Чому виникауть тягнучі болі внизу живота у жінок?

 

Тягнучі болі внизу живота можуть виникати внаслідок запальних захворювань органів малого таза, а також під час менструації.

 

 

Тягнучі болі внизу живота внаслідок запальних захворювань

 

Запальне захворювання органів малого таза – це інфекція, що поширена на слизову оболонку порожнини матки, маткових труб або яєчників.

У зв’язку з життєдіяльністю мікроорганізму, впровадженого в слизову оболонку, виділяються продукти метаболізму, тому у жінки будуть спостерігатися специфічні прояви.

Симптомами запалення органів малого таза є:

 • хронічні болі в тазу (спостерігаються постійні болі, що тягнуть внизу живота);
 • рясні виділення з піхви (характер виділень буде залежати від мікроорганізму або вірусу, що викликав патологічний процес);
 • підвищення температури тіла.

Оскільки внутрішні статеві органи є сусідами з уретрою і прямою кишкою у жінки можуть спостерігатися розлади сечовипускання (наприклад, часті хворобливі сечовипускання) і стільця (наприклад, метеоризм, рідкий стілець або запори).

 

 

Болі внизу живота при менструації

 

Щомісяця в яєчниках відбувається овуляція. Потрапляючи в маткову трубу, яйцеклітина готується до зустрічі зі сперматозоїдом. Якщо запліднення не настає, то цикл закінчується і у жінки починається менструація, яка характеризується відторгненням функціонального шару ендометрія. У нормі менструація повинна протікати безболісно.

 

 

Слід зауважити, що при нормальній менструації може спостерігатися відчуття невеликої тяжкості в животі, здуття живота. Однак дані симптоми не порушують звичний ритм життя жінки.

Поява болю під час менструації (альгодисменорея) є ознакою будь-якого порушення. Болі, як правило, локалізуються внизу живота, але також можуть віддавати в поперек. Як правило, болі носять тупий характер.

Причинами альгодисменореї можуть бути анатомічні дефекти матки, її недорозвинення, запальні захворювання внутрішніх статевих органів, ендометріоз.

Ендометріоз характеризується тим, що клітини ендометрія знаходяться не тільки в порожнині матки, а й в її товщі, тобто м’язовому шарі. Дана тканина під час місячних також починає набрякати і кровоточити, що веде до розвитку у жінки виражених менструальних болів.

Чому болить живіт з правого боку?

Слід зауважити, що при запальних захворюваннях у жінки спостерігаються постійні болі внизу живота незалежно від початку менструації.

За допомогою до лікаря необхідно звернутися в наступних випадках:

 • коли спостерігається рясна менструація (прокладка не витримує звичного часу);
 • якщо з виділеннями крові з’являються великі згустки;
 • якщо піднялася температура;
 • з’явилося запаморочення, нудота і блювота;
 • якщо біль носить наростаючий характер.

Щоб впоратися з хворобливими відчуттями під час менструації жінка може прийняти одну таблетку анальгетика (наприклад, анальгін) або спазмолітичного (наприклад, но-шпа) препарату.

10.06.2016
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(2 оцінки, в середньому: 5 з 5)