Видалення папілом

Папіломи видаляють в тому випадку, коли вони псують зовнішній вигляд, часто травмуються, запалюються або схильні переродитися в ракову пухлину. Основним методом лікування папілом є їх видалення. Але для того, щоб кондиломи ніколи вас більше не турбували необхідно пройти курс лікування:
Імуностимулюючі препарати для зміцнення захисних сил організму (Генферон, Імунофан).
Противірусні засоби. Вони не знищують збудника хвороби, а тільки стримують його ріст (Інтрон-А, Лейкинферон).
Цитотоксичні препарати. Ці лікарські засоби викликають загибель клітин, з яких складаються папіломи і кондиломи (Індінол). Їх використовують, коли висип дуже поширена і вражені гортань і інші внутрішні органи. Ці препарати можуть викликати серйозні побічні ефекти.
Але єдиним ефективним засобом залишається механічне видалення. Сучасна медицина пропонує кілька способів, які можуть це зробити. Давайте розберемося в їх особливості.


 

Зміст:

 


 

 

 

Хірургічне видалення папілом

Операція проводиться в тому випадку, якщо розмір папіломи більше 1 см або є підозра, що в утворенні присутні ракові клітини. Часто лікар січе і трохи здорових тканин. Це необхідно для того, щоб виріст не з’явився повторно. Після видалення накладається шов. Процедура проводиться під місцевиХірургічне видалення папіломм наркозом і займає 10-15 хвилин. При цьому пацієнт не відчуває болю.
У деяких випадках, коли папілома має тонку ніжку, її відсікають хіругіческімі ножицями. Потім судину, яка живила її кров’ю, запаюють (коагулюють) за допомогою електрокоагулятора. Ділянку обробляють антисептиком.

Недоліки методу: видаляється досить велика ділянка шкіри. Довго проходить загоєння, після операції можуть з’являтися рубці і шрами.


 

 

Припікання папілом рідким азотом

Інша назва цього методу – кріодеструкція, тобто руйнування холодом. Після того, як пухлина (папілома) обстежена і аналіз показав, що вона доброякісна і в ній немає змінених клітин, то можна приступати до операції.

Лікар доторкається до папіломи ватною паличкою, змоченою в рідкому азоті або спеціальною насадкою. Температура азоту -196 градусів. Час впливу 5-20 секунд. Тривалість припікання залежить від розміру папіломи. При контакті з рідким азотом вода в клітинах замерзає, перетворюється на лід, а його кристали руйнують папіломи.

Процедура безболісна, але якщо шкіра в цьому місці дуже чутлива, то її знеболюють за допомогою уколу новокаїну в хворе місце. Після обробки азотом шкіра біліє, а поступово в цьому місці утворюється невеликий міхур, наповнений прозорою або рожевою рідиною. Шкіра навколо червоніє і набрякає. На цьому етапі людина може відчувати неприємні відчуття – печія і поколювання. Але вони поступово проходять.

Припікання папілом рідким азотом

Після процедури лікар радить обробляти шкіру борним спиртом або розчином марганцівки 2 рази на день протягом тижня. Мазь Циклоферон не допускає зараження, підвищує місцевий імунітет і знижує ризик повторної появи папіломи.

Міхур через 3-4 дні лопається і перетворюється на корочку, яка захищає ранку від пошкоджень. Поступово верхній шар відпадає і під ним залишається здорова, рожева шкіра.

Видалення рідким азотом рекомендується, якщо папіломи розташовані на повіках або дрібних суглобах. Також кріодеструкцію використовують для видалення наростів на статевих органах.

Недолік методу: якщо лікар слабо заморозить хвору ділянку шкіри, то можливе повторна поява папіломи. Занадто сильне заморожування пошкоджує здорові тканини і викликає появу рубців.


 

 

Видалення папілом лазером

Перед видаленням проводять аналіз, щоб виключити наявність ракових клітин. Місце, де розташована бородавка або папілома, знеболюють спреєм з лідокаїном. Пацієнту пропонують надіти захисні окуляри.

На новоутворення направляють пучок променів лазера. На одну папиллому впливають не довше хвилини. Лазер випаровує воду в хворих клітинах, ті зсихаються і перетворюються в скоринку. Через півгодини шкіра навколо червоніє і набрякає, це нормальна реакція, яка пройде через кілька днів.

Скоринка самостійно відпадає через 5-7 днів. На її місці залишається ніжна рожева шкіра. Поступово її колір вирівнюється і на місці дефекту не залишається і сліду від папіломи. На повне загоєння потрібно близько 2 тижнів. У цей період потрібно берегти шкіру від прямих сонячних променів. Інакше на місці папіломи з’явиться темно-коричнева пляма.

Видалення папілом лазером

Припікання папілом лазером дозволяє уникнути зараження ранки мікроорганізмами і запаяти судини. Тому кровотечі під час і після операції не виникає.

Скоринку, яка утворилася на місці папіломи, не рекомендують мочити і розпарювати 3 дня. Також до повного загоєння не можна наносити декоративну косметику. Це вбереже від появи шрамів. Обробляти цю ділянку розчином перманганату калію або маззю з антибіотиком (Левоміколь), за рекомендацією лікаря.
За допомогою лазера видаляють папіломи на руках, ногах, обличчі та статевих органах.

Недолік методу: при видаленні великих папілом лазером можуть залишитися рубці.


