Симптоми атеросклерозу

 

 

Порушення мозкового кровообігу

Розвивається в результаті ураження атеросклерозом судин що живлять мозок (наприклад сонні артерії). Займає друге місце після атеросклерозу судин серця (коронарних артерій). У початковому етапі захворювання з’являються деякі неспецифічні симптоми атеросклерозу, яким не надають особливого значення, вони мають здатність проходити після невеликого відпочинку.

До таких симптомів атеросклерозу відносять:

 • загальну слабкість;
 • стомлюваність;
 • неуважність;
 • порушення пам’яті і уваги;
 • періодичні головні болі;
 • порушення сну.

 

На другому етапі захворювання (в результаті осередкового порушення кровотоку в головному мозку), головні болі стають більш тривалими (затяжними) та не проходять після відпочинку. До перерахованих вище симптомів приєднуються: запаморочення, дратівливість, пам’ять порушується ще більше (не вловлюється зміст прочитаного при читанні), мікроінсульти. Розвиток мікроінсультів пов’язаний з тимчасовим порушенням циркуляції крові в головному мозку (розвиток транзиторної ішемічної атаки). В результаті мікроінсультів у хворого можуть з’явитися непритомність, напади слабкості в ногах або руках (або мурашок), короткочасна втрата мови, порушення зору. Через кілька хвилин ці симптоми різко зникають (людина здається знову абсолютно здоровою), такі атаки можуть повторюватися кілька разів на добу.

На останньому етапі (в результаті обширного порушення кровотоку в головному мозку і мозкового склерозу) відбувається виражене зниження інтелекту і недоумство (глибоке порушення пам’яті, хворий не може згадати деякі історії або дати зі свого життя, читання і письмо стають для нього складним завданням).

 

 

 

 

Ішемічна хвороба серця

Ураження судин і / або однієї з судин що живлять серце (коронарні артерії), в результаті всіх змін в артерії відбувається звуження (є головним пусковим механізмом у розвитку ІХС), зниження припливу крові до серця і виникнення різних варіантів ішемічної хвороби серця (ІХС), ( стенокардія, інфаркт міокарда). Посідає перше місце по ураженню атеросклерозом. Розвиток стенокардії (грудної жаби) розвивається в результаті неповної закупорки артерії серця і присутності фізичного навантаження, виявляється такими симптомами: раптові стискаючі болі (не більше 5-10 хвилин) в області серця, що віддають в ліву руку, зникаючі після вживання нітрогліцерину під язик, напади задухи, почастішання пульсу, підвищення артеріального тиску.
Інфаркт міокарда розвивається в результаті повної закупорки однієї з артерій серця і проявляється наступними ознаками: раптові болі в області серця, що віддають в ліве плече, тривалістю більше 20-30 хвилин, що не зникають після прийому нітрогліцерину під язик, збліднення обличчя, холодний піт, нестача повітря . При наявності, перерахованих симптомів необхідно терміново викликати швидку допомогу.
 

 

Порушення кровообігу в нижніх кінцівках

Розвивається в результаті закупорки атеросклеротичною бляшкою артерій що живлять нижню кінцівку. В результаті порушення припливу крові до нижніх кінцівок і недостатнім надходженням кисню в м’язи, розвиваються болі в м’язах ніг під час ходьби, через них хворий починає кульгати. Так само порушується живлення тканин ураженої нижньої кінцівки, в результаті відбувається випадання волосся і блідість шкіри на даній ділянці, зміна форми нігтів, утворення трофічних виразок або гангрени.

30.12.2016
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(2 оцінки, в середньому: 5 з 5)