній плоскостопісті (II-III ступінь), в тих випадках, коли, незважаючи на консервативну терапію, має місце прогресування деформації, що супроводжується стійким больовим синдромом.Хірургічне лікування шишок на ногах

До сьогоднішнього дня запропоновано близько 200-300 видів операцій, спрямованих на виправлення поперечної плоскостопості, що ускладнилася утворенням шишок на ногах. Деякі із запропонованих методів оперативних втручань набули широкого поширення, інші використовувалися виключно авторами методик.
Всі операції, спрямовані на усунення деформацій стопи при поперечному плоскостопості можна умовно розділити на три великі групи:

 • операції на м’яких тканинах;
 • операції на кістках стопи;
 • комбіновані операції.

Операції на кістках – найчисленніша група. Такі оперативні втручання спрямовані на зменшення або повне видалення шишок на ногах за допомогою збивання кісткових наростів. Крім того, для усунення деформації стопи часто проводиться часткова резекція (видалення) ділянок кістки.

 

Сьогодні популярні комбіновані операції, при яких виробляють комплексне усунення всіх кісткових деформацій в поєднанні з реконструкцією зв’язкового апарату, що підтримує поперечний звід.

Як правило, оперативне втручання з приводу видалення кісточок на ногах проводиться під загальним наркозом. Тривалість відновного періоду залежить від методу операції. В одних випадках пацієнт може стати на ноги на другий-третій день після операції, в інших – необхідна іммобілізація кінцівки терміном 4-8 тижнів.

У післяопераційний період слід строго дотримуватися всіх рекомендацій лікаря і носити спеціальні ортопедичні пристрої, що підтримують склепіння стопи, як мінімум рік з часу оперативного втручання.

05.08.2016
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(1 оцінка, в середньому: 5 з 5)