Лікування алергії на кішок і собак

 

Лікування алергії є складним завданням, що вимагає постійного самоконтролю і дисципліни. Важлива частина відноситься до зміни способу життя. Передбачається максимальне усунення факторів, що викликають алергію на тварин, зміна інтер’єру житла на більш простий, часте вологе прибирання. Зміна раціону на менш алергенний дозволить знизити загальний рівень медіаторів запалення в організмі. Профілактичні курси лікування допоможуть знизити чутливість організму до алергену. Лікування гострих алергічних реакцій дозволить запобігти тяжким, небезпечним для життя ускладнення. Тільки дотримання всіх разом узятих рекомендацій призведе до гарних результатів у лікуванні алергії.

 

Медикаментозне лікування алергії на тварин в гострому періоді

 

Лікування алергії в гострому періоді повинне мати конкретну спрямованість, а препарати повинні бути переважно короткої, але сильної дії. Даний вибір препаратів пояснюється тим, що алергічний процес може розвиватися надзвичайно швидко, а ефект препаратів може наступити із запізненням. З цією метою нижче перераховані групи препаратів для лікування алергії в гострому періоді в порядку убування сили їх ефекту і зростання специфічності показань до їх застосування.
Препарати, що використовуються для лікування алергії

Системні кортикостероїди
Задишка, свербіж, висип, набряк, нудота, запаморочення, закладеність носа, кашель, осиплість голосу,
закладеність вух, біль в животі:

 • Дексаметазон 4 – 8 мг 1 – 2 рази на добу внутрішньом’язово

Антигістамінні
Висип, свербіж, набряк, кашель, осиплість голосу, задишка,
закладеність носа, закладеність вух, біль в животі:

 • Феністил гель 1 – 2 рази на добу тонким шаром
 • Супрастин по 25 мг 3 – 4 рази на добу всередину
 • Клемастин по 1 мг 2 рази на добу всередину
 • Лоратидин 10 мг 1 раз на добу всередину
 • Клемастин 0,1% – 2 мл 1 – 2 рази на добу внутрішньом’язово

Місцеві кортикостероїди
Задишка, набряк, висип, свербіж:

 • Адвантан мазь 0,1% тонким шаром 1 – 2 рази на добу зовнішньо

Бронходилататори
Задишка:

 • Сальбутамол спрей 1 – 2 пуфа (0,1 – 0,2 мг) не частіше 1 разу на 4 – 6 годин
 • Еуфілін 2,4% – 5 мл в 5 – 10 мл фізіологічного розчину, внутрішньовенно повільно!

Спазмолітики
Блювання, біль в животі:

 • Папаверин 2% 1 – 2 мл 2 – 4 рази на добу внутрішньом’язово
 • Дротаверин 1% 2 – 4 мл 1 – 3 рази на добу внутрішньом’язово

Ферментні препарати
Біль в животі, діарея:

 • Фестал 1 – 2 драже 3 рази на добу, всередину
 • Мезим 1 – 2 таблетки 3 рази на добу, всередину

 

 

Спосіб життя при алергії на тварин

Вкрай рідко тільки один компонент тварин (слина, шерсть, сеча або фекалії) викликає алергію у людей. У більшості випадків алергія є полівалентною, іншими словами, викликана кількома компонентами. Беручи це до уваги стає зрозумілою недоцільність, з якої власники домашніх тварин намагаються знайти компроміс між алергією та улюбленим вихованцем. Як правило, часта стрижка і миття тварини не призводить до усунення нападів алергії. Розведення короткошерстих порід тварин також не дало істотних результатів. Єдиним ефективним заходом лікування алергії є повне усунення контакту з алергенами тварини.

Навіть після того як хворий розлучився з вихованцем необхідно прийняти деякі додаткові заходи. В першу
чергу, бажано замінити килими, подушки і пледи в будинку. Частинки тканини тварини можуть тривалий час перебувати в них навіть після ретельного прання і вивітрювання. Щоденне вологе прибирання багаторазово знизить кількість пилу в приміщенні. Провітрювання спального приміщення необхідно здійснювати щодня перед відходом до сну. Їжа повинна добре оброблятися перед вживанням і бути гіпоалергенною. Відповідно, з раціону на час курсу лікування бажано виключити гострі, перчені, солоні страви, цитрусові, шоколад, каву, сире молоко, рибу, консерванти і т. п.


 

 

Чи завжди потрібно усувати з дому тварину при алергії?

 

На жаль, відповісти на дане питання однозначно не представляється можливим, оскільки кожна ситуація має розглядатися з декількох точок зору. Медицина рекомендує невідкладно усунути тварину з дому. Такий підхід, безумовно, матиме успіх в лікуванні алергії, однак не всі власники кішок і собак здатні зробити подібний крок.

Можна спробувати залишити тварину вдома, якщо алергія на неї буває рідко і проявляється легкими симптомами. Прийом профілактичного лікування та якісні гігієнічні заходи усунення алергену з житла дозволять звести прояви алергії до мінімуму.

У разі, коли напади алергії відбуваються часто і проявляються рясною висипкою, сверблячкою, анафілактичним шоком, однозначно тварини варто позбутися. Дані симптоми, самі по собі, можуть привести до смерті пацієнта або з часом сприяти появі важких хронічних захворювань.

 

13.05.2017
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(2 оцінки, в середньому: 5 з 5)