Самопоміч при неврозі нав’язливих станів

 

 • Прийміть той факт, що у вас невроз нав’язливих станів. Якщо вам поставили діагноз обсесивно-компульсивний розлад – це не означає, що ви психічно хвора людина, небезпечна для себе і оточуючих. Невроз – особливість роботи нервової системи, при якій мислення не порушено. Даний розлад ефективно лікується.
 • Зберіть інформацію, що стосується лікування неврозу нав’язливих станів. Чим більше ви будете знати про нього, тим краще зрозумієте, що з вами відбувається. Інформованість знижує страх і почуття тривоги.
 • Не боріться з нав’язливими думками, не лякайтесь їх. Коли думка з’являється, приклейте на неї ярлик «ознака неврозу нав’язливості». Ця думка лише результат появи електричних розрядів в невеликій ділянці мозку. Вона не має нічого спільного з реальністю. Прийміть той факт, що такі думки іноді приходять на розум. Чим наполегливіше ви їх відганяєте, тим частіше вони з’являються знову. Пам’ятайте, що небажані і шокуючі думки виникають у більшості людей.

 

 • Пам’ятайте, що тривога не має під собою підстав. Вона лише результат біохімічних процесів, що відбуваються в мозку при неврозі нав’язливих станів. Повторювані дії не зменшать відчуття страху. Вони теж плід невеликого збою в роботі нервової системи.
 • Намагайтеся не виконувати нав’язливі дії. Якщо вони необхідні, то зробіть це один раз. Наприклад, перевірте перед виходом електроприлади і двері. Після одноразової перевірки повідомте близьким або просто скажіть вголос: «Я перевірив. Все вимкнено, все закрито». Якщо у вас виникнуть сумніви, то близькі підтвердять, що все добре. Навіть просто вимовлена ​​фраза відкладеться в пам’яті і вкаже мозку, що немає причин для повторних перевірок.
 • Візьміть паузу якщо бажання виконати нав’язливу дію занадто сильне. Зачекайте 5 хвилин, перед тим як виконати ритуал.
 • Активно спілкуйтеся з сім’єю, друзями, знайомтеся з новими людьми. Проводьте час з тваринами. Спілкування позитивно впливає на роботу головного мозку, перемикаючи його активність на інші ділянки. Це знижує відчуття тривоги.
 • Знайдіть хобі, яке буде для вас приємним і цікавим. Це можуть бути інтелектуальні заняття або спорт. І в тому і в іншому випадку мозок отримує нові імпульси, які формують осередки активності в різних його ділянках. Поступово вони викликають загасання біохімічних процесів на ділянці, що відповідає за нав’язливості. Коли ви займетеся справою, неприємне відчуття не зникне відразу, але з часом воно значно ослабне.
 • Навчіться методам релаксації. Освоюйте медитацію і йогу під керівництвом досвідченого тренера. Займіться аутотренінгом. Виконайте дихальну гімнастику, яка підвищує концентрацію. Після неї повторюйте афірмації: «Я спокійний, я впевнений в собі», «Я добре ставлюся до людей і до себе», «Я здоровий».

 

28.04.2017
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(1 оцінка, в середньому: 5 з 5)