Алергічний головний біль – основні симптоми

Алергічний головний біль викликається сезонною алергією, а також певними речовинами і продуктами, які надходять в організм разом з їжею. По суті, алергія (поліноз) – це прискорена реакція відторгнення імунної системи на так звані алергени. Алергічні реакції можуть спостерігатися як у дорослих, так і у дітей. За статистикою, понад 7% населення в тій чи іншій мірі схильні до алергії.

Причини алергічного головного болю

Алергія, яка веде до головних болів, може бути сезонною і виникати на пилок під час цвітіння рослин (вільхи, клена, берези, ліщини, тополі, лободи, полину, циклахена, костриці, тонконога, жита, кукурудзи, пшениці та ін.). Харчова алергія проявляється запальною реакцією на вживані продукти, а при відмові від них хворобливі симптоми зникають.

Причиною алергії може бути збуджений стан нервової і ендокринної систем. Її розвитку також сприяють генетична схильність, розлад функції підшлункової залози, запалення кишечника і пошкодження його стінок, прийом певних ліків, стресовий стан і фактори навколишнього середовища.

Симптоми алергічного головного болю

Головна біль тупа і пульсуюча, вона охоплює всю голову, але не завжди буває дуже сильною. Крім того, спостерігаються:

 •  закладеність носа;
 •  сльозотеча;
 • набряк в місці проникнення алергену;
 • свербіж та шкірні висипання;
 • розширення кровоносних судин;
 • набряк слизових оболонок дихальних шляхів і придаткових пазух.

При харчовій алергії відзначаються запаморочення, піт після їжі, болі в шлунку, почервоніння і прискорене серцебиття.

Особливо важко переносять алергічні реакції діти, у яких можуть спостерігатися не тільки головні болі, але і хвороби вух, горла і носа, розлади сну, надмірна спрага, нудота, запор або діарея, нетримання сечі, агресивність і нездатність до концентрації.

При появі тривалого болю голови слід відвідати педіатра для повної діагностики дитячого організму. Лікар призначає при такому симптомі важливий аналіз – здається кров на виявлення сповільненої алергічної реакції.

Больовий синдром в області чола, очей, в потилиці і інших частинах голови зв’язуються не тільки з відповідною реакцією на алерген, але і з іншими захворюваннями, які визначаються за допомогою сучасних досліджень. Спеціаліст крім лабораторних аналізів направляє дитину на магнітно-резонансну томографію, магнітно-резонансну ангіографію та рентген головного мозку. Результати досліджень дозволять виключити серйозні захворювання головного мозку.

Перша допомога

Суть першої допомоги при симптоматичному болю голови – це створення комфортних умов і усунення дратівливих факторів (в першу чергу гучних звуків). Людина, що страждає від сильної мігрені, повинна випити анальгетики і постаратися подрімати.

Позитивний ефект при одному із симптомів алергії надає точкове масування голови і рук.

Якщо людина володіє технікою масажу, можна робити собі самомасаж. Тривалість маніпуляції варіюється від 5 до 15 хвилин. За цей час людина зможе повністю розслабитися, відновити свої сили. Якщо такі знання відсутні, доведеться скористатися іншими методами, які полегшать стан людини і знімуть різкий больовий синдром.

Непогану знеболюючу дію надають медикаменти, до складу яких входить кофеїн (якщо людина не хоче вживати таблетки, можна випити чашечку кави). Деяким людям з такою проблемою допомагає справитися миття голови теплою водою або прийом контрастного душу.

При сильному головному болі можна спробувати гірчичні ванни для ніг. Якщо виник помірний головний біль, варто випити чашку гарячого міцного натурального чаю з медом. Багатьом людям допомагає прикладання кубиків льоду до лоба, потилиці або скронь при пульсуючому больовому синдромі.

 

 

18.12.2015
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(2 оцінки, в середньому: 5 з 5)