Ліки від безсоння

 

Приблизно 15% людей, які страждають безсонням, змушені пити снодійне. Але самостійно, без призначення лікаря, приймати ці ліки не можна. Вони повністю протипоказані вагітним жінкам, годуючим матерям, людям з порушеннями дихання уві сні, а також тим, кому з ранку важливо мати хорошу реакцію і ясну голову.

У лікарів є правило: призначати мінімальну дозу препарату, і короткий курс від 3-х днів до 2-х тижнів. Справа в тому, що з часом настає звикання до снодійного. І для того щоб заснути, людина приймає все більшу дозу ліків, що призводить до серйозних побічних ефектів.


 

 

Ліки від безсоння, що продаються без рецепта

 

 

Заспокійливі засоби на основі фенобарбіталу
Корвалол, Валокордин. Фенобарбітал пригнічує нервову систему і гальмує процеси, що відбуваються в ній, заспокоює і надає снодійний ефект. А м’ятне масло розширює судини і знімає спазм гладких м’язів, що допомагає поліпшити харчування мозку.

40-50 крапель препарату розводять в невеликій кількості води. Приймають на ніч, на порожній шлунок. Тривалість лікування не більше 2 тижнів, інакше виникає звикання, психічна та фізична залежність.

Препарати, що покращують мозковий кровообіг
Танакан, Мемоплант – лікарські засоби на основі дерева гінкго білоба. Курс 2-3 місяці необхідний для того, щоб поліпшити роботу судин, що забезпечують головний мозок. Завдяки цьому нормалізуються процеси збудження і гальмування в нервовій системі, поліпшується пам’ять, увага і сон.

Приймають по 2 таблетки 2 рази на день незалежно від прийому їжі. Не розжовувати, запивати невеликою кількістю води.

Адаптогенні засоби
Препарати Мелатонекс, Мелатонін містять речовину, що виробляється епіфізом в темний час доби. Це гормон мелатонін, який відповідає за нормальний сон і регуляцію добових ритмів. Його додаткове надходження в організм лікує різні види безсоння, регулює біологічний годинник і має антиоксидантну дію.

Приймають по 2 таблетки перед сном. Таблетку не можна розкушувати. Ліки починають діяти через годину-дві після прийому.


 

 

Рецептурні снодійні

 

 

Ці сильнодіючі препарати виписуються лікарем за суворими показаннями. Вони починають діяти тільки з наступного дня. Ліки мають кілька неприємних побічних ефектів:

  • викликають сонливість і погіршують реакцію вдень;
  • можуть викликати амнезію – втрату пам’яті на події, які відбулися після прийому препарату;
  • після їх скасування безсоння повертається з новою силою.

Пам’ятайте, що чим менше доза снодійного, тим нижче ризик розвитку побічних явищ.

 

Блокатори гістамінових H1 – рецепторів (антигістамінні засоби)
Заспокоюють, сприяють швидкому засипанню, але викликають пригнічення нервової системи на тривалий період. Тому вранці відчувається сонливість і загальмованість. Звикання розвивається досить швидко, і ліки в звичайному дозуванні перестають діяти.

Димедрол. 50 мг за 20-30 хвилин перед сном. Курс лікування не повинен перевищувати 2 тижнів.

Пипольфен 25 мг 1 раз на добу ввечері. Тривалість лікування 10-14 днів.

Донорміл по половині або по цілій таблетці. Шипучі таблетки розчинити в 100 мл води, а цілу запити невеликою кількістю рідини. Тривалість лікування 2-5 діб.

Транквілізатори
Мають заспокійливу дію на нервову систему, допомагають зняти тривожність, страх, дратівливість і розслабити м’язи. У високих дозах викликають сонливість.

Феназепам приймають за півгодини до сну по 0,25-1 мг (по половині або по цілій таблетці). Запивати невеликою кількістю води. Тривалість лікування до 2-х тижнів.

Бензодіазепіни
Мають короткий період дії і тому до ранку їх вплив припиняється. Препарати не викликають сонливості і загальмованості вдень. Вони прискорюють засипання і покращують якість сну, скорочують число пробуджень вночі. Але якщо перевищити дозу, то можуть викликати звикання і залежність. Різка відміна викликає загострення безсоння.
Сомнол приймають по 1 таблетці за 30-40 хвилин до сну, запиваючи достатньою кількістю води. Літнім людям рекомендують приймати по половині таблетки. Курс лікування від 3 днів до 3-4 тижнів.

Золпідем приймають перед сном по 1 таблетці. Курс лікування від декількох днів до місяця. Скасовують, поступово знижуючи дозу.

Барбітурати
Заспокоюють нервову систему, знижують тривожність, допомагають впоратися з депресіями і пов’язаним з ними безсонням. Але останнім часом лікарі не призначають їх широко через побічні ефекти і розвитку лікарської залежності.

Мепробамат 0,2-0,4-0,6 г (1-3таблеткі) перед сном. Тривалість прийому 1-2 місяці.

Ліки лікар виписує індивідуально, тільки після того, як встановить причину безсоння. З особливою обережністю призначають снодійні людям похилого віку, з хронічними захворюваннями нирок, легенів і печінки, і тим, хто страждає від психічних розладів.

Пам’ятайте, що ні в якому разі не можна поєднувати снодійні з алкоголем! Це дуже небезпечно.

Максимальний ефект від снодійних препаратів ви отримаєте, якщо будете поєднувати медикаментозну терапію, гігієну сну, психотерапію або аутогенне тренування.

03.10.2016
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(5 оцінок, в середньому: 5 з 5)