Лікування шишки на великому пальці ноги

 
Шишку біля основи великого пальця ноги на початкових стадіях розвитку захворювання лікують виключно консервативно.

Слід зазначити, що навіть при вираженій деформації операція показана не завжди. Зрозуміло, консервативні методи не в змозі повністю усунути шишку, яка на пізніх стадіях є твердим нарістом на поверхні суглоба.

Однак за допомогою комплексу заходів вдається не тільки зняти больовий синдром, але і зменшити набряк тканин, усунути запально-дегенеративний процес в області патологічного утворення і призупинити подальше прогресування патологічної плоскостопості.

Причиною утворення шишки на великому пальці ноги є патологічна розбіжність плеснових кісток, що супроводжується відхиленням великого пальця в бік інших пальців ступні. На початкових стадіях розвитку патології для усунення даної деформації використовують спеціальні ортопедичні шини, які надягають на ніч.

Також існують шини, які можна носити вдень, одягаючи під взуття. Ще одним варіантом ортопедичного виправлення відхилення великого пальця є спеціальні вкладиші, що вставляються між великим пальцем і іншими пальцями стопи.шишка на пальці

Слід зазначити, що існує велика кількість моделей ортопедичних шин і вкладишів, так що кращий варіант може бути обраний лише на консультації з лікарем.

Ортопед правильно підбере коригуюче лікування, орієнтуючись на вираженість патології і наявність супутніх деформацій. В окремих випадках доводиться замовляти ортопедичні шини індивідуально.

Крім того, призначається спеціальна гімнастика, яка сприятиме зміцненню м’язів і зв’язок, що формують склепіння стопи. На початкових стадіях розвитку захворювання за допомогою таких заходів, як правило, вдається скорегувати патологію.

Важливою ланкою в утворенні шишки на великому пальці є виникнення запальної реакції внаслідок натирання взуттям виступаючого місця. Тому пацієнтам радять носити просторе взуття з широкими носками і використовувати спеціальні ортопедичні устілки, що захищають шишку від тиску.

Для зняття втоми і больового синдрому показані вечірні ванночки для ніг. При цьому можна використовувати сольові, содові, йодно-сольові розчини або відвари трав. Якщо шишка на великому пальці супроводжується запальною реакцією, призначають спеціальні протизапальні мазі.
Крім того, в арсенал консервативного лікування даної патології входить лікувальний масаж і фізіотерапевтичні процедури.

На пізніх стадіях розвитку захворювання, коли консервативне лікування не дає результатів, показано оперативне втручання з видалення шишки на великому пальці. При цьому видалення власне шишки, яку науковою мовою називають екзостоз (наростом), поєднують з резекцією ділянки плеснової кістки, що сприяє усуненню поперечної плоскостопості.
У важких випадках може знадобитися більш складне втручання, коли видалення великих ділянок кісткової тканини поєднується із заходами, спрямованими на реконструкцію склепіння стопи (фіксація трансплантатом або металевою конструкцією, відтворення підошовної поперечної зв’язки з лавсанової нитки і т.п.). Після таких операцій накладають гіпсову пов’язку, яку знімуть через два місяці.

Після хірургічного усунення шишки на великому пальці необхідно носити спеціальну ортопедичну устілку для корекції склепінь стопи і прокладку між I і II пальцями для фіксації великого пальця в правильному положенні.

06.08.2016
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 оцінок, в середньому: 0 з 5)