Нетрадиційні методи лікування люмбаго. Лiкування в домашнiх умовах

 

Перш, ніж приступити до лікування люмбаго нетрадиційними методами, необхідно правильно поставити діагноз, зробити рентген, КТ або МРТ. Так, наприклад, заборонені маніпуляції з хребтом, якщо у хворого є грижі або протрузії.

Ефективні нетрадиційні методи лікування люмбаго

Остеопатія. Головний робочий інструмент остеопата – його руки. М’який вплив на з’єднання хребців, зв’язки і м’язи відновлює природне положення хребта, усуває напругу в м’язах і больовий синдром. Результат лікування багато в чому залежить від кваліфікації і досвіду фахівця.

Мануальна терапія. Спеціаліст «ставить на місце» хребець і усуває защемлення нерва. Однак така процедура загрожує серйозними ускладненнями, якщо у пацієнта є гострі захворювання спинного мозку або нестабільність хребетних сегментів. При невмілому поводженні можливо защемлення хребетної грижі. Тому допустимі тільки м’які мануальні техніки (релаксація, розтягнення, точковий масаж), які розслаблюють м’язи і зменшують тиск на нерв. Неврологи категорично не рекомендують використовувати мануальну терапію в гострому періоді.

Голковколювання. Введення голок в рефлекторні точки вже під час першого сеансу значно зменшує біль у попереку. Крім того, голковколювання знімає запальну реакцію в нервових корінцях, знижує м’язовий тонус, підвищує загальні захисні властивості організму.

Рефлексотерапія – нормалізація потоків енергії, що циркулює в організмі, шляхом впливу на особливі точки. Стимуляція рефлекторних точок здатна зменшити біль і зняти спазм м’язів. В арсеналі рефлексотерапевтів для лікування люмбаго:

 • Точковий масаж ебонітовими паличками;
 • Електропунктура – дія слабкими розрядами струму на рефлекторні зони;
 • Аплікації магнітофорів, які забезпечують лікувальну магнітне поле.

Об’єктивно кажучи, ефективність останніх методів багато в чому залежить від самонавіювання. Комусь вони допомагають, а комусь ні. Тому рефлексотерапія використовується, як доповнення до традиційного лікування.

У гострому періоді люмбаго заборонено:

 • Висіння на турніку або на перекладині. Якщо захворювання викликане хребетною грижею, то ця вправа погіршить ситуацію.
 • Прогрівання грілками, гірчичниками, гарячою ванною. Підвищення температури призводить до розширення судин. Через їх стінки просочується більша кількість рідини, яка підсилює набряк і ще сильніше здавлює нервові корінці. Результатом є посилення болю.
 • Масаж, особливо баночний. Він також підсилює кровообіг і набряк в хворій ділянці.
 • Зігріваючі мазі (Капсикам, Фіналгон, Скипидарна мазь). Ці засоби впливають на шкірні рецептори і володіють «відволікаючим» ефектом, роблячи біль менш помітною на тлі печіння. Але вони значно посилюють приплив крові до затиснутого нерву, що протипоказано в перші 2-3 дні після прострілу.

 

Як лікувати люмбаго в домашніх умовах

 

Щоб лікувати люмбаго в домашніх умовах, необхідно зрозуміти природу болю в хребті. При затисканні нервових корінців виникає рефлекторний спазм м’язів, що підтримують хребет. Організм це робить для того, щоб обмежити рух, під час якого нервовий корінець може пошкодитися ще більше. Якщо не допускати рухів у поперековому відділі, то спазм пройде і біль зменшиться. Виходячи з цього, лікарі розробили декілька рекомендацій.

Дотримуйтесь вимушеного положення. Покладіть на ліжко дерев’яний щит і накрийте його складеною у декілька шарів ковдрою. Це необхідно щоб спина не прогиналася на м’якому ліжку. Під ноги підкладіть валик. Коли хворий лежить на спині, ноги повинні бути зігнуті під прямим кутом в тазостегновому і колінному суглобах. У такому положенні вдається розслабити великі м’язи спини, що підтримують хребет. Деяким зручніше лежати на животі, підклавши пЯк лікувати люмбаго в домашніх умовахід нього кілька подушок.

Впродовж кількох годин після нападу намагайтеся рухатися якомога менше.

Прийміть нестероїдний знеболюючий препарат. Ібупрофен, Диклофенак та їх аналоги швидко знімають навіть сильний біль і мають виражений протизапальний ефект. Увага, кожен з даних лікарських засобів має протипоказання. Перш ніж приступити до лікування, уважно прочитайте інструкцію і порадьтеся з лікарем.

Знеболюючі мазі наносять на всю область попереку тонким шаром і обережно втирають. Можна використовувати: Фастум гель, Биструм гель, Кетопрофен, Кетопром, вольтаренова мазь.

Надіньте еластичний пояс, у складі якого є шерсть, це щільно обтягує поперек, забезпечуючи додаткову фіксацію. Він здавлює тканини, зменшуючи набряк, а вовняні волокна забезпечують приємне тепло і надають рефлекторний вплив на шкірні рецептори.

Дотримуйтеся дієти. Відмовтеся від продуктів, які затримують воду в організмі і тим самим посилюють набряк: солоного, гострого, солодкого, кави і алкоголю.

24.12.2015
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(1 оцінка, в середньому: 5 з 5)