Як позбавиться від мозолі в домашніх умовах

Мозоль являє собою змінену ділянку шкіри, яка тривалий час піддавалася здавленню або тертю. Варто відзначити, що шкірна мозоль, як правило, з’являється на шкірі стоп і долонь, тобто там, де шкірний покрив має найбільшу товщину (товстий тип шкіри). Вплив тертя або здавлювання шкіри на інших ділянках майже завжди призводить до появи відкритого дефекту.

По суті, шкірна мозоль є не настільки небезпечною, але вкрай поширеною патологією. Практично кожна людина протягом життя хоча б раз стикалася з даною патологією. Крім хворобливих відчуттів, які можуть виникати на початку формування шкірної мозолі, існує ймовірність проникнення мікробної або грибкової інфекції через дефект шкіри. Саме тому не потрібно недооцінювати шкірну мозоль і при необхідності її слід своєчасно лікувати.


 

 

Як позбавиться від мозолі в домашніх умовах?

У більшості випадків шкірні мозолі можна лікувати в домашніх умовах. Винятком є інфіковані мозолі, які повинні лікуватися тільки під наглядом лікаря.

Для лікування сухих мозолів можна скористатися періодичним відпарюванням шкіри рук або ніг в гарячій воді, після чого необхідно акуратно за допомогою пемзи або спеціальної терки її видалити.

Існують наступні способи лікування шкірних мозолів:

  • Лікування народними засобами;
  • Лікування аптечними засобами.

 

Лікування народними засобами

Добре зарекомендували в лікуванні мозолів народні засоби. Вони зменшують вираженість больових симптомів, розм’якшують шкіру і в більшості випадків допомагають повністю позбутися від даної патології.

Для лікування мозолів можна скористатися наступними народними засобами:

Сік чистотілу. На попередньо розпарену в гарячій воді мозоль слід нанести свіжовичавлений сік чистотілу. Потім шкіру заклеюють пластиром і залишають на кілька годин. Лікування продовжують до повного зникнення шкірної мозолі.
Сік з часнику. Необхідно тричі на добу прикладати свіжий сік з часнику на шкірну мозоль. Варто попередньо розпарити мозоль у ванні з содовою водою. Курс лікування триває, в середньому, 10 – 12 днів.
Картопля. Сиру картоплину необхідно почистити, а потім натерти на тертці. Далі її потрібно загорнути в марлю і прикласти до мозоля на кілька годин. Лікування триває 7 – 10 днів.
Мильно-содові ванночки з ромашкою. Нагріти теплу ванночку і додати в неї невеликий шматочок мила і соди (з розрахунку 1 столова ложка на 3 літри води). Потім у ванночку додати настій з ромашки в співвідношенні 1:10 і дати настоятися протягом 10 хвилин. Курс лікування становить 6 – 8 процедур.
Варений чорнослив. Слід відварити чорнослив в каструлі з молоком, а потім, коли він охолоне вийняти з нього кісточку і м’якоть прикласти до мозоля. Коли ягода охолоне, слід докласти нову, і так три рази. Курс лікування триває один тиждень.
Прополіс. Перед використанням прополісу мозоль краще розпарити в теплій ванні. Після цього слід докласти на шкірну мозоль тонкий шар розігрітого шматочка прополісу і накласти бинтову пов’язку на 12 годин. Процедуру виконувати 5 – 7 днів.
Припарки з листя ірису. Необхідно взяти листя ірису і дрібно їх нарізати. Потім їх слід залити окропом і гарячими прикладати до мозолів у вигляді припарок на 2 – 3 години. Протягом доби прикладати листя ірису слід 2 – 3 рази. Курс лікування триває 7 – 10 днів.

Лікування аптечними засобами

На поточний момент у продажу існує велика кількість різних пластирів, гелів, рідин, розчинів і кремів, які допомагають боротися з твердими і стрижневими шкірними мозолями. В основу всіх цих аптечних засобів входить саліцилова кислота, здатна розщеплювати роговий шар (кератолітичний ефект) і, тим самим, усувати мозолі.

Для видалення шкірної мозолі, як правило, застосовують 10 – 20% розчин саліцилової кислоти або інші речовини, які можуть розщеплювати роговий шар (молочна кислота, сечовина, карболова кислота та ін.). У більшості випадків прикладання даних речовин до сухий мозолі вже через кілька днів дає результат, в той час як для лікування стрижневий мозолі потрібна більша кількість часу. Варто відзначити, що застосовувати кератолітичні речовини необхідно вкрай уважно, так як при надмірному використанні вони здатні викликати виразку здорової шкіри, приводити до дерматитів (різні захворювання шкіри запальної природи), а також викликати атрофію (витончення шкіри із зменшенням всіх функціональних шарів) і гіпопігментація шкіри (втрата забарвлення деяких ділянок шкіри).

У разі виникнення мокрої мозолі рекомендується повне усунення впливу механічного фактора на шкіру. Надалі мозоль, а також шкіру навколо необхідно протерти антисептиком (етиловий спирт, перекис водню, йод та ін.) І накласти спеціальний бактерицидний пластир. Даний пластир повинен мати наклейку, яка не буде травмувати купол мокрої мозолі.

Якщо мокра мозоль виникла недавно, протягом останніх 20 – 24 годин, то найкраще її проколоти. Для цього шкіру навколо самої мозолі і сам купол слід ретельно продезінфікувати. Потім взявши голку, яку потрібно попередньо протерти спиртом і прожарити вогнем, проколоти мозоль паралельно її дну. Потім необхідно потроху натискати на купол мозолі до тих пір, поки вся рідина, що міститься всередині, повністю не витече. Вкрай важливо зберегти купол мозолі і не зривати його, так як він виконує захисну функцію і не дає мікробам проникнути вглиб. Після того як проколювання мозолі було завершено, слід знову обробити мозоль дезінфікуючими речовинами і накласти стерильну пов’язку. Вкрай важливо протягом наступних декількох днів повністю уникати навантажень на дану ділянку шкіри, щоб уникнути рецидиву (повторного появи мозолі).

25.01.2016
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 оцінка, в середньому: 5 з 5)