Жировий некроз молочних залоз

 

Здоров’я молочних залоз є особливим аспектом репродуктивної системи жінки. Представниці жіночої статі за своєю природою несуть в собі почесну функцію народження і вигодовування дітей. У зв’язку з цим кожній з них важливо зберегти сферу репродукції в здоровому стані для успішного перебігу вагітності, пологів та грудного вигодовування дитини.

Існує багато життєвих ситуацій, коли грудна клітка жінки може виявитися під загрозою під впливом різних факторів, що чинять негативний вплив на її природні функції. В результаті травм або дії променевої терапії при лікуванні, у жінки може розвинутися жировий некроз молочних залоз. Він впливає на жирову тканину, що знаходиться в зоні грудей, формує патологічні зміни в тканинах молочних залоз.

 

Що таке жировий некроз молочних залоз?

Жировий некроз – це доброякісна зміна, яка виникає внаслідок порушення кровообігу судин в грудях. В результаті цього кисень разом з кров’ю перестає надходити в тканини і живити їх, відбувається некроз жирової тканини. Хоча при обстеженні у мамолога ця патологія визначається як злоякісна. Лікар направляє пацієнтку на діагностичні процедури, бере необхідні аналізи і призначає лікування. Всі лікувальні процедури, що стосуються даного захворювання, проводить лікар-мамолог, який спеціалізується на лікуванні жіночих грудей і молочних залоз.

 

Причини жирового некрозу не залежить від способу життя пацієнтки, таке захворювання може розвинутися і внаслідок випадкової травми, отриманої з необережності. Жировий некроз розвивається в якості запального процесу в грудях. У тому місці, де стався некроз тканин, після запалення починається процес, в ході якого відбувається заміщення омертвілої тканини – сполучною. Некроз тканин є незворотнім процесом, а значить, некротичні тканини вже ніколи не відновляться.

Наслідки жирового некрозу можуть бути різними. За позитивного результату мертві тканини замінюються здоровою сполучною тканиною, на цьому місці може утворитися капсула або кістка. За несприятливої ​​ситуації відбувається гнійне запалення, яке ускладнюється кровотечею, локалізацією запального процесу по всій площі грудей, в кінцевому підсумку починається сепсис (зараження крові).

Рецидиви жирового некрозу не розвиваються при якісному видаленні відмерлих тканин. Він може отримати повторне поширення тільки при повторному випадку травми. Жировий некроз небезпечний можливістю зараження крові при запальному процесі, що протікає в жировій тканині грудей.

Важливо вчасно помітити ознаки жирового некрозу на ранній стадії, негайно звернутися до лікаря-мамолога для проведення детальної діагностики тканин грудей, тоді вдається уникнути ускладнень жирового некрозу. Бувають випадки, коли пацієнтки навіть не помічають будь-яких змін, звертаються до лікаря лише на пізній стадії при несприятливому результаті захворювання.

 

Щоб вчасно виявити жировий некроз у жінок, необхідно періодично самостійно оглядати груди на дотик, контролюючи наявність ущільнень і збільшення лімфатичних вузлів.

 

Прогноз жирового некрозу може бути різним, залежно від стадії, поширення і перебігу захворювання. Слід зазначити, що некроз тканин не переростає в злоякісне новоутворення, але може стимулювати його самостійний розвиток. Тому кожній жінці необхідно стежити за здоров’ям своїх грудей і своєчасно проходити планове обстеження у мамолога!

 

26.06.2017
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(2 оцінки, в середньому: 5 з 5)