Що таке серонегативний ревматоїдний артрит?

Серонегативний ревматоїдний артрит означає те, що в крові хворих людей відсутнiй ревматоїдний фактор. Дана форма захворювання зустрічається у кожного п’ятого пацієнта, страждаючого ревматоїдним артритом (тобто у 20 відсотків хворих). Відсутність цього лабораторного показника є критерієм сприятливого перебігу хвороби. У той же час патологія гірше піддається лікуванню і реагує на базисну терапію. Початок серонегативного ревматоїдного артриту, як правило, гострий і раптовий, що відрізняє його від інших форм.
Ревматоїдний фактор – це вид протеїнів, що виступають як антитіла. Ці білки синтезуються організмом проти власних імуноглобулінів класу G, які вони сприймають як антигени. Згодом утворюються комплекси, які з ревматоїдного фактора і імуноглобулінів. Певний час вони циркулюють у крові, після чого осідають на поверхнях суглобів. Ці сполуки мають імунними властивостями, завдяки яким запускається каскад імунозапальних реакцій. Однак осідають вони не тільки в суглобах, але і в інших органах, де є сполучна тканина. Цим пояснюються множинні ураження внутрішніх органів при ревматоїдному артриті.
Відсутність цього чинника не означає того, що перераховані вище механізми не відбуваються при серонегативном ревматоїдному артриті. Ураження суглобів і внутрішніх органів також характерно для цієї форми артриту. Негативний аналіз на ревматоїдний фактор лише говорить про те, що його немає в підвищеній концентрації. Певне ж кількість цього параметра все одно присутній в плазмі крові. Кількість ревматоїдного фактора в межах 25 – 30 МО (міжнародних одиниць) на мілілітр крові оцінюється як негативний результат. Необхідно відразу зазначити, що кожна лабораторія оперує своїми межами.
Тому як часто бувають хибнопозитивні і помилково негативні результати аналіз повторюють кілька разів. Навіть якщо кілька зроблених поспіль аналізів не виявляють наявність цього чинника, це не виключає ревматоїдний артрит. Якщо є інші обов’язкові критерії для постановки діагнозу, то він ставиться на їх підставі.

23.12.2015
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(2 оцінки, в середньому: 5 з 5)