Перша допомога при радикуліті

1. Укласти хворого в зручне, жорстке ліжко. Часто це проблематично, необхідно хворого притримувати і дати спертися рукою, після проведення всіх процедур хворому краще зайняти положення лежачи на спині з піднятими на подушку ногами або на боці, треба вкрити ковдрою. Надалі обмежити рух в хребті, тобто, забезпечити постільний режим.

2. Знеболювання. Для цього більш ефективні анальгетики: Ібупрофен, Індометацин, Німесулід, Пірамідон, Диклофенак та інші. Переважно ін’єкційне введення препаратів, вони швидше знімають больовий синдром, але при неможливості зробити укол дають препарати всередину.

3. Доктор в якості першої допомоги при радикулiтi проводить новокаїнову блокаду нервових корінців (ця процедура вимагає кваліфікованої руки). Можливі аплікації з анестетиками, а саме Лідокаїном (готова форма – пластир), але тільки при відсутності алергії на Новокаїн або Лідокаїн.

4. Дати препарати групи В (Нейровитан, Нейрорубіні).

5. Фіксація хребта за допомогою бандажів, поясів, простирадла або рушники та інших підручних засобів.

6. Заспокоїти хворого словом та / або заспокійливим засобом (валеріана, Ново-Пасит, настоянка пустирника і інші).

7. Використання мазей в області болей (протизапальні, зігрівальні, комбіновані).

8. Можливий розслабляючий масаж.

9. При радикулiтi заборонено самостійно «вправляти хребці», здійснювати різкі рухи в кінцівках і проводити інші прийоми лікаря мануального терапевта.

24.12.2015
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 оцінок, в середньому: 0 з 5)