Чому у жінок виникають болі внизу живота зліва?

 

У жінок біль внизу живота зліва може виникати з таких причин:

  • захворювання сигмовидної кишки;
  • лівостороння ниркова коліка;
  • позаматкова вагітність;
  • кіста лівого яєчника.

Захворювання сигмовидної кишки

Сигмовидна кишка є кінцевим відділом ободової кишки. Розташовується в лівій клубової області, вниз від неї триває пряма кишка.

Сигмовидна кишка грає велику роль в процесі травлення. Саме тут відбувається всмоктування великої кількості води і триває процес формування калових мас. При ураженні даного відділу кишки порушується робота кишечника в цілому.

У людини при ураженні сигмовидної кишки спостерігаються такі ознаки як порушення дефекації (запор або пронос), помилкові і хворобливі позиви до дефекації (тенезми), а також болі внизу живота зліва.

Болі внизу живота зліва можуть спостерігатися при таких захворюваннях сигмовидної кишки:
Сігмоідіт. Характеризується запаленням слизової оболонки сигмовидної кишки. Дане захворювання може розвинутися самостійно або внаслідок інших захворювань (наприклад, хвороба Крона, неспецифічний виразковий коліт, дизентерія). Самостійного розвитку сігмоідіта можуть сприяти анатомічні дефекти кишки, а також застій калових мас і травматизація слизової. Запальний процес може поширюватися як на вище розташовані відділи товстої кишки, так і на нижні. Захворювання може протікати в гострій і хронічній формі. При сігмоїдиті відзначаються виражені болі в лівій клубової області, метеоризм, тенезми і порушення стільця (частий рідкий стілець). Також у хворого спостерігається підвищення температури тіла, слабкість, порушення сну.

Дивертикулез. Набуте захворювання, при якому спостерігається формування сліпих мешковидних утворень, що виходять за межі кишки, що розвиваються внаслідок підвищення внутрикишечного тиску. В процесі просування кишкового вмісту калові маси можуть потрапляти в дані випинання. При цьому рясна флора вмісту кишки при її потраплянні в дивертикули може викликати запальний процес, званий дивертикулитом. При цьому захворюванні у людини можуть спостерігатися такі симптоми як біль внизу живота в лівій області, метеоризм, коліки, запори або проноси. Слід зауважити, що тривалий час дивертикулез може протікати безсимптомно.

Доброякісні і злоякісні пухлини. Серед доброякісних утворень сигмовидної кишки найбільш часто зустрічаються поліпи. Поліп – це виріст з слизового шару кишки, що виходить в її просвіт. Небезпекою поліпів є те, що вони можуть перероджуватися в рак. Наявність пухлини може призвести до розвитку у пацієнта кишкової непрохідності, болів в лівій частині живота, кишкової кровотечі і виділення крові з калом, метеоризму і порушення стільця (діарея або запор).


 

Лівобічна ниркова коліка

Ниркова колька – це синдром, який характеризується розвитком больового нападу внаслідок порушення відтоку сечі. У більшості випадків даний синдром зустрічається при сечокам’яній хворобі.

Сечокам’яна хвороба характеризується формуванням конкрементів (каміння) в різних відділах сечовидільної системи (наприклад, нирки, сечовий міхур). Небезпекою даного захворювання є те, що камінь в будь-який момент може закупорити просвіт сечоводу. Обтурація сечоводу призводить до порушення відтоку сечі і кровообігу, а також до підвищення внутрипочечного тиску.

Лівобічна ниркова колька характеризується закупоркою просвіту лівого сечоводу. При цьому у людини з’являється різкий біль в попереку і внизу живота зліва, тобто по ходу сечоводу (може віддавати в пахову область). Хворобливі відчуття настільки виражені, що часто хворий кидається по кімнаті. Крім болю можуть спостерігатися такі симптоми як нудота і блювота, здуття живота, помутніння сечі, а також поява в ній крові.


 

Позаматкова вагітність

Після настання зачаття запліднена яйцеклітина спускається в матку і прикріплюється до її стінки. Однак в окремих випадках яйцеклітина може залишитися в матковій трубі і продовжити своє зростання і розвиток в її порожнині, що і називається позаматкової вагітністю.

Небезпека даної вагітності полягає в тому, що зростання ембріона може привести до розриву маткової труби. В даному випадку у жінки може розвинутися внутрішня кровотеча, а потрапляння плодового яйця і крові в черевну порожнину може викликати перитоніт і смерть вагітної.

Спочатку позаматкова вагітність за симптомами не відрізняється від нормальної вагітності. Однак пізніше у жінки з’являються різкі болі внизу живота з одного боку. Хворобливі відчуття зліва вказуватимуть на те, що позаматкова вагітність розвивається в лівій матковій трубі. Біль може віддавати в плече, лопатку і задній прохід. Також у жінки спостерігається маткова кровотеча внаслідок падіння рівня гормону прогестерону, блідість шкірних покривів і зниження артеріального тиску.


 

Кіста лівого яєчника

В яєчниках щомісяця дозріває фолікул, що містить яйцеклітину. При досягненні достатнього ступеня зрілості фолікул лопається, і у жінки настає овуляція, тобто вихід яйцеклітини з яєчника. На місці фолікула, що лопнув починає утворюватися жовте тіло, яке виробляє гормон вагітності – прогестерон. У разі відсутності вагітності жовте тіло поступово розсмоктується.

Внаслідок певних факторів (наприклад, гормональний дисбаланс, стрес) жовте тіло або фолікул можуть продовжувати збільшуватися в розмірах, що веде до утворення у жінки кісти. Дані види кіст є функціональними, з плином часу вони розсмоктуються самостійно і не потребують хірургічного втручання. Кісти, що вимагають хірургічного видалення – це цистаденома, дермоідні і ендометріоїдні кісти.

При кісті яєчника у жінки спостерігаються порушення менструального циклу і ниючі болі внизу живота з однієї зі сторін живота. Біль внизу живота зліва буде вказувати на те, що кістозне утворення перебуває в лівому яєчнику. При розвитку таких ускладнень як перекрут або розрив кісти хворобливі відчуття стають більш вираженими, внаслідок чого у жінки може з’явитися нудота і блювота.

06.06.2016
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 оцінка, в середньому: 5 з 5)