Булімія

 

Булімія є психологічним розладом, який супроводжується порушенням нормального харчування. Очевидні ознаки недуги – підвищений апетит, приступи обжерливості, загальна слабкість і больові відчуття в надчеревній ділянці. В основному ця хвороба проявляється у жінок.

 

Існує два варіанти розладу психіки:

  • Частіше настає у дівчат – підлітків. У період статевого дозрівання може виникати звірячий апетит або повна відсутність голоду. Дівчаток це не турбує, вони набирають і легко скидають вагу. Потім настає період, коли безконтрольний апетит продовжує посилюватися, а вага все росте.
  •  До булімії схильні жінки від 25 до 30 років в періоди тривалих стресових ситуацій і нервових перенапруг. Вони намагаються «заїсти» стрес. Згодом організм адаптується до надмірного прийому їжі, що призводить до плачевних наслідків.

 

Для хворих на нервову булімію характерні нав’язливі думки про їжу. Усвідомлюючи, що у них з’явилися проблеми з харчуванням, настає період боротьби: дієти, фізичні навантаження, голодування і різні способи очищення організму.

Активні періоди боротьби із зайвими кілограмами призводять до накопичення нервового напруження, яке проривається у вигляді нападу – безконтрольного поглинання їжі. Напади в різні періоди протікання хвороби можуть виникати від 2 до 40 разів протягом місяця. Проявляються вони у вживанні їжі у великих кількостях: від двох кілограм і більше. Як наслідок з’являється дискомфорт, тяжкість, а також підвищена пітливість і слабкість. Далі хворий починає глибоко жалкувати про скоєне, тому приймає рішення позбутися від надлишків їжі за допомогою блювоти. І знову черговий напад голоду і методи боротьби ті ж. Цей процес може тривати не один рік.

При важкій формі хвороби відбуваються значні скачки ваги (до 10 кг). Починаються проблеми зі шлунком і травленням, виникає внутрішня кровотеча і затяжна депресія.

Важливо зрозуміти, що хвороба розвивається далеко не у всіх. Причини бувають у фізіології людини, пов’язані з особливістю обмінних процесів в організмі, гормональним профілем, браком вітамінів.

Методи виховання себе і оточуючих, підвищена реакція на стреси – теж можуть послужити причинами розвитку хвороби.

У процесі лікування використовують різні способи психотерапії. Грамотний підхід фахівців вирішить проблему з харчуванням, підвищить самооцінку, позбавить від залежності.

17.12.2015
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(2 оцінки, в середньому: 5 з 5)