Болі в області лопаток

Больовий синдром, що локалізується в області лопаток, може виникати внаслідок розтягнення зв’язок і м’язів, травми або дегенеративно-дистрофічних захворювань хребта. Іноді болі в даній області є відбитими і можуть свідчити про наявність захворювань, які пов’язані з шлунково-кишковим трактом або серцево-судинною системою.


[tip]

Зміст:

[/tip]


Болі під лопаткою

Причиною болю під лопаткою може ставати цілий ряд патологій. Дана біль може виникати на тлі травми лопатки або свідчити про остеохондроз. У деяких випадках больові відчуття під лопаткою можуть вказувати на такі серйозні патології як інфаркт, виразкова хвороба або ниркова колька.

До болів під лопаткою можуть привести такі патології:

Остеохондроз грудного відділу хребта може проявлятися болями в плечі, грудній клітці, області лопаток, а також в грудній клітці. Біль є наслідком здавлювання спинномозкових корінців грудного сегмента. Крім болю виникає втрата чутливості і рухові розлади у верхніх кінцівках. Варто відзначити, що остеохондроз в грудному відділі хребта виникає набагато рідше, ніж в поперековому відділі.

Міжреберна невралгія супроводжується болями по ходу міжреберних нервів. Компресія нижніх спинномозкових корінців грудного відділу нерідко проявляється болями під лопатками. Біль зазвичай гострий і пронизливий. Напад болю може виникати при різких рухах, чханні або кашлі. Іноді можуть з’являтися спазми міжреберних м’язів.

Виразка шлунка може проявлятися не тільки болями у верхній частині живота, але також і відбиватися в грудний відділ хребта, грудину, а також в область під лопатками. Больові відчуття виникають безпосередньо після прийому їжі. Також виникає печія, відрижка, нудота, блювота і зниження маси тіла. Для виразкової хвороби характерна сезонність загострень (осінь і весна).

Печінкова (жовчна) коліка виникає внаслідок сильного спазму жовчного міхура або на тлі закупорки жовчних шляхів (внутрішньопечінкових або позапечінкових) каменем. Головним симптомом коліки є колючий, ріжучий або роздираючий біль в правому підребер’ї, яка іноді може відбиватися в праве плече, в праву лопатку, шию чи щелепу. У рідкісних випадках біль іррадіює (поширюється) вліво, імітуючи при цьому напад стенокардії (біль у серці тривалістю не більше 15 хвилин).

Пієлонефрит, як правило, проявляється болем у попереку, але в деяких випадках біль може відчуватися в області підребер’я, під лопаткою або в клубовій області. Крім болю, дизуричні прояви (прискорене і хворобливе сечовипускання). Гострий пієлонефрит супроводжується лихоманкою, ознобом, м’язовою слабкістю, головним болем, а іноді нудотою з блювотою.

Ниркова коліка також як і жовчна може викликати сильний біль в підлопаточній області. Варто відзначити, що дана локалізація болів досить рідкісна. Найчастіше біль поширюється по ходу сечоводу і віддає в пах і стегно. Крім того, може виникати почастішання сечовипускання, яке нерідко супроводжується болем в сечівнику.біль під лопаткою

Інфаркт міокарда виникає внаслідок недостатнього припливу артеріальної крові до серцевого м’яза, що, в кінцевому рахунку, призводить до некрозу (омертвіння) ділянки міокарда. Сильна і тривала біль в грудях нерідко відбивається в ліве плече і руку, в лопатку і підлопаточну область, шию, щелепу, в верхню частину живота.

Травма лопатки може виникати при прямому ударі в лопатку або після падіння на спину. У деяких випадках травма є наслідком падіння на випрямлену руку або на лікоть. Біль може виникати як в самій лопатці, так і під лопаткою. Больовий синдром посилюється під час рухів в плечовому поясі. При переломах лопатки біль стає гострою, виникає припухлість і набряк м’яких тканин.


