Як уникнути рецидиву анорексії?

Рецидиви анорексії після лікування трапляються у 32% хворих. Найнебезпечнішими є перші півроку, коли у хворих висока спокуса відмовитися від їжі і повернутися до старих звичок і колишнього способу мислення. Також є ризик, що в спробі заглушити апетит такі люди почнуть зловживати алкоголем чи вживанням наркотиків. Саме тому рідні повинні приділяти максимум уваги, спробувати наповнити їх життя новими враженнями.


Як уникнути рецидиву анорексії?

Приймайте призначені лікарем медикаменти. Строго дотримуйтеся дозування і тривалість прийому. Якщо ви помічаєте, що всі думки пов’язані з їжею і схудненням, то необхідно про це повідомити лікаря. Він скоректує дозу медикаментів, що дозволить уникнути загострення анорексії.

Не дотримуйтесь дієти. Не встановлюйте для себе ніяких обмежень – їжте всього потроху. Складіть для себе програму харчування, в яку будуть входити всі необхідні для здоров’я продукти. З корисних продуктів і страв вибирайте ті, які вам подобаються, і включіть їх у своє меню. У вашому раціоні обов’язково повинні бути джерела білка (м’ясо, риба, молочні продукти, сир), овочі, фрукти в будь-якому вигляді і злаки.

Рецидиви анорексії

Їжте кожні 3 години маленькими порціями. Невеликий обсяг їжі, що регулярно надходить в організм, допоможе не думати постійно про їжу, відновити роботу системи травлення та налагодити обмін речовин. Буде краще, якщо ви заздалегідь складете меню і будете тримати в холодильнику продукти, необхідні на день. Це можуть бути фрукти, йогурт, сир, відварене м’ясо, запечені овочі, сир, сік з м’якоттю. Не відмовляйтеся повністю від солодкого.

Не дивіться модні журнали і покази мод. Не порівнюйте себе з моделями. Багато хто з них страждають анорексією та булімією, і не можуть бути прикладом для вас.

 

Балуйте себе. Нагородженням повинна служити не їжа. Це можуть бути обновки, манікюр, педикюр, СПА, масаж, відвідування майстер-класів або квитки на цікаві для вас заходи.

 

Спілкуйтеся з людьми і не замикайтеся в собі. Відвідуйте заняття з групової терапії, зустрічайтеся з друзями. Оточіть себе людьми, яким цікава не тільки ваша зовнішність, але і ваш внутрішній світ. Обірвіть контакти зі знайомими, які постійно худнуть і сидять на дієті. Не відвідуйте форуми і сайти, присвячені цій тематиці.

Знайдіть собі хобі. Арт-терапія широко використовується для профілактики загострень. Якщо не знаєте, з чого почати, зайдіть у магазин хенд-мейду, де зараз величезний вибір товарів для творчості.

Уникайте стресових ситуацій. Змініть свою поведінку таким чином, щоб уникати конфліктів і не засмучуватися через дрібниці. Стреси можуть дати старт негативним думкам, через що виникає спокуса знову відмовитися від харчування.

Вчені сходяться на думці, що анорексія є хронічним захворюванням, для якого характерні періоди затишшя і рецидиви. Цю харчову залежність порівнюють з цукровим діабетом: людина повинна постійно стежити за своїм станом, дотримуватися заходів профілактики, а при появі перших ознак хвороби починати медикаментозне лікування. Лише таким чином вдається вчасно зупинити повернення анорексії і не допустити рецидиву.

21.01.2016
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(2 оцінки, в середньому: 5 з 5)