Лікування брадикардії народними засобами

Народні засоби можуть допомогти при брадикардії з ЧСС не менше 40 ударів на хвилину. У більшості рецептів використовуються лікарські рослини, що знижують тонус парасимпатичної нервової системи, підсилюючи скорочення міокарда або підтримуючі артеріальний тиск. Вони частково відновлюють нормальний серцевий ритм i запобігають розвитку ускладнень. При гемодинамічно значимій брадикардії не рекомендується вдаватися до народних методів лікування до постановки остаточного діагнозу. Також не варто приймати лікарські рослини паралельно з медикаментозним лікуванням, оскільки це підвищує ймовірність непередбачуваних побічних ефектів.

 

 

У лікуванні брадикардії народними засобами використовуються наступні рецепти:

  • Настій безсмертника. 20 г сухих квіток заливають 0,5 л окропу. Настоювання триває кілька годин в темному місці. Приймають даний засіб по 20 крапель 2 – 3 рази на день. Приймати його після 19.00 не рекомендується.
  • Відвар татарника. 100 г сухих кошиків заливають 1 літром окропу. Суміш продовжують кип’ятити на повільному вогні протягом 10 – 15 хвилин. Настоювання триває близько 30 хвилин. Після цього відвар проціджують і охолоджують. Приймати його треба по 1 столовій ложці перед їжею.
  • Настій китайського лимонника. Свіжі плоди заливаються спиртом з розрахунку 1 до 10. