Часто хворіючі діти

Респіраторними інфекціями час від часу хворіють всі діти, і нетривала застуда не нанесе особливої шкоди здоров’ю дитині. Однак якщо малюк хворіє частіше 4-6 разів на рік і це не пов’язано зі спадковими або вродженими патологіями, батькам необхідно проконсультуватися з педіатром.


 

Причини частої захворюваності дітей

Недотримання санітарної культури. Якщо батьки не привчають дитину до базових правил гігієни, не стежать за раціоном малюка, рідко з ним гуляють і не займаються його фізичним розвитком, це негативно позначається на дитячому здоров’ї.

Наявність хронічних захворювань. Причиною частих хвороб дитини можуть бути вогнища хронічних інфекцій. Хвороба може протікати непомітно, загострюючись від випадку до випадку.

Гіпо- або гіперопіка. Респіраторними захворюваннями часто страждають діти з незабезпечених сімей, які живуть у поганих санітарно-побутових умовах. Якщо в будинку створені сприятливі умови для розмноження патогенних бактерій, дитина буде постійно хворіти. У благополучних сім’ях батьки, навпаки, намагаються створити для малюка «стерильні» умови, в результаті чого імунітет дитини не може нормально сформуватися. Здоров’я дитини напряму залежить від сім’ї.

Дисбактеріоз кишечника. Причиною частих застуд дитини може бути дисбактеріоз тонкого або товстого кишечника. При нестачі лакто-і біфідобактерій, що грають важливу роль у захисті організму від інфекцій, їх місце займають патогенні мікроорганізми. Ознакою дисбактеріозу є нерегулярне випорожнення (чергування запорів і діареї).


Як відновити здоров'я дитини
Як відновити здоров’я дитини

Виявити вогнища хронічних інфекцій. Однією з основних причин захворюваності в дитячому віці є інфекції лор-органів. Якщо дитина часто страждає простудними захворюваннями, запишіться на прийом до отоларинголога. При огляді лікар оцінить стан слизової оболонки носоглотки, аденоїдів, мигдаликів, порожнин носа і барабанної перетинки.

Виявити і усунути причину запалення. При наявності запалення горла, вуха, носа та інших органів необхідно виявити, які віруси, грибки або бактерії викликали захворювання. На основі результатів аналізів лікар повинен призначити відповідні лікарські препарати, ефективні щодо тих чи інших мікроорганізмів.

Зміцнювати загальний імунітет. Приступати до зміцнення імунної системи дитини можна тільки після лікування захворювань. Частіше гуляйте з малюком на свіжому повітрі, поступово проводите гартуючи процедури, які тренують судини дитини і покращують кровопостачання органів і тканин. Перед сном обов’язково провітрюйте спальню і по можливості робіть в кімнаті вологе прибирання. Включіть в раціон дитини більше свіжих фруктів і овочів (якщо немає алергії), 3-4 рази на рік можна давати дитячі вітамінно-мінеральні комплекси.

Створити доброзичливу атмосферу в сім’ї. Педіатри та психологи відзначають, що діти часто хворіють у неблагополучних сім’ях, де батьки зазвичай зайняті власними протиріччями. Через часті стреси, викликані конфліктами мами і тата, імунна система малюка слабшає, і його організм стає більш уразливим.

29.01.2016
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 оцінок, в середньому: 0 з 5)