Симптомокомплекс нервової булімії – чому він проявляється, характеристика поведінки людини, що має даний синдром

Розглянемо види зміни харчової поведінки які часто зустрічаються.
У першу чергу розглянемо симптомокомплекс нервової булімії (підвищеного апетиту). Як правило, даний симптомокомплекс зустрічається у жінок молодого віку. Проявляється епізодами компульсивних (епізодичних) прийомів їжі, триваючими не більше двох годин. Під час таких епізодів безперервного поглинання їжі перевага віддається тортам, тістечкам, варенню, морозиву, здобним булочкам, всіляким виробам з тіста. Однак, на відміну від форм, розглянутих вище, такі напади – епізоди супроводжуються збереженням критичного ставлення до подій, розумінням ситуації, що таке харчова поведінка не є нормальною. Людину турбує почуття провини і страх неможливості припинити епізод переїдання. Збереження самокритики змушує ретельно приховувати такі напади надлишкової обжерливості від оточуючих. Зазвичай такі напади – епізоди перериваються спонтанною блювотою або сильними болями в животі.

 

Також чинником, що призводить до зупинки переїдання, є поява когось зі сторонніх людей. Коли збільшення маси тіла стає досить значним, такі люди навчаються після нападів переїдання викликати самостійно блювоту. Знову ж, збереження критичності до існуючого стану справ, змушує вживати жорсткі, строгі низькокалорійні дієти, які покликані запобігати набору маси тіла після нападів переїдання. У таких індивідів ожиріння вираженого характеру не досягає. Нерідко, однак, нервова булімія призводить до порушень менструального циклу. Звучати може невтішно, але вважають, що головною причиною нервової булімії є атипова прихована депресія.

Які принципи лікування симптомокомплексу нервової булімії?

Основний вид лікування нервової булімії – це призначення препаратів з групи антидепресантів, механізм дії яких полягає у виборчому придушенні зворотного захоплення серотоніну в структурах головного мозку.

03.02.2016
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 оцінка, в середньому: 5 з 5)