Чому болять коліна у дитини?

Болі в коліні (колінах) у дитини можуть розвинутися внаслідок багатьох причин. Найбільш частими з них є травми, в яких діти часто не зізнаються з тих чи інших причин. Також болі можуть бути викликані гострою ревматичною лихоманкою або бути проявом вродженого ортопедичного захворювання.


 

 

Біль внаслідок травми колін у дітей

Травми колін можуть бути різної тяжкості. Найбільш часто діти травмують коліна лише поверхово в зв’язку з відносно невеликою їх вагою, а також більш високою гнучкістю кісткової тканини. У таких витравми колін у дітейпадках на їх поверхні можна виявити садна і синці, при торканні до яких дитина відчуває біль. Садна на колінах необхідно вчасно виявити і відповідним чином обробити (проточна вода, перекис водню, йод, зеленка і ін.), інакше вони можуть загноїтися і серйозно посилити загальний стан дитини.

Якщо колінний суглоб набряк, почервонів, став гарячим на дотик і сильно болить, то необхідно якомога швидше викликати сімейного лікаря, швидку допомогу або самостійно привести дитину до найближчого травмпункту для огляду його фахівцями, та з’ясування чому болять коліна у дитини.


 

 

Гостра ревматична лихоманка

 

Дане захворювання властиво як для дорослих, так і для дітей, які часто хворіли на ангіну в минулому. В їхньому організмі виробляються антитіла проти бета-гемолітичного стрептокока групи А, які перехресно вражають схожі антигенним складом тканини ендокарда (внутрішньої оболонки серця), синовіальної оболонки і хрящів великих суглобів (колінний, стегновий, гомілковостопний). Таким чином, при гострій ревматичній лихоманці дитина може скаржитися на біль і набряклість колін, виражену загальну слабкість, підвищену стомлюваність, сильне серцебиття і відчуття жару. Температура тіла може досягати 38 – 40 градусів.

Даний стан небезпечний своїми ускладненнями, оскільки при неправильному лікуванні часто залишає після себе набуті вади серця і стійкі зміни форми великих суглобів. У зв’язку з вищесказаним рекомендується, щоб дитину в такому стані оглянув лікар, причому бажано на дому, оскільки в гострій фазі захворювання необхідний повний фізичний спокій і постільний режим, щоб уникнути зайвого навантаження на серцевий м’яз.


 

 

Ортопедична патологія

Під ортопедичними захворюваннями маються на увазі різні порушення правильного формування скелету. У число таких захворювань входить сколіоз, дисплазія тазостегнових суглобів, вроджена клишоногість, варусна або вальгусна деформація колінних суглобів та ін.

У нормі такі захворювання повинні бути виявлені у віці дитини до 2 – 3 років під час планових оглядів у травматолога-ортопеда. Вид лікування тієї чи іншої патології залежить від того, наскільки вона прогресувала і призначається індивідуально в кожному конкретному випадку. Зокрема, практично будь-яке відхилення росту нижньої кінцівки від звичної осі становить загрозу для колінних суглобів. Це відбувається з тієї причини, що для збереження рівноваги дитина несвідомо викривляє коліна і спочатку вчиться ходити неправильно. Навантаження на колінні суглоби виходить нерівномірним, тобто певні ділянки суглобових поверхонь відчувають на собі більший тиск, ніж той, на який вони розраховані. В результаті, дані ділянки хрящової тканини зношуються і стоншуються. Оголюються нервові закінчення, і дитина відчуває біль у коліні, яка посилюється після бігу, а пізніше і після нетривалої пішої прогулянки. Лікування даних патологій може тривати весь період росту кісток, тобто, теоретично, до 30 років. Чим раніше воно починається, тим ефективнішим воно в підсумку виявляється.

24.06.2016
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 оцінка, в середньому: 5 з 5)