Причини руйнування зубів

 

Людський організм влаштований так, що самостійно йому дуже складно протистояти настільки величезній кількості факторів, які надають несприятливий вплив на наші зуби і ясна.

Причини руйнування зубів діляться на внутрішні (різноманітні порушення в обміні речовин, неправильне харчування, спадковість) і  зовнішні:

  • механічні (травми від зовнішнього впливу);
  • хімічні (вплив кислот і інших активних речовин на емаль);
  • температурні (холодне і гаряче);
  • гігієнічні (недотримання правил догляду за порожниною рота).

Якщо з внутрішніми факторами все зрозуміло – потрібно усувати причину, то з зовнішніми причинами все не так очевидно і зрозуміло.

 

Використання зубів не за призначенням


Їх споконвічне призначення і покликання – відкушувати і розжовувати їжу, і оскільки вони представляють собою досить міцні і стійкі утворення, то з легкістю справляються з поставленим перед ними завданням. З огляду на те що зуби не покликані до відкривання пляшок або розколювання волоських горіхів, ні до чого іншого, як до їх руйнування, подібні дії не призведуть.

Такі безпечні і здається абсолютно незначні з першого погляду маніпуляції, як колупання в них зубочистками або перекушування нитки, також можуть привести до негативного результату. Тут мова йде не про саму нитку, як джерело потенційної небезпеки, загрозу представляє високий тиск між зубами, що виникає в результаті впливу при її перекушуванні.

 

Шкідливі мікроорганізми

Критично несприятливо впливають на зуби різноманітні шкідливі мікроорганізми, «житлом» для яких найчастіше служить зубний наліт. Харчуються вони дрібними рештками їжі, які залишаються в роті після їжі і в процесі своєї життєдіяльності виділяють кислоту, яка в першу чергу руйнує емаль. Після цього кислота приймається за внутрішні тканини.

Природою, звичайно ж, передбачений природний механізм захисту: зубним тканинам властива часткова регенерація, слина, рясно омиваючи порожнину рота, сприяє знищенню продуктів розпаду вищевказаних мікроорганізмів. Паралельно, кров доставляє до зубів потрібні їм мінерали, такі як фтор і кальцій.

Слина паралізує вплив кислоти до 15 годин, проте, вживання різноманітних алкогольних напоїв, куріння та інші шкідливі звички сучасного суспільства сприяють утворенню такого стабільного і стійкого нальоту, що слині не під силу впоратися з ним.

 

Вагітність

Вагітність дуже часто стає причиною руйнування зубів. Справа в тому, що під час росту плода, розвиток його скелета вимагає величезних порцій фтору і кальцію, які, природно, малюк забирає з організму мами. А якщо врахувати, що 99% всього кальцію людського організму міститься в зубах, то дуже страждають саме вони.

Цей процес супроводжується різким болем на холодне і гаряче, солодке і кисле. Саме тому фахівці радять негайно відновлювати майбутнім мамам запас необхідних мінеральних речовин.

Фахівці рекомендують проводити чистку зубів як мінімум два рази на день – вранці і ввечері. Крім усього іншого, дуже актуальне питання – правильне збалансоване харчування – воно допоможе відновленню організму. Одні вітаміни, ополіскувачі і пасти з підвищеним вмістом фтору проблему, на жаль, не вирішать.

21.02.2018
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 оцінка, в середньому: 5 з 5)