Як навчитися контролювати свої емоції?

 
Психіка людини має безліч індивідуальних особливостей. Тому немає методики, що дозволяє контролювати свої емоції, яка б універсально підходила для всіх людей. Необхідно пробувати різні способи щоб визначити, який найкраще підходить саме вам.

 

 

Відповідно до теорії емоцій П.В.Симонова, навчитися контролювати свої емоції можна в наступних випадках:

 • Задовольнити потреби. Якщо це неможливо зробити повністю, то зробити все можливе на даний момент. Наприклад, пригнічує нереалізована потреба в самоповазі. Що я можу зробити сьогодні, щоб поліпшити себе? Почати займатися спортом, зробити нову зачіску, налагодити стосунки …
 • Отримати максимум інформації, яка допоможе задовольнити потребу і знайти вихід із ситуації. Метод особливо ефективний при боротьбі зі страхом, який часто пов’язаний з відсутністю інформації. Наприклад, занепокоєння через нереалізовану потребу в безпеці – людина побоюється за своє здоров’я. Що я можу зробити? Записатися на прийом до лікаря, щоб отримати інформацію про стан здоров’я, дізнатися про ефективні методи лікування даного захворювання.

 
Відповідно до теорії Джеймса-Ланге фізичні відчуття тісно пов’язані з емоцією. Тобто чим частіше дихання, швидше пульс, сильніше напружені м’язи, тим гостріше людина переживає емоцію. Виходячи з цього, навчитися контролювати свої емоці можна, якщо усунути фізіологічні зміни і це дозволить знизити рівень стресу. Для цього необхідно:

 • Зосередитись на диханні. Дихати повільно і рівномірно. Рахувати під час дихання 1-4 вдих, 5-8 – видих.
 • Уповільнити частоту серцебиття. Для цього можна використовувати прийоми, засновані на рефлекторних реакціях:

-легко натиснути пальцями на очні яблука протягом 3-8 секунд;
-присісти, притиснувши коліна до грудей;
-м’яко натиснути на сонні артерії на всі боки шиї на 5-10 секунд.

 • Розслабити м’язи обличчя, особливо чола, очей, губ. Свідомо розслабити м’язи шиї і плечей, потім м’язи всього тіла.
 • Контролювати тембр і силу голосу, не зриватися на крик.

 

 

 

Після усвідомлення того, що органічні прояви змінилися, змінюються і емоції.
Для корекції емоцій при посттравматичних стресових розладах, викликаних сексуальним насильством, загрозою для життя, катастрофою, військовими діями, втратою близьких потрібна допомога фахівця психіатра і психотерапевта. На початковому етапі необхідний прийом транквілізаторів, нейролептиків та антидепресантів і курс психотерапії.

15.03.2017
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(2 оцінки, в середньому: 5 з 5)