Профілактика проти кондилом і папілом

 

Щеплення від папіломи

 

Багато фахівців в області медицини зі світовим ім’ям вважають вакцинацію від папіломовірусу найефективнішим способом профілактики раку шийки матки. На сьогоднішній день більше 120 країн в світі включили в календар обов’язкової вакцинації щеплення від папіломи. В Україні вакцинація проводитиметься на добровільних засадах.

Основою вакцин від ВПЛ є капсидні білки L1. Вони створюють вірусоподібні структури (VLP), які не мають генетичного матеріалу вірусу. Тобто VLP не є інфекційними. Вони не можуть викликати хворобу. Вакцини створюють ілюзію, що організм вже схильний до дії вірусу. Імунітет починає виробляти захисні тіла і тим самим перешкоджає розвитку справжнього папіломатоза і конділоматоза.

Найбільш популярними у нас і за кордоном вважаються вакцини від папіломи:

 • “Гардасил” нідерландського виробника Merck Sharp & Dohme B.V.
 • “Церварикс” бельгійської компанії GlaxoSmithKline Biologicals S.A.

Хоча обидві ці вакцини і призначені для боротьби з ВПЛ, кожна має свою спрямованість дії.

 

ВакцинаТипи ВПЛКому роблятьДля чого застосовується
Гардасил6, 11, 16, 18– дівчатка і хлопчики (9-17 років)
– молоді жінки (18-26 років)
 • Профілактика виникнення раку шийки матки.
 • Профілактика гострих кондилом і патологій каналу шийки матки.
Церварикс16, 18дівчинки і молоді жінки (10-25 років)
 • Профілактика виникнення раку шийки матки.
 • Захист від зараження ВПЛ, і розвитку папілом, кондилом і бородавок викликаних іншими типами папіломовірусу.

 

Спочатку фахівці рекомендували здійснювати вакцинацію тільки дівчаток у віці від 9 до 17 років. Але останнім часом в США, Канаді і в деяких країнах ЄС почали прищеплювати хлопчиків підлітків. Таким чином намагаються вберегти молодих людей від раку статевого члена.

Вакцинація проходить внутрішньом’язово у вигляді ін’єкції в 3 етапи: в призначений день, через місяць після першого щеплення і через півроку. Щеплення від папілом мають добру переносимість.

Вакцини від ВПЛ до недавнього часу мали тільки позитивні відгуки. Офіційні дані свідчили, що ефективність застосування Церварикс і Гардасил становить від 70 до 100%, як в боротьбі з ВПЛ і загостреними кондиломами, так і в якості профілактики раку шийки матки.

Але в середині 2013 року німецьким виданням KOPP-Verlag були приведені деякі відомості від самих виробників вакцин. Ці дані дають зрозуміти, що відсоток ефективності щеплень від ВПЛ нижче, ніж очікувалося. Дослідження по ефективності вакцин від папілом проводяться досі.


Неспецифічна профілактика проти кондилом і папілом

 

Профілактика зараження вірусом папіломи людини крім вакцини, включає й інші напрямки. Всі сексуальні контакти повинні бути захищені презервативом. Це знижує ризик зараження на 70%.
Якщо ви думаєте, що зараження могло статися, то можна обробити внутрішні і зовнішні статеві органи противірусним засобом Епіген-інтим.

Хвороба може не проявити себе, навіть якщо зараження відбулося. Такий варіант можливий у тому випадку, якщо у людини сильний спільний і місцевий імунітет. Тоді є шанс, що вірус через рік-два самостійно покине організм. Зміцнити захисні сили організму допоможе здоровий спосіб життя і систематичне загартовування: контрастний душ, плавання і прогулянки на свіжому повітрі.

Уникайте переохолодження і ситуацій, коли можна заразитися вірусом папіломи побутовим шляхом. Наприклад, якщо у одного з членів сім’ї є кондиломи на тілі, то необхідно виділити йому окремий рушник і мочалку. Також не можна користуватися його станком для гоління. Якщо кондиломи в роті або на губах, то не варто пити з людиною з однієї чашки. Особливо це стосується дітей, у яких імунітет ще не сформувався, і вони сильно ризикують заразитися.

І на закінчення нагадаємо: будьте уважні до свого здоров’я і не затягуйте з лікуванням. Адже кондиломи і папіломи заразні і ви ризикуєте передати їх близьким людям.

20.09.2016
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(7 оцінок, в середньому: 4.9 з 5)