Симптоми сухої мозолі

Суха мозоль має вигляд округлого утворення, жовтуватого кольору, яке підноситься над поверхнею шкірного покриву. Вона малочутлива і не завдає болю. Однак больовий синдром з’являється, якщо натиснути на неї або стиснути незручним взуттям.
Межі сухої мозолі не розмиті, а дуже чітко окреслені. На дотик поверхня сухої мозолі гладка, без шорсткостей. Візуально вона може бути жовтою або жовтувато-сірою з блискучим відтінком. Шкіра навколо мозолі завжди трохи подразнена, і виглядає червоною і набряклою.
Крім звичайної мозолі, виділяють стрижневу мозоль або мозоль на ніжці.

 

Симптоми мозолі на ніжці

Зовні така мозоль виглядає, як звичайна. Але якщо придивитися в центрі неї знаходиться корінь або, же стрижень, що йде глибоко в м’які тканини. Таким чином, мозоль має форму гриба – зверху знаходиться капелюшок, яка переходить у довгу ніжку. Іноді капелюшок може відходити (самостійно або за допомогою будь-яких маніпуляцій), і тоді на її місці залишається поглиблення, в середині якого можна побачити саму ніжку. Поглиблення при цьому червоне і отечне, з нього іноді може витікати сукровиця. Якщо при цьому нога спітніла або намокла, то сама ніжка набуває бахромістий вигляд.

Така мозоль відрізняється підвищеною хворобливістю, а іноді і кровоточивістю. У її розвитку бере участь як зовнішній фактор (тертя, тиск), так і внутрішній (папіломавірус).

Сухі мозолі найчастіше утворюються в наступних місцях:

 • стопи – подушечки нижче пальців;
 • зовнішня сторона мізинця на нозі;
 • зовнішня сторона великого пальця на нозі;
 • периферія п’ят;
 • долоні;
 • міжпальцевий проміжок стоп і кистей (частіше третій і четвертий міжпальцевий проміжок на стопі).

Якщо мозоль виникає на тлі хронічних захворювань, то також візуалізуються ознаки хронічного недостатнього кровообігу. У першу чергу, це дистрофічне зміна нігтів (їх потовщення і зміна кольору). Крім нігтів змінюється шкіра стоп – вона стає сухою, тонкою, зниженою еластичності і цианотичного (синюшного) відтінку.

 

25.01.2016
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(2 оцінки, в середньому: 5 з 5)