Ліки від депресії

Ліки від депресії для всіх людей не універсально і не існує одного єдиного. Чому так відбувається? Це пов’язано з різноманітністю депресивних станів: післяпологова депресія, підліткова депресія, дистимія, циклотимія, осіння депресія, ендогенна депресія і інші.

Ліки від депресії, які правильно підібрані, можуть відразу допомогти зняти симптоми депресивного стану, однак при затяжній хворобі потрібна індивідуальна схема лікування, яка поширюється на тривалий період. Тому і хворі, і родичі повинні налаштовуватися на тривале лікування з можливими варіаціями і змінами в схемі лікування.

Не потрібно боятися антидепресантів і негативних реакцій, які вони можуть привнести у ваші відчуття. Кожен організм універсальний і по-своєму реагує на ліки від депресії. Психотерапевт внесе зміни в ваше лікування з урахуванням індивідуальної непереносимості препарату. Найголовніше, що ви повинні зрозуміти, так це те, що універсальних ліків для всіх видів депресивного стану не існує.

Спочатку необхідно розібратися з видом депресивного стану і причинами, які спровокували його. Самостійно в домашніх умовах дуже складно визначити, яка саме у вас депресія, а вже тим більше зрозуміти це родичам, які спостерігають за симптомами хворого. Але якщо все ж ви бажаєте допомогти собі або близьким знайти ліки від депресії без рецепта, то скористайтеся наступними порадами.

 

Ліки від депресії та стресу

Спочатку важливо розібратися в природі походження депресивного стану. Найчастіше причини захворювання знаходяться в самому хворому, а не тільки в зовнішніх обставинах. Звичайно, не будемо виключати життєві події – стрес, який здатний змінити навіть сильних людей. Однак найчастіше депресія і стрес є наслідком психічного стану, нервової чутливості, фізичного здоров’я і особливостей світогляду.

Кращі ліки від депресії та стресу – це зміцнення психічного імунітету. Ні для кого не секрет, що всі ліки направляються на боротьбу зі слідством, а не причиною захворювання. Наше завдання зупинити процес виникнення депресивних реакцій. Навіть якщо курс лікування від депресивного стану виявився ефективним, то існує ймовірність виникнення повторних симптомів захворювання. Що в цьому випадку робить людина яка страждає від депресії –  п’є знову антидепресанти, і стає залежною від них. Але ж можна допомогти собі позбавитися від депресії без ліків. Що для цього потрібно робити і як перемогти депресію без ліків? Існує безліч способів, з якими рекомендуємо ознайомитися.

Дуже важливо стабілізувати емоційний фон, зміцнити нервову систему, проводити профілактичні заходи і навчитися по-іншому дивитися на життя і ті події, які вас оточують. На перший погляд, здається, що все так просто, але як тільки повторюється панічна атака, то депресивний стан проявляється з новою силою. Перш за все, треба налаштувати себе на те, що неприємності, життєві труднощі, прикрощі, печалі, проблеми – це невід’ємна частина життя, яка була, є і буде завжди. Так влаштований світ, неприємності змінюються радощами, а невдачі успіхом. Це закономірний процес, з яким стикається кожен з нас в житті, проте всі реагують на них по-різному. Хтось сильно переживає, перебуває довгий час в субдепрессівному стані і з часом впадає в депресію. А хтось, посумувавши деякий час, повертається до звичайного ритму життя і це жодним чином не відбивається на його звичайному житті.

З цього випливає, що велике значення має те, як ми ставимося до неприємностей, як ми їх чекаємо, турбуючись і нервуючи, часто марно, а в результаті все проходить благополучно. Таке ставлення до життєвих подій тільки виснажує нервову систему, що дає можливість приєднатися до депресії ще й нервозності, тривожності, ще більше погіршуючи стан. Зрозумівши це, можна приступити до навчання себе і свого організму правильно ставитися до неприємностей.

Як же перемогти депресію без ліків? У цьому вам можуть допомогти:

 • методи медитації;
 • йога;
 • психологічні методи самонавіювання для підняття низької самооцінки і розвитку впевненості;
 • заняття спортом;
 • різні нові захоплення;
 • подорожі;
 • зміна роботи і соціального оточення;
 • спілкування з природою, тваринами.

Щодо психологічного методу самонавіювання – необхідно зрозуміти його суть, яка полягає в умінні поставити мету, досягти її і надалі успішно керувати своїм життям. Всі ці прості поради допоможуть змінити своє внутрішнє світовідчуття, при відсутності ендогенних причин захворювання.

Вихід з депресії без ліків при ендогенній депресії складніший, оскільки причиною даного захворювання є генетична схильність, обумовлена ​​нестачею хімічних речовин: гормону гарного настрою (серотоніну) і гормону задоволення (дофаміну). Підняття дефіциту цих гормонів здійснюється в основному медикаментозною терапією. А якщо до медикаментозної терапії підключити всі перераховані вище методи, а також вітамінотерапію, різноманітне харчування (горіхи, печінка, шоколад, апельсини, банани, свіжоприготовані соки, м’ясо птиці, морепродукти, молочні продукти), то можливо в подальшому уникнути рецидивів депресивного стану.

Якщо депресивний стан викликається захворюваннями (черепно-мозкова травма, гіпотиреоз, інсульт, цукровий діабет, ентероколіт, виразкова хвороба, холецистит, гастрит, панкреатит, гіпертонічна хвороба, вегето-судинна дистонія, грип та ін.), то в цьому випадку кращі ліки від депресії – медичні препарати, які знімають гостру і хронічну симптоматику.

 

Ліки від депресії і дратівливості

В даному випадку хворому може допомогти заспокійливий препарат «Новопасит», прийняття заспокійливих ванн, що містять соду, імбир, морську сіль, екстракт розмарину.

Ефективна фітотерапія, яка включає прийняття чаїв з трав деревію, ромашки, дудника, живокосту, коренів валеріани, чебрецю, квіток глоду, пустирника, сухоцвіту, трави звіробою.

Ліки від депресії і дратівливості – це музикотерапія, самомасаж, масаж, що дозволить перенестися в світ приємного розслаблення. Візьміть на контроль свої розумові процеси і не давайте негативним думкам бути присутнім у вашій свідомості.

Які ліки від депресії допомагають? Не можна сказати, що є ефективні і неефективні ліки від депресії. Всі ліки ефективні, але з урахуванням правильного підбору, що може зробити тількі кваліфікований фахівець.

 • Наприклад, ліки від депресії і тривоги –  Тизерцин,  Амітриптилін.
 • Антидепресанти для лікування тривожності – Флуоксетин (Прозак), Аурорікс (Моклобемід), Бефол, Інказан, Цефедрін, Сіднофен, Дезипрамін.
 • У лікуванні туги, апатії з депресивним станом призначаються Іміпрамін, Кломіпрамін, Ципраміл, Пароксетин.
 • Лікування субпсіхотичних станів включає Дезипрамін, Піразидол.

Всі препарати повинен призначати лікар!

 

07.01.2018
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(1 оцінка, в середньому: 5 з 5)