Симптоми вивиху плечового суглоба

 

Вивих плечового суглоба є патологією, яка супроводжується появою ряду зовнішніх симптомів, які дозволяють майже завжди безпомилково визначати цю недугу. В основному, це ознаки, що вказують на зміну структури і функції суглоба, а також на зміну форми плеча і надпліччя. Вивих зазвичай супроводжується рядом неприємних суб’єктивних переживань, серед яких відзначається інтенсивне болюче відчуття.

 

Ознаки вивиху плечового суглоба

 

Симптоми вивиху плечового суглоба можуть бути досить різноманітними, але зазвичай вони представлені болем, обмеженням руху і деформацією плеча.

 

Симптоми вивиху плечового суглоба:

 • Різкий біль в області суглоба. Відразу після вивиху виникає різкий біль, максимально виражений в тому випадку, якщо вивих стався вперше. У разі повторних вивихів больовий синдром може бути менш вираженим чи відсутнім взагалі. Пов’язано болюче відчуття з розривом і натягом суглобової капсули, в якій міститься велика кількість нервових больових закінчень, а також з пошкодженням м’язів плеча і сухожильно-зв’язкового апарату.
 • Обмеження рухів у плечовому суглобі. Активні цілеспрямовані рухи в плечовому суглобі стають неможливими. При пасивних рухах (зі сторонньою допомогою) може визначатися симптом «пружнного опору», тобто виникає деякий еластичний опір будь-яким рухам. Пов’язано це з тим, що при вивиху суглобові поверхні зміщуються і втрачають контакт, в результаті чого суглоб втрачає свою функцію. «Пружинний опір» є результатом захисного м’язового скорочення (у відповідь на біль), а також пов’язаний з натягом неушкодженої ділянки суглобової сумки і зв’язок.
 • Видима деформація області плечового суглоба. При вивиху одного з плечових суглобів області плеча стають несиметричними. З ураженого боку спостерігається сплощення суглоба, помітний виступ, утворений ключицею і акроміону лопатки, в деяких випадках можна розглядати або промацати зміщену головку плечової кістки.
 • Набряк тканин області плеча. Набряк виникає в результаті розвитку запальної реакції, яка супроводжує травматичне зміщення суглобових поверхонь. Набряк розвивається під дією прозапальних речовин, які розширюють дрібні кровоносні судини і сприяють проникненню плазми і рідини з судинного русла в міжклітинний простір. Крім того, в деяких випадках набряк може виникати через стискання великих кровоносних судин (пахвовій вени), так як при цьому утруднюється відтік рідини, тиск якої зростає, і вона починає виходити з просвіту судин. З’являється набряк з деяким відносним збільшенням ураженого плеча і розвитком пастозности (при натисканні в місцях, розташованих близько до твердих кісткових структур, слід вдавлення зберігається тривалий час). У деяких випадках спостерігається набряк всієї вільної верхньої кінцівки. Слід зазначити, що набряк, який розвинувся на фоні реактивної запальної реакції, може стати причиною здавлення судин і нервів плеча, тим самим викликавши ряд неприємних симптомів (поколювання й оніміння кисті, посиніння кінцівки) і навіть важких ускладнень. З цієї причини до зникнення набряку вкрай не рекомендується накладати пов’язку, яка давить на область плеча і вільної верхньої кінцівки.

Існує кілька форм вивиху плеча, які відрізняються місцем зміщення головки плечової кістки. У більшості випадків, на підставі зовнішніх проявів, а також за деякими непрямими ознаками можна припустити, яка форма вивиху у потерпілого.

Для переднього вивиху характерно:

 • вільна верхня кінцівка і плече в положенні відведення;
 • плече в положенні зовнішнього обертання;
 • незграбний контур плеча в порівнянні зі здоровою стороною;
 • головку плечової кістки можна промацати під дзьобовидним відростком і ключицею;
 • потерпілий не може відвести плече, зробити внутрішнє обертання, а також торкнутися протилежного плеча.

Для заднього вивиху характерно:

 • рука утримується в положенні приведення і внутрішнього обертання;
 • плече набуває незграбний контур, попереду помітно виступає ростральний відросток лопатки;
 • головка плечової кістки відчувається позаду акромиона;
 • постраждалий пручається руху відведення і зовнішнього обертання.

Для нижнього вивиху характерно:

 • рука повністю відведена і зігнута в лікті, передпліччя розташовується над головою;
 • головку плечової кістки можна промацати в пахвовій западині на грудній клітці.

 

27.04.2017
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(0 оцінок, в середньому: 0 з 5)