Болі між лопатками

Болі між лопатками найчастіше пов’язані з патологією хребетного стовпа. Однією з найпоширеніших причин виникнення цього болю є остеохондроз грудного відділу хребта. Також до даних болів призводить вроджений кіфоз і сколіоз. Варто відзначити, що деякі захворювання травної, дихальної або серцево-судинної системи, можуть супроводжуватися болями що віддають в область між лопатками.

До болів між лопатками можуть призводити такі захворювання:

Кіфоз є викривленням грудного відділу хребта, яке проявляється сутулістю, а в більш запущених випадках – горбатистю. Біль виникає через зростаюче навантаження на м’язи і зв’язки спини. Також нерідко порушується функція дихальних м’язів.

Остеохондроз грудного сегмента хребетного стовпа розвивається через дистрофічні зміни у хрящовій тканині, яка входить до складу міжхребцевих дисків. Втрата еластичності міжхребетних дисків, в свою чергу, веде до зменшення простору між хребцями. В кінцевому рахунку, остеохондроз призводить до здавлення спинномозкових нервів грудного відділу спинного мозку. Дане захворювання хребта проявляється сильними болями по ходу ураженого нерва, які іноді можуть локалізуватися між лопатками.

Зсув грудних хребців також може викликати компресію корінців спинного мозку, що проявляється виникненням вираженого і нападоподібного болю. Біль найчастіше локалізується в міжребер’ї, але іноді вона відбивається в плече, руку, грудину, область лопаток. Крім того, можуть виникати парестезії у верхніх кінцівках (відчуття печіння, оніміння або поколювання), зниження відчуття дотику і рухові розлади.

Сколіоз являє собою бічне викривлення хребта. При сколіозі відбувається зменшення відстані між хребцями, що призводить до здавлення спинномозкових корінців (радикуліт). Залежно від ступеня сколиотичного викривлення може порушуватися не тільки постава, але також і нормальне положення органів малого таза і тазових кісток.болі між лопаткамі

Піддіафрагмальний абсцес характеризується скупченням гною під діафрагмою. Дана патологія є ускладненням таких захворювань шлунково-кишкового тракту як апендицит (запалення апендикса), холецистит (запалення жовчного міхура), перитоніт (запалення очеревини). Крім болів під лопаткою або між лопатками, як правило, виникає висока температура (до 39 – 40º), озноб, головний біль, м’язова слабкість, втрата апетиту.

Стенокардія є одним із проявів ішемічної хвороби серця, для якої характерна поява сердечного болю або почуття дискомфорту за грудиною. Біль може віддавати в ліве плече, руку, шию, між лопатками і під лівою лопаткою. Відмітна особливість стенокардії в тому, що напад больових відчуттів ніколи не триває більше 15 хвилин.

Виразка шлунка може проявляти себе не тільки болями у верхній частині живота, але також і в області лопатки (між лопатками і під лопаткою). Біль описують як сильний, гострий, пекучий. У більшості випадків також виникає печія, нудота, блювота, втрата апетиту.


Біль під лівою лопаткою

Біль під лівою лопаткою нерідко виникає на тлі деяких патологій, пов’язаних з травною системою. Також такий біль може свідчити про стиснення міжреберних нервів зліва. Варто відзначити, що в деяких випадках біль в даній області говорить про вкрай серйозну патологію серця, що вимагає негайної госпіталізації (при інфаркті міокарда).

Біль під лівою лопаткою може виникати внаслідок наступних причин:


Болі під правою лопаткою

Болі під правою лопаткою найчастіше виникають на тлі різних патологій, пов’язаних з травною або сечовидільної системою. Нерідко дана біль говорить про досить серйозні захворювання, які вимагають негайної госпіталізації та лікування.

До болів під правою лопаткою призводять такі захворювання:

  • холецистит;
  • жовчна коліка;
  • апендицит;
  • правобічна ниркова колька.

Коли болі віддають в лопатку?

 

 

Існує досить велика кількість захворювань, які можуть проявлятися болями в лопатці. Тривала біль в лопатці, не пов’язана з фізичним або розумовим перенапруженням, може свідчити про серйозне захворювання внутрішніх органів.

