Способи видалення сухих мозолів

Для видалення сухих мозолів існують кілька способів, принцип яких полягає в оперативному руйнуванні ороговілої шкіри.

Методами видалення сухої мозолі є:

 • кріодеструкція;
 • діатермокоагуляція;
 • електрокоагуляція;
 • лазеротерапія;
 • радіохвильова хірургія;
 • висвердлювання бормашиною.

Перед проведенням будь-якої процедури пацієнту необхідно пройти обстеження, щоб визначити доцільність способу і наявність протипоказань.

 

 

Кріодеструкція

Кріодеструкція являє собою вид лікування, в ході якого на мозоль здійснюється вплив холодом. Для позбавлення від мозолистого утворення досить проведення однієї процедури. Заморожування ороговілих тканин проводиться рідким азотом, який є прозорою безбарвною рідиною. Температура азоту дорівнює приблизно мінус 195 градусам. Ця речовина здатна впливати не тільки на поверхневі ділянки, а й на глибинні тканини. Тому кріодеструкція успішно застосовується при лікуванні мозолів зі стрижнем.

Рідкий азот наноситься за допомогою спеціального аплікатора і витримується на шкірі 30 секунд. Вся процедура триває не більше 2 хвилин. Під впливом холоду на оброблюваній ділянці відбувається спазм судин, в результаті чого формується некроз (загибель тканин). Після проведення процедури мозоль біліє, а через деякий час на її місці утворюється міхур. Через кілька днів ороговілі тканини самостійно відпадають.
Вплив рідким азотом не проводиться при обширних мозолях, так як некроз великої ділянки шкіри може призвести до ускладнень.

 

 

Діатермокоагуляція

Цей метод лікування сухих мозолів грунтується на прижиганні утворення змінним електричним струмом. За допомогою електрода через мозоль пропускається струм, що провокує виникнення тепла в тканинах. При цьому сам електрод не нагрівається, що робить процедуру безболісною.
Температура шкіри підвищується до 60 – 80 градусів, що приводить до згортання білків у місцях, де виявляється вплив струму. Зруйновані тканини витягуються з ложа мозолі, виїмка обробляється антисептиком. Припікання мозолі не супроводжується кровотечею, що запобігає ускладненням.

 

 

Електрокоагуляція

В основі електрокоагуляції лежить вплив на мозоль електричним високочастотним струмом. За допомогою струму нагрівається спеціальний інструмент, яким проводиться видалення ороговілих тканин. Процедура проводиться під місцевою анестезією. На місці термічного впливу формується кірочка, яка самостійно відпадає через 7 – 10 днів.

 

 

Лазеротерапія

Даний вид лікування передбачає видалення мозолі за допомогою лазера. Якщо використовується ербіевий лазер, клітини ороговілої тканини випаровуються. При застосуванні карбондіоксідного лазера тканини мозолі згортаються, після чого витягуються лікарем. У сформоване поглиблення закапується антибактеріальний засіб для запобігання інфекції. Мала товщина лазерного променя дозволяє впливати тільки на мозоль, не зачіпаючи здорових тканин. Прилад не контактує зі шкірою, а його дія не викликає кровотечі. Це значно знижує ймовірність розвитку ускладнень при лазеротерапії. Процедура проводиться під місцевою анестезією. На місці впливу формується кірочка, яка відторгається організмом через 1 – 2 тижні.

 

 

Радіохвильова хірургія

При цьому виді лікування суха мозоль видаляється за допомогою спеціального приладу, який називається радіохвильовий ніж. На вістрі інструменту концентруються високочастотні радіохвилі, які надають вплив на ороговілі шари шкіри. Під впливом радіохвильової енергії клітини мозолистого утворення випаровуються.

 

 

Висвердлювання бормашиною

Даний метод видалення сухих мозолів передбачає механічний вплив на мозолисте утворення. Процедура проводиться за допомогою бормашини. Фахівець підбирає фрезу, яка відповідає параметрам мозолі і висвердлює ороговілі тканини. При лікуванні стрижневий мозолі може знадобитися проведення декількох сеансів лікування. Процедури проводяться без застосування наркозу, і пацієнт може відчувати легке поколювання. В утворену порожнечу після вилучення мозолі закапується антисептик.

 

25.01.2016
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(3 оцінки, в середньому: 5 з 5)