Методи виготовлення вінірів

Широке поширення сучасних комп’ютерних технологій привело до створення нових методів виготовлення ортопедичних конструкцій, в тому числі і суцільнокерамічних. Методи виготовлення керамічних вінірів можна систематизувати в три великі групи:

  • Метод пошарового нанесення
  • Метод лиття або інжекційного пресування
  • Метод фрезерування (CAD / CAM)

 Методи виготовлення керамічних вінірів

 

Метод пошарового нанесення

Вініри можуть бути виготовлені на платиновій фользі товщиною 0,025 мм, яка обжимаеться навколо гіпсової моделі відпрепарованих зубів для отримання точної форми або на вогнетривких моделях, отриманих шляхом дублювання робочих моделей. Платинова фольга утримує нанесену на неї керамічну масу під час процесу випалу в печі.

Застосування вогнетривкої моделі спрощує виготовлення керамічного вініра. В цьому випадку технік виробляє нанесення керамічної маси і її випал безпосередньо на цій моделі. Дана методика дозволяє знизити усадку і викривлення, які можуть виникнути при застосуванні більш чутливої методики випалу на платиновій фользі. Крім того, це дозволяє зменшити собівартість технології, тому що не потрібна дорога платинова фольга.

Метод лиття або інжекційного пресування

Вініри моделюють з воску на робочій моделі і пакують в спеціальну вогнетривку масу. Після випалювання воску і при дуже високій температурі в умовах вакууму зі скляного або розм’якшеного керамічного блоку під дією створюваного тиску формують каркас. Порцелянові блоки поставляються монохромними в декількох колірних відтінках. Після відливання (пресування) готові вініри фарбують, надаючи їм відповідний колір. Методика лиття (пресування) спрощує процес виготовлення суцільнокерамічних конструкцій і характеризується хорошою точністю і крайовим приляганням.

Метод фрезерування (CAD / CAM)

Це методи комп’ютерного сканування, моделювання та автоматизованого виготовлення суцільнокерамічних конструкцій зубних протезів та їх елементів.

Незаперечною перевагою цих систем є те, що заготовки можуть бути відфрезеровані, припасовані і зафіксовані на опорних зубах за одне відвідування.

Назва CEREC отримана з перших складів словосполучення “керамічна реконструкція”. Ця автономна система дозволяє лікарю-стоматологу отримати “оптичний” відбиток відпрепарованих зубів, сусідніх зубів, зубів-антагоністів і за допомогою комп’ютерної програми розрахувати і спроектувати форму протеза. Потім протез в автоматичному режимі фрезерується з стандартного блоку керамічного матеріалу за допомогою набору алмазних фрез різної форми і діаметра. Процес фрезерування вініру займає не більше 10 хв. Випускаються керамічні блоки для фрезерування різних розмірів, кольорів, прозорості. Відфрезерований вінір відпилюють від хвостової частини, полірують, при необхідності фарбують і глазурують в печі без вакууму, фіксують на зубі за традиційною технологією світлотверднучим матеріалом.

Можливо дистанційне виготовлення протеза. Лікар препарує зуб, отримує оптичний відбиток і відправляє по електронній пошті віртуальну модель у фрезерувальний центр. Там протез виготовляють і експрес-поштою доставляють в клініку.

03.03.2018
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 оцінка, в середньому: 5 з 5)