Як лікувати рожевий лишай в домашніх умовах?

 

Лікувати рожевий лишай в домашніх умовах доволі просто. Достатньо виключити подразнення шкіри і не споживати продуктів, які можуть викликати алергію. Однак перед тим як приступити до лікування, обов’язково зверніться до лікаря. Навіть якщо ваші симптоми повністю підходять під опис хвороби, це не означає, що ви можете правильно поставити собі діагноз. Існує ще мінімум п’ять захворювань, що мають подібні прояви.

Якщо дерматолог визначив, що у вас дійсно рожевий лишай, то необхідно вжити таких заходів:

 • Щодня міняти натільну білизну. Можна носити тільки бавовну. Постільна білизна також має бути з натуральної тканини.
 • Носити вільний одяг. По можливості відмовтеся від обтягуючих речей, в тому числі білизни. Це широкі футболки з коротким рукавом, якщо дозволяє погода, то чоловікам краще ходити з голим торсом. Намагайтеся забезпечити вільний доступ повітря до уражених ділянок шкіри.
 • Приймати теплий душ не частіше 1 разу на день. Уражені ділянки мити без мила. Не користуватися мочалкою. Після душу шкіру не розтирати, а злегка просушувати чистим рушником. Лікарі старої школи рекомендують не мочити уражені ділянки, але західна медицина таких обмежень не вводить.
 • Уникайте ситуацій, в яких відбувається рясне потовиділення: активні заняття спортом, теплий одяг з синтетичних матеріалів.
 • Уникайте стресів. Активне виділення адреналіну може спровокувати свербіж і появу нових висипань.

 

Проконсультуйтеся з лікарем з приводу гормональних кортикостероїдних мазей. Їх наносять лише на сверблячі елементи висипу тонким шаром: Акрідерм (2 рази на добу), Адвантан (1 раз на добу). Препарати застосовують не більше 2-х тижнів.
Антигістамінні препарати надають виражену протисвербіжну дію – Супрастин (2-3 рази на день), Аллертек (10 мл 1 раз на день).
Ентеросорбенти (Біле вугілля, полісорб, ентеросгель) очищають кишечник і кров від алергенів і токсинів, тим самим покращуючи стан шкіри.

Нагадаємо, що кожен з лікарських препаратів має перелік протипоказань, тому призначати і визначати дозування може тільки лікар.

Як відомо, існують теорії про інфекційно-алергічної і вірусну природу хвороби. Виходячи з цього, робляться спроби лікувати рожевий лишай:

 • імуномодуляторами – Рекомбінантні альфа / гамма інтерферони, Кагоцел;
 • противірусними засобами – Ацикловір, Гевіран;
 • антибіотиками – Еритроміцин, Азимед.

Проте дерматологи не рекомендують застосовувати ці препарати. Імуностимулятори підвищують ризик того, що алергія посилиться, що викличе поширення висипки. До антибіотиків і противірусних, які нібито прискорюють одужання, ставлення неоднозначне. Достовірних досліджень з цього приводу не проводилося, тому дані препарати зазвичай не призначаються.

 

Рожевий лишай не порушує працездатність, і при цьому діагнозі не дають лікарняний. Ви можете ходити на роботу, і попутно лікувати рожевий лишай в домашніх умовах.

27.01.2016
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(1 оцінка, в середньому: 5 з 5)