Фізіопроцедури для лікування безсоння

Фізіотерапія – лікування фізичними факторами: водою, електричним струмом, магнітним полем або фізичний вплив на рефлекторні зони.


[tip]
Зміст:

 

[/tip]


 

 

Масаж при безсонні

Механічний вплив на рефлекторні зони покращує кровообіг головного та спинного мозку, нормалізує відтік крові, заспокоює нервову систему, розслаблює спазмовані від стресу м’язи, прискорює обмін речовин.

Процедура триває 25-30 хвилин. Особливу увагу приділяють шиї і плечам (комірцева зона). Для посилення ефекту використовують масажні креми з розслаблюючими ефірними маслами.

Показання: при безсонні що викликано підвищеною тривожністю, стресом, порушенням мозкового кровообігу. Після масажу бажано прийняти водні процедури.

 

Лікувальні ванни при безсонні

Розслаблюючі ванни з лавандою, ромашкою, гірчицею, хвоєю, морською сіллю, йодобромні, перлинні. Лікувальний ефект заснований на впливі температури (37-38 С), фізичних факторів і хімічних речовин. Ванни розширюють шкірні судини. Це допомагає поліпшити кровообіг у всьому тілі. Ефірні масла потрапляють на чутливі рецептори і мають заспокійливу дію на нервову систему.

Показання: безсоння, що викликане вегетосудинною дистонією, депресіями, перевтомою.

 

Електросон

Лікування безсоння за допомогою слабких імпульсних струмів низької частоти. Електроди накладають на повіки. Через очниці ток по судинах передається в головний мозок, надаючи гальмівну дію на нервову систему. При цьому виникає стан, схожий на сон. У корі та інших структурах мозку підвищується вуглеводний і ліпідний обмін, кров краще живить мозок, нормалізує його роботу.

Процедура безболісна, триває 30-40 хвилин. Курс лікування складається з 10-15 сеансів.

Показання: безсоння, неврастенія, депресія, наслідки травми, функціональні порушення нервової системи.

 

Магнітотерапія при безсонні

Під дією низькочастотного магнітного поля поліпшується робота дрібних капілярів, що постачають тканини. Завдяки цьому досягається протинабряковий, знеболюючий і протизапальний ефект. Магнітотерапія на область шиї допомагає заспокоїти нервову систему, знизити тиск, поліпшити роботу центрів, що відповідають за сон.

Тривалість процедури 15-30 хвилин. Під час лікування не виникає ніяких неприємних або хворобливих відчуттів, можливо, ви відчуєте тільки слабке тепло. Курс лікування 10-20 сеансів.

Показання: безсоння, пов’язане з гіпертонією, головними болями, захворюваннями периферичної та центральної нервової системи.

 

Дарсонвалізація голови при безсонні

Лікування апаратом Дарсонваль допомагає підвищити імунітет, поліпшити кровообіг у мозку і відтік лімфи, усунути спазм судин, нормалізувати діяльність нервової системи і позбутися від безсоння.

Токи високої напруги і високої частоти іонізують повітря. Виникають розряди, що нагадують маленькі блискавки, які впливають на чутливі точки на шкірі.

Скляним електродом проводять на відстані 2-4 мм над шкірою. При цьому проскакують маленькі блакитні іскри, і з’являється запах озону. Під час процедури відчувається приємне тепло і легке поколювання. Процедура триває 5-7 хвилин, кількість сеансів 15-20.

Показання: розлади сну викликані струсом мозку, недостатнім кровообігом, стресами, дерматозами.

 

Гальванотерапія при безсонні

Лікування постійним електричним струмом невисокої напруги (30-80 В) і невеликої сили. Для лікування безсоння застосовують методику гальванічний комір по Щербаку – вплив струмом через електроди на комірцеву зону. В результаті в клітинах відбуваються фізико-хімічні зміни, які призводять до нормалізації роботи судин, зниження больової чутливості, і поліпшенню функцій нервової системи. Крім того, зменшується вироблення адреналіну і знижується нервове напруження.

Великий електрод у формі коміра кладуть на плечі, а маленький на поперек. Через них пропускають електричний струм. Під час гальванотерапії ви будете відчувати легке печіння. Тривалість процедури 15-30 хвилин, 10-25 сеансів на курс.
Показання: неврози, гіпертонічна хвороба, мігрень, черепно-мозкові травми що викликають порушення сну.

 

Електрофорез седативних препаратів

Суть методу – введення ліків (броміду калію або натрію) за допомогою постійного струму слабкої потужності. Ця методика об’єднала лікувальні властивості електролікування і медикаментозну терапію. Вона допомагає домогтися розслаблення нервової системи, поліпшення кровотоку і нормалізації сну.

На шкіру накладають вологі фланелеві прокладки, змочені ліками. У них вставляють електроди і поступово збільшують силу струму, поки ви не відчуєте легке поколювання. Процедура триває 15 хвилин. Курс лікування 10-15 сеансів.

Показання: підвищена тривожність і збудливість, гіперактивність, неврози, депресія, що стали причиною безсоння.

 

Голковколювання при безсонні

У біоактивні точки, що відповідають за роботу нервової системи, вводяться спеціальні медичні голки, товщиною з людську волосину. Рефлекторно в нервовій системі виникають різні процеси, які підвищують стійкість до стресів, емоційну стабільність і таким чином усувають саму причину безсоння.

Процедура проходить майже безболісно. Введення голки супроводжується припливом тепла. Сеанс голкотерапії триває 20-30 хвилин, кількість процедур встановлюють індивідуально.

Показання: різні захворювання нервової системи і підвищена емоційна чутливість.


Фізіотерапевтичні методи лікування безсоння діють м’якше ліків, не викликають звикання і побічних ефектів. Вони можуть усунути саму причину хвороби, а не тільки її прояви. Щоб отримати максимальний ефект необхідно пройти весь курс лікування. Благо більшість апаратів є в міських поліклініках. Але є люди, яким таке лікування безсоння протипоказано: в період інфекційних захворювань, а також людям з новоутвореннями і вагітним жінкам.

Безсоння не тільки робить ніч довше, воно здатне серйозно зіпсувати якість життя. Адже якщо ви не виспалися, то сил немає і настрій на нулі. Тому так важливо усунути проблему зі сном. Але зробити це потрібно грамотно, тому що безконтрольний прийом снодійних засобів може стати причиною фізичної і психологічної залежності.

03.10.2016
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 оцінок, в середньому: 0 з 5)