Мігрень

 

Мігрень – це особливий головний біль, який характеризується систематичними проявами. Досить гострий, пульсуючий, односторонній і посилюється при фізичних навантаженнях, біль не вщухає навіть при прийомі сильнодіючих лікарських препаратів.

Мігрень у дорослих зустрічається досить часто – приблизно у 20% населення. Головний біль локалізується в одному місці і при наступному нападі з’являється там знову. Супроводжується приступами блювоти і нудоти, що, в свою чергу, не приносить полегшення. Зустрічаються і інші супутні прояви: оніміння, поколювання і слабкість в кінцівках, розлад зору і мови. Ці симптоми, як правило, з’являються раніше больових відчуттів.

 

Причини мігрені

 

 

Причинами можуть виступати абсолютно різні чинники: спадковість, сильна перевтома і постійні стреси, гормональні збої на тлі статевого дозрівання, а також напружена розумова діяльність.
Найчастіше це захворювання передається на генному рівні по материнській лінії (приблизно 50-60% випадків). Мігрень у жінок знаходиться в тісному зв’язку з менструальним циклом. При цьому на появу болю можуть впливати навіть специфічні харчові продукти, такі як банани, шоколад або алкогольні напої.

Мігрень може початися раптово. Однак найчастіше вона супроводжується своєрідною «аурою» – розлад зору і мови, непереносимість яскравого світла і сильного шуму, слабкість і легке оніміння кінцівок. Тільки після всього цього починається безпосередньо біль.

Мігрень можна залишати без уваги. Деякі люди схиляються до думки, що головний біль слід перетерпіти, інакше згодом голова почне боліти частіше і прості препарати з цією проблемою вже не зможуть впоратися.
Насправді ситуація виглядає трохи інакше – лікарські засоби, призначені для зняття головного болю, діляться на два типи. Перші з них відносяться до групи швидкодіючих, а другі – безпосередньо самі знеболюючі. Діагноз «мігрень» повинен поставити лікар, і тільки він рекомендує ті чи інші препарати, які необхідно застосовувати згідно з інструкцією. В іншому ж випадку неправильний прийом таблеток в деяких випадках може спровокувати сильний безперервний біль. Виходячи з цього, можна зробити висновок – ступінь мігрені істотно впливає і зумовлює її лікування.

 

Хронічні головні болі

Безумовно, мігрень – явище далеко не з розряду приємних. З її появою все починає дратувати і пригнічувати, а всі думки спрямовані лише на те, щоб хоч якимось методом позбутися цих відчуттів. Однак бувають випадки, коли напади мігрені відбуваються дуже часто і супроводжуються важкою формою. У цій ситуації варто задуматися про профілактичне лікування. У цьому випадку призначаються специфічні препарати, які необхідно приймати щодня для запобігання больових відчуттів. Іншими словами, профілактичні заходи спрямовані на запобігання нападів мігрені.

Крім лікування медичними препаратами варто задуматися і про інші способи лікування мігрені. Йога, медитація, релаксація, плавання, заняття спокійними видами спорту, дихальна гімнастика або китайська практика – все це буде сприяти розслабленню і запобіганню повторних нападів.

Для того, щоб уникнути прояву мігрені, необхідно стежити за своїм самопочуттям, намагатися якомога менше нервувати і переживати. А якщо ця недуга все-таки далася взнаки, варто грамотно підійти до процесу її лікування.

 

 

19.06.2017
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 оцінка, в середньому: 4 з 5)