Через що німіють руки і ноги?

 

Оніміння в верхніх і нижніх кінцівках може виникати з абсолютно різних причин. У деяких випадках цей симптом може вказувати на брак деяких вітамінів в організмі, з’являтися на тлі ураження периферичних нервів або свідчити про тривалу дію вібрації (виробничий фактор). Іноді оніміння в кінцівках виникає на тлі інсульту.

 

Причини появи оніміння в руках і ногах наступні:

  • Дефіцит вітаміну В12 в організмі може призводити до деяких видів анемії (недокрів’я). Крім того, даний авітаміноз призводить до ураження нервових клітин, які входять до складу периферичної нервової системи, що проявляється онімінням кінцівок (однієї або відразу декількох) і порушенням координації рухів. Дефіцит вітаміну В12 нерідко виникає на тлі ураження слизової шлунка. Справа в тому, що парієтальні клітини шлунка (входять до складу головних залоз шлунка) виділяють фактор Касла, який перетворює неактивну форму вітаміну В12 в активну. Лише активна форма даного вітаміну може всмоктуватися в кров з кишечника. Зниження вироблення фактора Касла призводить до дефіциту вітаміну В12. Варто відзначити, що даний патологічний стан може виникати у виснажених людей, а також вегетаріанців.
  • Інсульт – гостре порушення мозкового кровообігу, що виникає в результаті спазму однієї з судин головного мозку (ішемічний інсульт) або через розрив судини і крововиливи в мозок (геморагічний інсульт). Симптоми інсульту можуть відрізнятися в залежності від ділянки мозку, яка постраждала в результаті порушення кровообігу. Дана патологія може проявлятися онімінням в одній або відразу декількох кінцівках, паралічами, порушенням свідомості (непритомність, сопор, кома). Дуже часто виникає сильний головний біль, нудота і дезорієнтація.
  • Полінейропатія, це такий патологічний стан, для якого характерно множинне ураження периферичної нервової системи. Дане захворювання може виникати через отруєння отрутами і токсичними речовинами, при деяких інфекційних та алергічних процесах або на тлі цукрового діабету. Крім поколювання, оніміння і повзання мурашок, відчутних у кінцівках, виникає м’язова слабкість, порушення всіх видів чутливості. Іноді захворювання призводить до розвитку паралічів. Варто відзначити, що на початку даної патології уражаються кисті і стопи, а потім процес поширюється на проксимальні ділянки кінцівок (патологічний процес має висхідний напрямок).
  • Вібраційна хвороба характеризується ураженням артерій кінцівки в результаті тривалого впливу на організм виробничої вібрації. При вібраційній хворобі виникає оніміння і біль в руках і / або ногах, а також відбувається зниження больової і вібраційної чутливості. Прогресування захворювання веде до того, що болі в кінцівках стають постійними, а в суглобах стоп і кистей виникають дегенеративні зміни. Крім того, можуть виникати порушення тонічної функції (чергування спазму і розслаблення стінки судин) не тільки периферичних судин, але також і судин серця і головного мозку.
  • Хвороба Рейно, так само як і вібраційна хвороба проявляється спазмом артерій стоп і кистей. Головним симптомом хвороби Рейно є оніміння і печіння в пальцях рук і ніг. У запущених випадках спостерігається ішемія тканин (зниження кровопостачання), що нерідко є причиною загибелі клітин. В кінцевому рахунку, виникає нагноєння м’яких тканин і виразка шкіри.

 

27.04.2017
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 оцінка, в середньому: 5 з 5)