Що робити при сухості очей у дитини?

Якщо дитина скаржиться на сухість очей, то, в першу чергу, слід виключити побутові чинники, що провокують появу цього симптому. При відсутності результату необхідно звернутися до сімейного лікаря, який огляне хворого і призначить лікування. Якщо ж передбачуване захворювання знаходиться поза його компетенцією, то дитина буде направлена на консультацію до відповідного фахівця.

Слід пам’ятати, що не завжди відчуття сухості в очах є симптомом хвороби. Часто воно з’являється під впливом таких чинників як тривала зорова напруга при роботі за комп’ютером або читанні з паперу, знаходження під вентилятором або кондиціонером, при високій температурі навколишнього середовища або низької вологості. Також ймовірними причинами сухості очей є низькоякісна косметика, забруднене повітря і прийом деяких лікарських засобів. Таким чином, виключивши всі перераховані вище фактори, дитина може перестати скаржитися на сухість в очах. Якщо ж даний симптом зберігається, то слід звернутися до фахівця.

При сухості очей у дитини може знадобитися звернення до:

  • офтальмолога;
  • педіатра;
  • інфекціоніста;
  • гематолога;
  • дерматолога та ін.

 

Звернення до офтальмолога має сенс, коли синдром сухого ока викликаний вірусним або бактеріальним ураженням тканин ока, чужорідним тілом, синдромом Шегрена та ін. В перерахованих вище випадках лікар призначає відповідне лікування.
Якщо дитина використовує контактні лінзи, то на деякий час від них варто відмовитися. Якщо сухість очей з’являється і після повторного використання тих же лінз, то офтальмолог допоможе з їх заміною на більш підходящі.

Педіатр займається лікуванням багатьох захворювань, одним із проявів яких є синдром сухого ока. Зокрема, до таких захворювань належить алергія, цукровий діабет, гіпотиреоз та ін.

До інфекціоніста слід звернутися, коли сухість очей викликана лихоманкою неясної етіології, ентеровірусною інфекцією, холерою, ВІЛ та ін.

При захворюваннях крові, таких як анемії, гострі і хронічні лейкози слід звернутися до гематолога.

Дерматолог допоможе, якщо сухість очей розвивається внаслідок іхтіозу, герпетичного дерматиту, нейродерміту і ін.

 

31.07.2016
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(2 оцінки, в середньому: 4.5 з 5)