 

 

Електрокоагуляція папілом

Це видалення новоутворень за допомогою електричного струму. Спеціальний апарат електрокоагулятор дозволяє підсушити вузьку основу папіломи або всю бородавку. Після цього наріст легко відділяється від шкіри. Кровотеча з ранки не виникає тому, що судини запаюються струмом.

Електрокоагуляція папілом

На відновлення буде потрібно 7-10 днів. У цей час рекомендують обробляти скоринки спиртовою настоянкою календули 2 рази на день. Це допоможе уникнути зараження. Після отпаданія скоринки під нею виявляється тонка рожева шкірка, яку потрібно берегти від травмування і прямих сонячних променів.

Основною перевагою цього методу вважається те, що папиллому можна відправити для дослідження онкологу.
Недоліки методу. Якщо недостатньо обробити ділянку, де розташовувалася папілома, то через деякий час вона може вирости знову. Видалення на чутливих ділянках (статевих органах) може бути болісним.


 

Як краще видалити папілому на обличчі й тілі?

 

Видалення папіломи на обличчі

Папіломи на обличчі істотний недолік зовнішності. Тому їх видалення – процедура, яка проводиться дуже часто. Вибір методу залежить від розміру наросту і його будови.

Видалення папілом рідким азотом широко поширене в багатьох клініках і косметичних кабінетах. Після нього в більшості випадків не шкірі не виникає рубців.

Лазерне видалення теж дуже популярно. Спеціаліст точно дозує силу впливу лазера. Це допомагає «випарувати» клітини папіломи, але не зачепити здорові тканини. Вважається найбезпечнішою процедурою, тому, що лазер знищує мікроби, що викликають запалення.

Електрокоагуляція і традиційне видалення скальпелем більш хворобливі, і ранки після таких операцій заживають довше.

Якщо ви віддаєте перевагу лікуватися народними засобами, то спробуйте вивести дефект на обличчі за допомогою соку полину, чистотілу або календули. Для цього кілька разів на день змочіть папиллому соком, який виділяється з стебла рослини.

Видалення папілом на повіках

Шкіра на повіках дуже тонка і на ній часто виникає висип з наростів. Видалення папілВидалення папілом на повікахом на повіках вимагає особливої точності. Тому не звертайтеся у випадкові косметологічні кабінети. Краще довірте виконати цю роботу лікарю-дерматологу.

 

Найкращі результати дає видалення рідким азотом або лазером. Ці методи дозволяють зробити процедуру безкровною і уникнути зараження ранки бактеріями.

Видалення папіломи на шиї

Папіломи в цій області часто травмуються одягом або прикрасами, запалюються. Щоб не допустити зараження лікарі рекомендують їх видалити.

Найпоширенішим методом є припікання виростів лазерним променем. Операція триває не довше 1 хвилини на 1 наріст. Такий метод не може повністю захистити від повторної появи папілом, але все-таки знижує ризик.

Також використовують електрокоагуляцію. Тонкий інструмент, по якому проходить струм високої частоти, нагріває тканини і вбиває вірус. Після такої процедури папиллому можна відправити на дослідження.

Видалення папіломи на шиї

Радіохвильова хірургія теж робить відмінний ефект. Тонка металева петля прикладається до шкіри навколо папіломи. Вона створює радіохвилі. Під їх дією клітини шкіри «висихають» і наріст відпадає. За принципом дії метод схожий на видалення за допомогою лазера.

Видалення папіломи на тілі

Видаляти папіломи на тілі потрібно в тому випадку, коли їх багато, вони розростаються і зливаються між собою, запалюються і заподіюють незручності. Позбутися від них можна за допомогою традиційної операції. Великі папіломи зрізають скальпелем. При цьому захоплюють і ділянку здорової шкіри, щоб видалити всі клітини, уражені вірусом. Але такий метод застосовують, коли є підозра, що з’явилися ракові клітини.

Більш сучасний і щадний метод – це кріодеструкція. Рідкий азот швидко заморожує папиллому і вона відпадає. Корочку що залишилася необхідно 2 рази на день обробляти спиртовою настоянкою календули і берегти від води.

Якщо є можливість, можна видалити папілому лазером або за допомогою електрокоагулятора.
Після видалення папілом пацієнт практично відразу може йти додому. Але хворому ще необхідно пройти противірусний курс лікування і подбати про зміцнення імунітету.

Видалення папіломи на рукахВидалення папіломи на руках

Для видалення папіломи на руках найчастіше використовують рідкий азот. Цю процедуру проводять і дітям. Вона майже безболісна і безкровна. Позбутися від бородавок на руках можна за допомогою лазера.

 

У деяких випадках можна видалити папіломи на руках і без операції. Рідину Колломак наносять точково на бородавку 5-7 днів поспіль. Поступово наріст темніє і зникає.

Видалення папіломи на ногах

Лікарі радять видалити папілому на ногах, якщо ви відчуваєте біль під час ходьби.
На відміну від лікування папілом на інших ділянках тіла, в цьому випадку буде потрібно лазерна коагуляція. Тільки за допомогою лазерного променя можна знищити корінь підошовної бородавки, який йде вглиб стопи на 1 см. Інші методи можуть видалити зовнішню частину папіломи, але через деякий час вона з’явиться знову.

13.01.2016
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(8 оцінок, в середньому: 4.1 з 5)