Видалення папілом під час вагітності

 
Багато вагітних жінок стикаються з проблемами зі здоров’ям, про які раніше й не підозрювали. Наприклад, часто майбутні мами звертаються до дерматологів зі скаргою на появу папілом на різних ділянках шкіри. Переживання цілком зрозумілі, але не варто лякатися, багато з цих бородавок незабаром пропадуть самостійно. Так негарно проявляє себе вірус папіломи людини, який не несе загрози для життя і здоров’я мами і малюка. Але це лише в тому випадку, якщо новоутворення не уявляють собою гострі кондиломи. У будь-якому випадку доцільно пройти обстеження і лікування.


 

ВПЛ при вагітності: особливості перебігу захворювання

 

Носіями цього вірусу є половина людства і у кожного з нас існує величезний ризик заразитися ним в будь-який момент. Хвороба передається побутовим шляхом, при статевому контакті. Визначити переносника інфекції, що не має візуальних ознак на тілі, неможливо.

Вченими виявлено штами, при яких передача збудника відбувається через дотик. Потрапляючи в організм папіломавірус розноситися по всьому тілу, коли він проникає в клітини епітелію, в них відбувається своєрідний «збій програми» і вони починають активно ділитися, перетворюючись в доброякісні новоутворення.

Виникнення на шкірі папілом під час вагітності – це далеко не рідкість. Період виношування дитини є стресовим для жіночого організму. У ньому відбувається гормональна перебудова, яка допомагає тілу підготувати зв’язки і кістки до майбутніх пологів. Саме цей стан і є каталізатором для пробудження шкідливого вірусу, який починає проявляти себе розростанням «сосочків» на шкірі.

Папіломи мають невеликі розміри – 1-5 мм., а їх забарвлення може варіюватися від світлого до коричневого тону. Елементи можуть бути поодинокими або збиратися в колонії. Подібні новоутворення не є злоякісними, вони просто естетично неприємні, так як селяться на шиї, обличчі і можуть виходити за межі одягу, тому їх важко приховати, а поштовхом до їх розмноження можу бути вагітність.

Косметичні дефекти явище тимчасове, а ось турбота про здоров’я майбутньої дитини викликає безліч питань і занепокоєнь. Тому важливо відповісти на питання, як поєднуються ВПЛ і вагітність? У більшості випадків не існує загрози для розвитку плода і його виношування. Вірогідність зараження внутрішньоутробним шляхом відсутня, але є ризик занесення інфекції під час пологів.


 

Методи лікування і видалення папілом при вагітності

 

Косметичні дефекти доставляють масу незручностей і психологічний дискомфорт жінці, особливо коли наростів багато і вони знаходяться на відкритих ділянках. Лікування папіломавірусу нешкідливе, але не варто поспішати, так як:

 • подібні пухлини часто проходять самостійно;
 • прийом медикаментів це завжди стрес;
 • видалення папілом при вагітності проводиться під анестезією, що не вітається лікарями.

На даний момент лікування ВПЛ дозволяє прибрати симптоматику, перевести інфекцію в неактивний стан, але не повністю позбутися. Медикаментозне лікування ефективно на 50-70%.

Тільки лікар може оцінити стан пацієнтки і призначити терапію. Рішення про її доцільність приймається в індивідуальному порядку.

Видалити одну папілому або кілька новоутворень можна за одну процедуру. Не можна застосовувати метод креодеструкціі азотом і лазерну технологію, так як вони можуть викликати передчасні пологи, тому заборонені гінекологами і дерматологами.

Дозволені способи позбавлення від папілом при вагітності:

 • електрокоагуляція – папілому випалюють електричним струмом. Болісний, але ефективний метод. На шкірі залишається опік, який довго заживає і доставляє дискомфорт;
 • хірургічний – бородавки зрізаються скальпелем;
 • радіоножем -тканину січуть медичним ножем, що випромінює високі енергетичні хвилі. Безболісно. Попереджає рецидиви.

Якщо ви страждаєте від ВПЛ, то перш ніж боротися з косметичним дефектом, необхідно визначити, чому з’явилося і активізувалося захворювання. Для цього обов’язково зверніться до фахівця для ретельної діагностики новоутворень. Тільки лікар зможе достовірно визначити тип вірусу і розповісти, чим лікувати вірус папіломи для придушення його активності. Не займайтеся самолікуванням, це може бути небезпечно.

 

24.04.2017
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(1 оцінка, в середньому: 5 з 5)