Чи потрібно робити щеплення дітям?

 

Незважаючи на те, що сучасна медицина давно зробила кілька десятків кроків вперед, ми продовжуємо на кожному кроці чути інформацію про те, що дитячі щеплення шкідливі для здоров’я. Чи так це? Чи справді щеплення так шкідливі, як про них говорять? Потрібно чи ні робити щеплення дитині – поговоримо в цій статті.


 

Страх перед щепленнями

Перш за все необхідно розуміти те, що щеплення не є панацеєю від усіх існуючих захворювань у світі. Діти хворіють як з щепленнями, так і без них. Так як щеплення цє медичне втручання в організм дитини (втручання лікарським препаратом), то у нього є фактичні показання, протипоказання до застосування та побічні ефекти.

В основі кожної дитячого щеплення лежать білки, на які, власне, у більшості дітей відразу ж після цього медичного втручання проявляється алергічна реакція. Якщо щеплення роблять дитині з ослабленим імунітетом, то високий ризик того, що дитина може захворіти від тієї хвороби, від якої і була щеплена. Так, саме такий парадокс ми бачимо досить часто.

Щоб уникнути алергічної реакції на щеплення, батьки дитини попередньо повинні пройти консультацію у лікаря-алерголога. Далі, при зниженому імунітеті щеплення зовсім скасовуються до тих пір, поки дитина повністю не одужає і не підвищить захисні сили свого організму.


 

Розвиток аутизму після щеплення

Існує думка про те, що після щеплення від кору / краснухи / свинки і т.д. у дитини може розвинутися аутизм. Чи так це? У США були проведені дослідження реакції 100 000 дітей на вищевказані щеплення. У жодного дитини не було виявлено прояви аутизму, що говорить про те, що щеплення жодним чином не впливають на розумовий розвиток людини.


 

Якщо дитину не прищеплювати

Після таких хвороб, як туберкульоз, поліомієліт дитина має високі шанси придбати інвалідність. Все тому, що дитячий організм не має достатньої кількості ресурсів для боротьби зі збудниками даних захворювань. Неодноразово в світовій медичній практиці були відзначені смертельні випадки у нещеплених дітей, що заразилися поліомієлітом.

Лікарі виділяють ще тяжче і страшніше за своїм перебігом захворювання – правець. Щеплення від правця дітям повинні зробити до 1 року життя. Чому? Тому що при проникненні в організм дитини збудника правця, маленький пацієнт може померти навіть від подряпини, незначного удару або ж пошкодження шкіри. Правець не піддається лікуванню.

Якщо ви не робите щеплення своїй дитині з обґрунтованих причин, то в такому випадку рекомендовано на час масової вакцинації інших дітей ізолювати його від інших, вже щеплених дітей. Тому що в їх крові на даний момент розвивається імунітет з небезпечними і справді смертельними захворюваннями (щеплені діти є переносниками даних хвороб).


 

Щеплення – пережиток минулого?

Деякі батьки називають щеплення пережитком минулого. Свою думку вони пояснюють тим, що раніше дійсно світове населення було піддано таким атакам, як чума, віспа і т.д. На сьогоднішній день не виявлено жодного клінічного випадку, при якому як дорослий, так і дитина могла б захворіти даними хворобами.

У 18 столітті людям активно почали водити під шкіру ослаблених збудників тієї або іншої інфекційної хвороби. В результаті такого експерименту в організмі людини починали вироблятися специфічні антитіла, які власне і служили захистом від смерті. Аналогічний досвід, потрібно відзначити, що не були підкріплені якимись теоретичними або ж практичними знаннями. Випадковим чином медики помітили, що люди, які займаються тваринництвом не хворіють на віспу (як відомо корови є переносниками віспи).


 

Щеплення небезпечні

Жоден лікар вам не скаже і не підтвердить інформацію про те, що щеплення є повністю безпечними для вашої дитини. Будь-яке щеплення може завдати не тільки користь дитині, але і шкоду (часом, непоправну).Щеплення небезпечні За статистикою, щороку лікарі-інфекціоністи та педіатри стикаються з так званими «прищеплювальними ускладненнями». Причина даних порушень – не в щепленні, а в тому, що медсестри не дотримувалися вимоги щодо введення вакцини, які не вивчали детально інструкцію по щепленню, а іноді – і зовсім вводили більшу або меншу кількість вакцини дитині.

Як приклад, можна навести такий клінічний випадок.
У дитини 2 років почався стрімкий запальний процес в мозку, тобто, прогресувало захворювання під назвою енцефаліт. Причина – щеплення проти віспи. Подібні щеплення заборонено робити дітям з післяпологовими ускладненнями (в даному випадку у дитини після пологів було підвищено внутрішньочерепний тиск). Щеплення таким дітям роблять тільки в 1,5 року після нормалізації фізіологічного стану і відповідного висновку лікаря-невропатолога. Дані умови не були дотримані, тепер у дитини пошкоджений головний мозок.

Жоден батько не може проконтролювати правильні умови введення щеплення. Для цього потрібно або бути медиком, або ж повністю розбиратися і консультуватися з фахівцями перед проведенням щеплення. Природно, що цього ніхто не робить. Як наслідок – ми отримуємо ефект гірший, ніж був би від щеплення.


 

Ускладнення після щеплення від дифтерії

У деяких дітей можуть початися серйозні ускладнення після щеплення від дифтерії. Чому? Тому що дане щеплення, згідно з інструкцією до нього, заборонено робити дітям з шкірними ураженнями. Дозволено – після повного одужання дитини і консультації-висновку лікаря-дерматолога. Якщо щеплення від дифтерії зробити дитині з екземою або ж діатезом, то вже на наступний день у нього почнуться напади кисневого голодування і затримки дихання. Далі – настає спазм бронхів, і як наслідок – таких дітей госпіталізують для відповідного лікування.

21.08.2016
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 оцінок, в середньому: 0 з 5)