Як лікувати панарицій в домашніх умовах

Лікування підшкірного, шкірного і околоногтевого (поверхнева форма) панариция можливо в домашніх умовах. Але якщо воно розпочато при перших ознаках захворювання, коли ще не порушено загальний стан, немає різко вираженою болю, набряку і почервоніння. Для цього можна застосовувати домашні методи і мазі з аптеки.

Всі інші види панарицію в домашніх умовах лікувати не рекомендується, оскільки високий ризик розвитку ускладнень.

Мазі при панариції, приготовані в домашніх умовах

  • Візьміть в рівних частинах медичний дьоготь, соснову живицю, домашнє вершкове масло, квітковий мед і м’яку частину алое. Всі інгредієнти помістіть в скляний або емальований посуд. Далі розтопіть їх до отримання однорідної маси над водяною банею. Отриману суміш остудіть. Потім нанесіть мазь на марево серветку, далі накладіть її під пов’язку на кілька годин (можна на ніч).
  • Сухі квіти календули пропустіть через кавомолку або ретельно подрібніть в пил вручну. Далі змішайте з домашнім вершковим маслом у співвідношенні 1 (календула): 5 (масло). Трохи отриманої мазі нанесіть на марлеву серветку і накладіть під пов’язку на ніч.

Аптечні мазі при панариції
На початку захворювання до утворення гною або розтину панарицiя застосовується Іхтіолова 10% мазь.

Після розтину (самостійно або хірургічним шляхом) застосовуються мазі, що містять антибіотики або антисептики: Левоміколь, левасін, Бетадіновая або гентаміціновая мазь.

30.12.2015
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 оцінок, в середньому: 0 з 5)