Чому лущиться шкіра на обличчі?

 

Чому шкіра на обличчі лущитися взимку?

 

Поява лущення шкіри на обличчі взимку пов’язана з різкими перепадами температури і вологості повітря. Такі перепади виникають внаслідок того, що людина в зимову пору року протягом доби постійно перемішається між теплими, опалювальними приміщеннями (квартира, будинок, робоче місце, магазини, маршрутні таксі, машина та ін.) і холодним зовнішнім середовищем (вулицею). Перепади температури і вологості повітря швидко висушують і дратують шкіру обличчя (так як вона є одною з ділянок тіла, яка найбільше контактує із зовнішнім середовищем), внаслідок чого розвивається простий контактний дерматит (запалення шкіри), одним з проявів якого як раз і є поява на ній лущення.


 

 

Брак яких вітамінів призводить до лущення шкіри обличчя?

 

Вітаміни – це дуже важливі хімічні речовини, які відіграють важливу роль в різних ферментних реакціях. Організм людини кожен день потребує нових порцій вітамінів, так як вони, в більшості випадків, не можуть синтезуватися в клітинах його тканин. Брак вітамінів завжди призводить до певних патологічних станів. Лущення шкіри обличчя якраз є одним із прикладів таких станів. Шкіра обличчя може лущитися при нестачі водорозчинних (В2, B3, B6, B7, іноді С) і / або жиророзчинних (А, Е) вітамінів. Найчастішими причинами нестачі цих вітамінів служать неправильний режим харчування (несвоєчасний прийом їжі, постійне вживання фаст-фудів і ін.), зловживання дієтами, алкоголем, антибіотиками (вітаміни В2, B3, B6 в значній кількості синтезуються нормальною мікрофлорою кишечника), захворювання шлунково- кишкового тракту (при них порушуються процеси всмоктування поживних речовин).


 

 

Чому лущиться шкіра на обличчі після вмивання?

 

Жорстка (насичена солями магнію і кальцію), хлорована вода з-під крана чинить згубний вплив на шкірний покрив обличчя. Така вода значно висушує шкіру і порушує її нормальну кислотність. Умивання такою водою сприяє порушенню нормального складу мікрофлори, яка мешкає на її поверхні. Все це призводить до того, що в поверхневих шарах епідермісу виникають порушення його зроговіння, внаслідок чого з’являється лущення шкіри. Особливо від цього страждають пацієнти з тонкою і чутливою до зовнішніх чинників шкірою. Для того щоб шкіра не лущиться, їм рекомендується постійно користуватися тоніком, які слід наносити на обличчя відразу після вмивання. Відразу після тоніків необхідно використовувати зволожуючі чутливу шкіру креми.


 

За яких патологій лущиться, червоніє і свербить шкіра на обличчі?

 

Лущення, почервоніння і свербіж на шкірі найчастіше зустрічаються при атопічному або контактному алергічному дерматиті. Ці два види дерматиту з’являються при контакті шкіри обличчя з різними алергенами і характеризуються досить вираженою сверблячкою і гіперемією (почервонінням) шкіри. Лущення при них може бути різної інтенсивності – від слабого до сильно вираженого. Нерідко лущення шкіри обличчя при даних хворобах поєднується з різними патологічними елементами – бульбашками, папулами, серозними корками, виділенням з епідермісу прозорої рідини. Лущення, почервоніння і свербіж на шкірі обличчя також може служити ознакою дерматомікозу (грибкове захворювання шкіри). Це захворювання супроводжується появою на шкірі обличчя чітких, обмежених від здорової шкіри, червоних плям. Виникнення цих трьох симптомів (лущення, почервоніння і свербіння) на обличчі дуже характерно для атипових форм псоріазу. Несприятливі зовнішні чинники (наприклад, вологість повітря, температура повітря, іонізуюче випромінювання, лікарські препарати, вода з-під крана, косметичні засоби тощо.) також можуть спровокувати появу на шкірі обличчя почервоніння, свербіння і лущення.


 

 

Чому лущиться шкіра на обличчі плямами?

 

Лущення на шкірі у вигляді плям дуже характерно для мікоза (різнобарвного лишаю або дерматомікозу гладкої шкіри) або псоріазу. При різнобарвному лишаї злущення на обличчі мають жовтий, рідше коричневий колір. Вони досить рідко сверблять, шкіра під ними практично ніколи не збуджена. При дерматофітії шкіри обличчя плями мають чітко окреслені межі. Вони постійно ростуть в розмірах, тому наочно кожен осередок лущення (кожна пляма) виглядає як кола в колі. У центрі таких плям часто можуть з’являтися бульбашки, тріщини, ерозії, пустули, мокнучі виділення серозної рідини з епідермісу. Сама шкіра в них має червоний колір і злегка набрякла. В області плям при дерматофітії пацієнт зазвичай відчуває свербіж, печіння і легку хворобливість. При псоріазі плями з’являються на різних ділянках тіла (наприклад, спині, кінцівках, волосистій частині голови та ін.), а не тільки на обличчі. Вони, як правило, мають червоний колір, чіткі межі. Плями при псоріазі сверблять, часто зливаються одна з одною, утворюючи ще більші плями.


 

 

Чому лущиться шкіра на обличчі, руках або на тілі?

 

Лущення шкіри на різних ділянках тіла (обличчі, руках, тулубі) може бути викликане різними причинами. Таке лущення може спостерігатися при себорейному дерматиті, іхтіозі, псоріазі, авітамінозі, зневодненні, атопічному дерматиті. Якщо лущення шкіри відбувається на тлі жирної шкіри, то, швидше за все, його ймовірною причиною служить себорейний дерматит. При зневодненні і авітамінозі шкіра у пацієнта зазвичай не тільки лущиться, а й суха. Крім того при цих патологіях додатково спостерігаються різні симптоми (наприклад, головний біль, запаморочення, тріщини на губах, м’язова слабкість, зниження артеріального тиску, нудота, блювота, порушення чутливості шкіри, сухість у роті, збільшення температури тіла та ін.).

Лущення шкіри при атопічному дерматиті виникає відразу ж після контакту пацієнта з алергеном (вовною, пилом, косметикою, миючим засобом, ліками, цвіллю і ін.). Воно завжди супроводжується інтенсивним почервонінням шкіри, появою на ній плям і вираженого свербежу. Лущення шкіри на різних ділянках тіла (обличчі, руках, тулубі) при іхтіозі з’являється з самого раннього дитинства і має специфічні характерні риси (шкіра стає схожа на луску риби), завдяки чому його рідко можна сплутати з іншими патологіями шкіри. При псоріазі лущення на шкірі схоже на плямисті висипання, які мають вигляд парафінових крапель.

 

25.04.2017
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 оцінок, в середньому: 0 з 5)