Ознаки, симптоми і причини анорексії

Не є секретом, що багато представниць слабкої статі мріють мати струнку фігуру. Розглядаючи свої улюблені глянцеві журнали, дівчата хочуть відповідати успішним фотомоделям. На тлі своїх кумирів, вони бачать себе товстими. Тому, багато дівчат прагнуть схуднути, щоб наблизити себе до ідеалу. Вони виснажують свій організм різними голодовками, зовсім не замислюючись про наслідки. І тоді виникають симптоми підступного захворювання «худеньких», яке називається анорексією.

 

 

Ознаки анорексії

Дівчата, які страждають цим захворюванням, зазвичай заперечують, що у них проблеми зі здоров’ям. Однак зовнішні ознаки анорексії можна легко відзначити за наступними пунктами:

1. Яскраво виражена худорба. Візуально шкірний покрив стає настільки тонким, що під ним видніються кістки.

2. Шкіра на обличчі стає блідою, а кола під очима неможливо замаскувати навіть найефективнішим тональним кремом.

3. Волосся і нігті тьмяніють і легко ламаються.

4. З’являється млявість і повільність.

Насправді, досить просто зрозуміти, хвора дівчина анорексією чи ні. Зазвичай перші ознаки цього захворювання примітнi одразу. Але існують ще симптоми анорексії, які набагато серйозніше ознак, що відображають зовнішній вигляд.

 

Симптоми анорексії

Бажаючи стати стрункою, дівчина не помічає, що вона вже й так достатньо схудла. Дивлячись на себе в дзеркало, вона незадоволена своїм зовнішнім виглядом. Цей фактор є найважливішим симптомом анорексії, який веде за собою ряд інших небезпечних ознак захворювання, а саме:

1. Відсутність апетиту

На початку, розміри порцій улюблених страв стають менше, потім дівчина починає відмовлятися від їжі, посилаючись на втому або погане самопочуття.

2. Бажання знизити вагу

Прагнучи схуднути, дівчина не може себе зупинити. Вона постійно бачить себе товстою. Але якщо вага стає на 15% нижче допустимої норми – це тривожний дзвіночок.

3. Швидка втомлюваність організму

Дівчина, страждаюча цим захворюванням, постійно відчуває втому. Її хилить на сон навіть після того, як вона прокидається вранці.

4. Зникають менструації

Тривожний симптом, який призводить до різних порушень в діяльності організму, а також до розвитку безпліддя.

5. Прояв хронічних захворювань

Недолік необхідних мінеральних речовин і вітамінів, стає основною причиною розвитку різних хвороб.

Спираючись на вищеописані симптоми захворювання, можна зупинити процес схуднення. Але діяти потрібно відразу після їх виявлення.

А тепер давайте розглянемо причини цього підступного захворювання.

Причини анорексії

Як показує статистика, анорексія поширена серед підлітків, так як саме в цей період будь-яка зовнішня інформація формує їх світогляд. Також можна виділити наступні причини анорексії:

1. Невисока самооцінка

2. Бажання сподобатися іншим людям.

Дівчина робить все можливе, щоб мати успіх у оточуючих. Тому вона починає худнути і вже не бачить меж. Їй здається, що не існує межі на шляху до досконалості.

3. Зайва зацикленість на своїй поведінці.

4. Внутрішній дискомфорт, незадоволеність своїми зовнішніми даними

 

Вчасно розпізнавши основні ознаки анорексії, можна запобігти розвитку захворювання. І на перших порах прояви анорексії, необхідно проконсультуватися з психотерапевтом.

17.12.2015
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(3 оцінки, в середньому: 5 з 5)