Мазі від стоматиту для дітей

 

Стоматит – це одне з найпоширеніших захворювань серед маленьких дітей. Запальний процес, що протікає в ротовій порожнині, нерідко супроводжується підвищеною температурою, набряком м’яких тканин, але особливий дискомфорт у дитини викликають бульбашки, які лопаються, утворюючи хворобливі ерозії. Найпростішим і доступним в застосуванні способом боротьби із запаленням в роті у дітей є мазь від стоматиту для дітей.

За природою походження стоматит буває різної етіології – вірусний, бактеріальний, грибковий. Визначити самостійно в домашніх умовах форму захворювання і тип збудника не вийде, тому при виявленні перших ознак запалення в роті у дитини потрібно відразу обстежитися у педіатра або дитячого стоматолога.

Після того як буде діагностований точний вид стоматиту, лікар призначить відповідні препарати і вкаже, скільки днів потрібно лікуватися.

Варто зазначити, що лікування здійснюється комплексно, тобто одночасно з мазями доктор підбирає додаткові засоби у вигляді розчинів для полоскань, спреїв, гелів, таблеток (при необхідності). Такий підхід забезпечує найкращий терапевтичний ефект.

Незважаючи на те що методи лікування старшої і молодшої вікових груп багато в чому схожі і конкретно дитячих мазей від стоматиту немає, доктор все одно враховує вік, масу тіла, загальний стан дитини, після чого виписує найбільш універсальні засоби з мінімальними протипоказаннями, які не містять в інструкції категоричних обмежень щодо віку.

Мазі від стоматиту для дітей

 • Мазь ацикловір 5%
  Відноситься до противірусних засобів місцевого застосування. Ця мазь при стоматиті високоефективна по відношенню до вірусу герпесу 1 і 2 типу, тому показана при лікуванні герпетичної форми стоматиту. Ацикловір перешкоджає поширенню інфікованих вогнищ, сприяє швидкому утворенню кірочок на виразках, надає знеболюючий і імуностимулюючий ефект на локальному рівні. Рекомендується починати лікування на початковому етапі стоматиту і продовжувати до моменту утворення кірок на бульбашках, а ще краще до повного загоєння ерозій, середній терапевтичний курс варіюється від 5 до 10 днів. Засіб потрібно наносити тонким шаром на уражені області 5-6 разів.

 

 • Бонафтон 0,25%
  Противірусна мазь, рекомендована для лікування слизових оболонок ротової порожнини, шкірних покривів, уражених вірусом простого герпесу. Уражені ділянки потрібно змащувати протягом 12 днів від 4 до 6 разів на добу, залишаючи Бонафтон на 5-7 хвилин для впливу на осередки. Якщо на слизовій є великі ерозивні площі, можна використовувати Бонафтон 0,05%. Засіб не має протипоказань за віком, але при використанні можливо подразнення, яке проходить після відміни.

 

 • Віферон
  Гель противірусної дії. Володіє низькою системною абсорбцією, дозволено застосовувати вагітним жінкам і дітям від 1 року. Ефективно бореться з герпетичними інфекціями на шкірі та слизовій. Курс лікування становить до 7 днів, протягом яких Віфероном змащують інфекційні джерела 4 рази на день, для одного нанесення достатньо однієї горошини мазі 5 мм. Засіб переноситься добре, але не можна лікувати маленьких пацієнтів до 1 року.

 

 • Мазь оксолінова 0,25%
  Одна з популярних мазей, без яких не обходиться традиційне лікування стоматиту в будь-якому віці. Це противірусна мазь для зовнішнього застосування широкого спектра дії, тому ефективна при вірусному стоматиті, спровокованого різними вірусами (простий герпес, аденовірус, грип). При взаємодії з збудником робить його функціонально неактивним. При нанесенні (3-4 рази на день) на слизову, оксолінова мазь легко всмоктується, але деяка частина потрапляє в кров, печінку, нирки, але там не накопичується, а виводиться разом з сечею. При неможливості використовувати Оксолінову мазь, можна скористатися аналогічним засобом – теброфеновою маззю, але попередньо слід погодити з лікарем.

 

 • Метилурацил
  Мазь призначена для поліпшення трофіки тканин, прискорює регенераційні процеси, знімає запалення. Метилурацил включають в комплексну терапію в якості допоміжного ранозагоювального засобу. Можна застосовувати для лікування стоматиту у дитини у віці від 3 років. Засіб добре поєднується з місцевими антибактеріальними і антисептичними препаратами. Уражені ділянки слід змащувати до їжі і перед сном.
 • Мазь Актовегін 5%
  Препарат можна поєднувати / замінити Актовегін гелем 20%. Препарат збільшує клітинний енергетичний метаболізм, прискорює процес загоєння і регенерації тканин слизової оболонки ротової порожнини. Мазь не має протипоказань, переноситься добре, за винятком гіперчутливості до складових засобу.

Це основні мазі, які використовуються для лікування стоматиту. Крім них існує маса медикаментозних препаратів, але правильно підібрати їх допоможе тільки лікар, особливо якщо мова йде про лікування дитини.

08.02.2018
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(4 оцінки, в середньому: 5 з 5)