Хвороба Альцгеймера: ознаки, симптоми, діагностика

Хвороба Альцгеймера є найпоширенішою формою слабоумства, це серйозне захворювання мозку, що спричиняє втрату пам’яті і когнітивних змін. Хоча не кожна втрата пам’яті вказує на захворювання Альцгеймера, та один з десяти людей старше 65 років, і більше половини тих, хто старше 85 хворiє на хворобу Альцгеймера. В даний час, 26 мільйонів людей у всьому світі мають цей недуг.

Симптоми хвороби Альцгеймера, як правило, розвиваються повільно і поступово самопочуття погіршується з плином часу, прогресує від легкої забудькуватості до широкого пошкодження мозку. Хімічна та структурна зміни в головному мозку поступово руйнують здатність пам’ятати, вчитися і ставитися до інших.


 

Хто знаходиться в небезпеці?

Первинними факторами ризику хвороби Альцгеймера є вік, сімейний анамнез, і генетика. Тим не менш, є й інші фактори ризику, які можуть вплинути на вас. Підтримання здорового серця, уникання високого кров’яного тиску, хвороб серця, інсульту, діабету, високого рівеню холестерину може знизити ризик розвитку хвороби Альцгеймера. Слідкуйте за вагою, уникайте тютюну та алкоголю.
Ранній початок хвороби Альцгеймера вражає пацієнтів віком до 65 рокiв. Цей відносно рідкісний стан бачили частіше у пацієнтів, чиї батьки чи бабусі й дідусі хворiли на хворобу Альцгеймера у молодому віці, і, як правило, були пов’язані з трьома конкретними мутаціями гена (гена APP знайдено на хромосомі 21, ген на хромосомі PSI 12, і ген на хромосомі PS2 1).

 

Ознаки та симптоми хвороби Альцгеймера

Для багатьох людей, виявлення перших ознак проблем з пам’яттю в себе або коханої людини приносить страх хвороби Альцгеймера. Тим не менше, більшість людей старше 65, мають деякий рівень забудькуватості. Це нормально для пов’язаних з віком мозкових змiн, щоб провести зміни в швидкості обробки, уваги і короткочасної пам’яті, створюючи так звані “старші моменти”. Забудькуватість є лише незручною, хоч і звичайно включає в себе несуттєву інформацію. Розуміння значення цих вікових змін починається з визначення різницi між тим, що нормальне, а що є раннім симптомом хвороби Альцгеймера.

 

Ознаки  ранніх симптомiв хвороби Альцгеймера

 •  Регулярне розміщення важливих елементiв в дивних місцях, таких як ключі в холодильнику, гаманець в посудомийній машині
 •  Забуває імена членів сім’ї і загальні об’єкти, або заміняє слова на недоречнi
 •  Часто забуває цілі розмови
 •  Не можете слідувати вказівкам рецепта
 •  Загубленiсть в знайомих місцях, не пам’ятає як дістатися до будинку

 

 

Що ще може викликати симптоми хвороби Альцгеймера?

Значна втрата пам’яті не є симптомом нормального старіння. Тим не менше, не завжди вказує на хворобу Альцгеймера. Інші умови також можуть призвести до розумового спаду.

Симптоми, які імітують початок захворювання Альцгеймера можуть бути результатом:

 • Центральна нервова система та інші дегенеративні розлади, у тому числі травми голови, пухлини головного мозку, інсульт, епілепсія, хвороба Піка, хвороба Паркінсона, хвороба Хантінгтона.
 • Метаболічні хвороби, такі як гіпотиреоз, гіпоглікемія, недоїдання, дефіцит вітамінів, зневоднення, ниркова або печінкова недостатнiсть.
 • Психологічні чинники, такі як слабоумство, депресія, емоційна травма, хронічний стрес, психоз, хронічне недосипання, марення.
 • Інфекції, такі як менінгіт, енцефаліт, сифіліс.

 

Діагностика хвороби Альцгеймера

Так як немає жодного остаточного медичного тесту для виявлення хвороби Альцгеймера, діагностика може зайняти багато часу і терпіння. Діагностика хвороби Альцгеймера вимагає детальної оцінки, в тому числі:

Ретельне вивчення історії симптомів у пацієнта і сім’ї, в тому числі в минулому і сьогоденні. Визначення класичних моделей може допомогти лікарю виключити інші причини симптомів хвороби Альцгеймера, а також відрізнити хворобу Альцгеймера від інших форм слабоумства.
Фізичний і неврологічний іспит, у тому числі когнітивних тестів для оцінки таких речей, як орієнтації (здатності згадати деталі про себе, місце і час), концентрації уваги, швидкості обробки інформації, пам’яті.
Інші тести, такі як мозкова візуалізація, щоб виключити інші медичні причини.

Як помірнi когнітивнi порушення відрізняються від хвороби Альцгеймера?

Останні дослідження в галузі вивчення помірних когнітивних порушень (MCI) показує біологічні зміни, ідентичні тим, які спостерігаються в головному мозку хворого на Альцгеймера. На думку деяких лiкарiв, проміжним етапом між нормальним старінням і початком хвороби Альцгеймера, MCI характеризується стійкою забудькуватостю, але не вистачає багатьох більш вагомих симптомів хвороби Альцгеймера.

МРП часто передує ранні етапи хвороби Альцгеймера. В інших випадках, пацієнти перебувають у відносно м’якій стадії занепаду, і в змозі жити самостійно з невеликою допомогою від інших.

11.12.2015
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(1 оцінка, в середньому: 5 з 5)