Симптоми фурункульозу у дітей

Фурункул може розвиватися на будь-якій ділянці шкіри, де присутнє волосся, оскільки хвороба вражає волосяні мішечки і прилеглу сальну залозу.
Тоді як на шкірі долонь і підошов фурункул ніколи не утворюється, оскільки в цих областях волосся відсутнє.

Є дві форми захворювання:

  • Виникає великий одиночний гнійник на обмеженій ділянці шкіри. У цьому випадку при своєчасному і адекватному лікуванні видужання наступає зазвичай протягом 8-10 днів.
  • Розвивається фурункульоз: на шкірі з’являється багато фурункулів. Захворювання за своїм перебігом буває гострим і хронічним.

Одиночний фурункул у дітей
Виникає великий гнійник, який у своєму розвитку проходить ті ж стадії, що й у дорослих.
Однак у дітей в перебігу хвороби є деякі відмінності:

Як правило, трохи більш виражені симптоми інтоксикації: підвищується температура тіла до високих цифр (38-39 ° С), з’являється загальне нездужання, дитина відмовляється від їжі, скаржиться на головний біль.
Незважаючи на бурхливий перебіг хвороби, зазвичай вилікування у дітей настає в більш короткі терміни, ніж у дорослих. Крім того, рідше розвивається хронічний процес.
Фурункул у дітей до трьох років найбільш часто міститься у важкодоступних для лікування місцях – наприклад, біля основи носових ходів.
Тоді як у дошкільнят і молодших школярів фурункули в основному розташовуються на носі, лобі, щоках і підборідді.
На інших ділянках шкіри фурункули розвиваються дещо рідше.
З огляду на розташування фурункулів, а також рясного і хорошого кровопостачання шкіри є високий ризик поширення інфекції з первинного вогнища з розвитком гострого фурункульозу чи ускладнень (сепсису, тромбозу кавернозних вен та інших).

Фурункульоз у дітей
Гнійники можуть з’являтися як у вигляді окремих скупчень на певній ділянці шкіри, так і поширюватися на інші її області.

Гострий фурункульоз у дітей
На шкірі розташовується кілька фурункулів, які виникають майже одночасно. Тому вони знаходяться на одній стадії розвитку.
При цьому, як правило, у дитини різко порушується загальний стан: він стає млявим і відмовляється від їжі, у нього підвищується температура тіла до високих цифр і важко піддається зниженню.
У цьому випадку перебіг хвороби зазвичай нагадує важкий інфекційний процес. Причому загальна тенденція така: чим молодша дитина – тим важче протікає захворювання.

Хронічний фурункульоз у дітей
Зазвичай фурункули перебувають на різних етапах розвитку: одночасно на шкірі можна побачити і червоні горбки, і гнійники, і рани після відторгнення гною.
Однак найбільш часто захворювання протікає в рецидивуючій формі: періоди загострення чергуються з періодами видимого благополуччя (ремісії).
Загальний стан дитини зазвичай порушується при появі нових фурункулів, нагадуючи гострий перебіг хвороби.

28.01.2016
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(2 оцінки, в середньому: 5 з 5)