Наступні захворювання, супроводжуються відбитими болями в лопатку:

Інфаркт міокарда є одним із проявів ішемічної хвороби серця, при якій спостерігається відносна або абсолютна недостатність кровопостачання серцевого м’яза. Інфаркт міокарда призводить до некрозу (омертвіння) ділянки серцевого м’яза і супроводжується сильним болем у грудях. Досить часто біль може відображатися в ліве плече, руку, лопатку. При інфаркті напад болів може тривати десятки хвилин. У деяких випадках дана патологія може призводити до зупинки серця.

Стенокардія також є однією з форм ішемічної хвороби серця, але проявляється не так виражено як інфаркт міокарда. При стенокардії болі рідко тривають більше 10 – 15 хвилин. Біль, яка локалізує в грудній клітці, також може віддавати в лопатку, в ліве плече і руку. На відміну від інфаркту міокарда, біль при стенокардії в абсолютній більшості випадків знімає нітрогліцерин або інші нітрати (препарати, які здатні розширювати судини і знижувати артеріальний тиск).коли болі віддають в лопатку

Пієлонефрит – запальне захворювання, при якому в патологічний процес залучається не тільки ниркова тканина (міжклітинна тканина) але і балія нирки (воронкоподібна порожнина, яка пов’язує нирку і сечовід). Гострий пієлонефрит супроводжується підвищенням температури тіла, ознобом, головним болем, нудотою і блювотою.

Ниркова коліка являє собою один з найбільш частих синдромів, пов’язаних з сечовидільною системою. Ниркова коліка може виникати через виражений спазм гладкої мускулатури сечоводу або нирки, при перегині сечоводу. Також даний синдром з’являється на тлі порушення відтоку сечі (закупорка каменем, згустком крові, гноєм) або при порушенні кровопостачання нирок. Раптовий напад різкого і сильного болю може тривати хвилини або десятки хвилин. Біль локалізується в поперековій області і відбивається в клубову область, в пах, у внутрішню поверхню стегна, статеві органи. У деяких випадках біль поширюється вгору, досягаючи лопатки.

Жовчна коліка характеризується виникненням нападоподібного болю. Цей патологічний стан виникає внаслідок спазму гладкої мускулатури жовчовивідних проток або через закупорку даних проток каменем (зрощення). Біль, що локалізується в правому підребер’ї, може віддавати в праву руку, в лопатку, в грудну клітку. Жовчна коліка нерідко супроводжується нудотою і блювотою, що не приносить полегшення. Іноді виникає порушення стільця (частіше за все запор). Тривале порушення відтоку жовчі призводить до розвитку жовтяниці, при якій в кров проникає велика кількість білірубіну (саме білірубін надає шкірі і слизових жовтий відтінок).

Піддіафрагмальний абсцес являє собою ускладнення таких патологій як холецистит, апендицит і перитоніт. Піддіафрагмальний абсцес являє собою скупчення гною під діафрагмою, що проявляється лихоманкою, ознобами, слабкістю, головними болями, підвищеною пітливістю. Потім виникають больові відчуття в нижній частині грудної клітини, які відображаються в ключицю, лопатку або плече. Нерідко спостерігається задишка і непродуктивний (сухий) кашель. Уражена сторона грудної клітини, як правило, відстає при диханні.

Спинальна пухлина являє собою групу доброякісних або злоякісних новоутворень, які виникають і вражають спинний мозок і / або хребетний стовп. Біль найчастіше локалізований в грудному або поперековому сегменті хребта. Характерна особливість таких болів в тому, що вони максимально виражені вночі або вранці, поки людина знаходиться в горизонтальному положенні. Нерідко біль відбивається в нижні або верхні кінцівки, грудну клітку або лопатку. Надалі може відбуватися втрата відчуття дотику, виникати м’язова слабкість, порушуватися постава (внаслідок сколіозу або кіфозу).

10.06.2016
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 оцінок, в середньому: 0 з 5)