Загин матки. Причини, симптоми

Що таке загин матки

Про загин матки говорять в тому випадку, якщо орган трохи відхиляється. Найчастіше загин є вродженим, але в деяких ситуаціях формується при розвитку запального процесу. Жінка повинна розуміти, що загин – це не патологія, він може взагалі себе не проявляти. Бувають випадки, коли загин матки для деяких жінок є причиною болю або безпліддя. Не варто прив’язувати всі захворювання органів репродуктивної системи до загину. Необхідно розуміти, що загин – це всього незвичайне розташування матки.

Дійсно, в гінекології виділяються різні види загинів. Одна справа, коли жінка народжується з аномалією, інша справа – якщо загин з’являється в разі спайок в черевній області. Спайки утворюються, коли у жінки повільно протікає запальний процес, а також у пацієнток після оперативного втручання.

Розташування матки в малому тазу

 • Антефлексіо. Матка знаходиться в центрі таза, її дно направлено вгору, а вагінальна шийка вниз.
 • Антеверзіо. Шийка і тіло матки створюють одну лінію.

Рідко матка може приймати таке положення:

 • Гіперантефлексія. Матка сильно відхиляється вперед.
 • Ретрофлексія. Тіло матки відхиляється сильно назад. В даному випадку діагностують загин матки.
 • Летерофлексія. Різке відхилення вправо чи вліво.

Часто молодим мамам, у яких маленькі дівчинки, кажуть, що дитину не можна рано садити, інакше може бути загин. Багато фахівців говорять, що це зовсім не так. Коли формуються жіночі органи, статичне положення тіла на процесі не відбивається. Якщо ви помічаєте, що малятко почало самостійно сидіти, не заважайте їй.

 


Симптоми загину матки

Основною ознакою є патологічні хворобливі місячні, при яких збільшується або зменшується кількість крові. Жінку можуть турбувати неприємні відчуття під час статевого акту. При матці в загині виникають серйозні проблеми із зачаттям дитини.

Якщо крім загину матки у жінки ще пухлина або міома, в даному випадку починають сильно здавлюватися органи, також частішає сечовипускання, турбують часті запори.


 

Причини загину матки

 • Спайкове захворювання, при якому формуються сполучнотканинні волокна. Виникають спайки від запалення, оперативного втручання.
 • Атрофія м’язів, характеризується зв’язковим слабшанням, найчастіше спостерігається у жінок похилого віку.
 • Недорозвинений зв’язковий апарат також може спровокувати матку в загині.
 • Патологія органів малого таза – пухлина товстого кишечника або сечового міхура.
 • Запальний процес матки і її придатків.
 • Пухлина матки або яєчників.
 • Ендометріоз.
 • Захворювання кишечника.


Чи можливо завагітніти при загині матки?

Основною причиною безпліддя при матці в загині є спайки. В даному випадку сперматозоїди не можуть пройти через шийку матки, тому що формується гострий кут.Чи можливо завагітніти при загині матки

При загині матки можна завагітніти, якщо дотримуватися таких рекомендацій:

 • Необхідно уповільнити свій життєвий ритм. Як можна менше часу проводити на ногах, намагатися не піднімати тяжкості, відмовитися від посилених спортивних навантажень.
 • Підбирати спеціальні пози для статевого акту. Потрібно враховувати, що шийка матки є щільно зімкнутою, сперматозоїди не можуть подолати бар’єр, тому найкраще використовувати позу ззаду.

 

Загин матки при вагітності

Багатьом жінкам вдається все-таки завагітніти з маточним загином, але у них виникає питання: як зберегти малюка?

У вагітних жінок із загином матки порушується сечовипускання, дефекація, постійно здувається живіт. Все може закінчитися викиднем, гострим запальним процесом в сечовому міхурі, нирках. Дуже важливо при частому сечовипусканні і порушеному стільці своєчасно консультуватися з гінекологом.


Увага! Коли матка активно зростає, вона починає повністю заповнювати область тазу жінки, може бути притиснута до крижів, тим самим витісняючи сечовий міхур, а потім здавлює пряму кишку.


Щоб запобігти ускладненням у вагітної при загині матки, проводиться операція під наркозом, при якій матку повертають в нормальне положення. Операція не є складною і дає можливість нормально доносити і народити малюка. Коли наближаються пологи, жінка з маточним загином готується до кесаревого розтину. Рішення про кесарів розтин можуть прийняти тільки в тому випадку, якщо виникають проблеми з відкриттям шийки матки.


 

Діагностика і лікування маточного загину

Гінеколог виявляє патологію ще під час огляду, потім додатково проводить УЗД.

Багатьох жінок цікавить питання, чи можна повністю позбутися від загину матки? Можна, якщо усунути першопричину – розсікти спайки з допомогою операції. Для цього проводиться лапароскопія, а після неї жінці виписують курс антибіотиків і УВЧ.

Небезпека загину матки

Для дівчат така анатомічна будова шийки матки вкрай небезпечна тим, що може привести до безпліддя або невиношування. Для літніх жінок патологія небезпечна тим, що м’язи матки значно слабшають і вона цілком може випасти.

Таким чином, проаналізувавши причини і симптоматику маточного загину, можна зробити висновок: при відсутності яскраво вираженої симптоматики – кровотечі, хворобливій менструації, можна не хвилюватися, у вас не виникне проблем з зачаттям дитини і пологами. У тому випадку, якщо вас турбують неприємні відчуття, необхідно проконсультуватися у лікаря. Він призначить відповідне лікування, дасть необхідні рекомендації, як можна завагітніти і народити здорового малюка при загині матки.

01.09.2016
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(0 оцінок, в середньому: 0 з 5)