Оніхомікоз

Оніхомікоз чи грибок нігтів досить поширене захворювання, якому в однаковій мірі схильні і чоловіки і жінки. Наявнiсть лікарських засобів не завжди гарантує повне позбавлення і ефективність лікування. Крім прийому медикаментів потрібне дотримання гігієнічних правил, щоб повністю перемогти цю хворобу.
Те, що грибок стопи або нігтів є хворобою – підтверджений наукою факт, причому за результатами дослідженні зараженню схильні не тільки нігті, грибкові спори поширюються по всьому організму і зустрічаються навіть у сльозах. З плином часу хвороба може досягти лімфатичних вузлів, що надалі призведе до хвороби всього організму. Саме в силу швидкого і активного проникнення хвороботворних спор в організм людини потрібно своєчасне і якісне лікування.
Не кожна людина має схильність до захворювання онихомикозом. Деякі мають генетичну схильність. Інша група ризику складається з людей, які є постійними клієнтами громадських лазень, саун та басейнів. До виникнення грибка може призвести довге носіння незручного взуття з неякісних матеріалів, особливо в теплу пору року, коли відбувається посилене потовиділення, яке створює тепле і вологе середовище, сприятливе для розвитку грибка.
Своєчасне лікування багато в чому залежить від правильної діагностики, яка можлива при знанні симптоматики захворювання. Підвищення температури на початку багато хто просто не зв’язує з оніхомікозом. Але є ряд ознак, які характерні тільки для грибка нігтів. У першу чергу це зовнішній вигляд нігтьових пластин, які при ураженні спорами змінюють свій колір, який змінюється в бік жовтуватого або зеленуватого відтінку. У деяких випадках може встановитися коричневий або сірий колір.
Другою яскравою ознакою служить надмірна ламкість нігтів, при серйозному ураженнi нігтьова пластина розшаровується і просто вiдпадає. На місці знаходження нігтя залишається ороговiвша шкіра. Зараження онихомикозом супроводжується шкірними висипаннями і свербінням.
Після діагностування настає стадія лікування. Існує безліч народних рецептів, які не можуть бути рекомендовані, бо не зможуть перемогти грибок зсередини, допомагаючи позбавити лише від зовнішніх проявів захворювання.
Визначити правильну різновидь оніхомікозу зможе тільки лікар фахівець. Він же зможе скласти правильний план терапії, яка має своєю головною спрямованістю перемогу внутрішнього зараження, щоб позбутися проблеми назавжди. В якості засобів лікування застосовують таблетки і спеціальний лак для нігтів, який наноситься на уражені ділянки нігтьової пластини. Таким чином, виходить комбіноване одночасне лікування внутрішніх симптомів хвороби і зовнішніх її проявів.
Для позбавлення від зовнішніх «красот» допоможе спеціальний медичний педикюр, який більше нагадує бормашину. За допомогою неї видаляються частини якi зараженнi.
Існує один важливий момент, який хвилює багатьох, хто перехворів або хворіє онихомикозом. Це питання взуття та панчішно-шкарпеткових виробів, які носив хворий. Варто їх викидати чи ні. Відповідь проста – не варто. Найголовніше просто позбавиться від наявності суперечка, в чому допоможе обробка взуття звичайним оцтом або спеціальними дезінфікуючими засобами. Досить протерти взуття зсередини, залишити на добу в загорнутому пакеті і згодом просто провітрити.
Варто пам’ятати, що грибок нігтів – це не вирок, його можна перемогти, нехай це і не дуже швидкий процес. Найголовніше, не забувати про гігієну і профілактиці захворювання, оскільки будь-яку хворобу простіше не допустити, ніж лікувати.

15.12.2015
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 оцінок, в середньому: 0 з 5)