Небезпека, яку створює фурункул під час вагітності

Чому виникає і як виявляється фурункул у вагітної?

 

Вагітність – стан, під час якого майбутня мама нерідко залишається беззахисною перед багатьма недугами і мікробами.

 

 

Причини розвитку
В основному такі ж, як і у решти хворих: в шкіру потрапляє інфекція при наявності деяких певних чинників – наприклад, тертя одягу, вогнища хронічної інфекції, ендокринні захворювання та інші.

Однак майбутня мама перебуває в групі ризику по двом додатковим факторам:

  • Під впливом гормонів, які виробляються під час вагітності, відбувається фізіологічне зниження активності імунітету майбутньої матері. Завдяки такій гормональній перебудові імунна система вагітної «не бачить» плід – «чужака» для власного організму. Така умова необхідна для збереження вагітності, щоб імунна система матері не відторгнула плід.
  • При виношуванні майбутня мама забезпечує плід поживними речовинами, мінералами і вітамінами. Тому потребує їх додаткового надходженні ззовні. Однак якщо цього не відбувається, то у вагітної ще більше знижується активність імунної системи.

 

Симптоми фурункулу під час вагітності

 
У своєму розвитку фурункул зазвичай проходить всі типові для нього стадії. Тому місцеві ознаки захворювання такі ж, як і у решти хворих: з’являється щільний червоний горбок, утворюється стержень, розкривається фурункул (самостійно або хірургічно), рана заживає.

Однак з урахуванням гормональної перебудови організму майбутньої матері загальні симптоми захворювання іноді дещо більш виражені: частіше підвищується температура тіла, з’являється загальне нездужання і головний біль.

 

Чим небезпечний фурункул при вагітності?

Мікроби можуть завдати шкоди як майбутній мамі, так і малюкові.

 

Для матері
Ослаблена імунна система іноді стає причиною того, що з потоком крові бактерії легше розносяться на інші ділянки шкіри та органи, викликаючи розвиток фурункульозу чи ускладнень (менінгіту, лімфаденіту, сепсису та інших).

Для плода
Є високий ризик інфікування плодових оболонок і плода. Причому наслідки залежать від терміну вагітності.

У першому триместрі

Порушується закладка внутрішніх органів, що веде до формування вроджених вад розвитку: серця, нирок та інших. Причому нерідко вони несумісні з життям, тому відбувається викидень.

У другому триместрі

Внутрішньоутробне інфікування плода в основному проявляється вже після народження. При ураженні легень розвивається пневмонія або плеврит, серця – кардит, мозкових оболонок – менінгіт та інші.
При інфікуванні плодових оболонок розвивається фетоплацентарна недостатність (синдром, при якому порушуються всі функції плаценти). У результаті плід відчуває кисневе голодування, затримується його ріст і розвиток, підвищується ризик настання передчасних пологів.
Є висока ймовірність розвитку маститу у матері вже після народження дитини.

 

28.01.2016
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 оцінок, в середньому: 0 з 5)