Перша допомога при підозрі на вивих плеча

 

Перша допомога при підозрі на вивих плеча повинна полягати в обмеженні рухів в області пошкодженого суглоба, усунення травматичного фактора, а також в своєчасному зверненні за медичною допомогою.

При підозрі на вивих плеча слід вжити таких заходів:

  • забезпечити повний спокій суглобу (припинити всі рухи);
  • прикласти лід або будь-який інший холод (дозволяє зменшити запальну реакцію і набряк тканин);
  • викликати швидку медичну допомогу.

Вкрай не рекомендується самостійно вправляти вивих плеча, так як, по-перше, без належної кваліфікації це зробити вкрай складно, а по-друге, це може привести до пошкодження розташованих поруч м’язів, нервів і судин.

Чи потрібно викликати швидку допомогу при вивиху?

При підозрі на вивих плечового суглоба рекомендується викликати швидку медичну допомогу, так як, по-перше, лікар швидкої допомоги може полегшити больовий синдром потерпілого, а по-друге, може виключити деякі серйозні ускладнення. Проте, за умови відсутності ознак пошкодження нервів або судин можна обійтися і без виклику швидкої допомоги. Однак слід розуміти, що лікування вивиху може бути проведено тільки в умовах медичного закладу і тільки кваліфікованим персоналом. Таким чином, якщо після травматизму, який став причиною вивиху суглоба, стан хворого стабільний і швидка допомога викликана не була, слід якомога швидше звернутися до місцевого травматологічного пункту. Слід мати на увазі, що чим раніше буде зроблено вправлення вивиху, тим вище шанси на повноцінне відновлення функції суглоба.

 

В якому положенні краще перебувати хворому з вивихом?

Потерпілий повинен забезпечити максимальний спокій ушкодженому суглобу. Досягається це шляхом позиціонування вільної верхньої кінцівки в положенні відведення (приведення при задньому вивиху). Передпліччя при цьому зігнуте на рівні ліктя і покоїться на валику, притиснутому збоку тулуба. При цьому для забезпечення повної нерухомості рекомендується використовувати пов’язку, яка підтримує руку (трикутна косинка, в яку поміщається передпліччя, і яка зав’язується навколо шиї).

Не рекомендується спиратися або упиратися на пошкоджене плече або вільну верхню кінцівку, так як це може спровокувати ще більший зсув суглобових поверхонь, розрив зв’язкового апарату і пошкодження судинного пучка.

Чи необхідно давати знеболююче при вивиху?

Самостійний прийом лікарських препаратів не рекомендується, однак при неможливості отримати швидку медичну допомогу потерпілий може прийняти деякі знеболюючі препарати, тим самим зменшивши негативні переживання від больового відчуття. У більшості випадків слід використовувати нестероїдні протизапальні засоби, які завдяки своїм впливом на синтез деяких біологічно активних речовин здатні знизити інтенсивність больового відчуття.

При вивиху можна прийняти такі препарати:

Прикладання льоду до ураженого суглоба також дозволяє зменшити інтенсивність болю.

 

27.04.2017
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 оцінок, в середньому: 0 з 5)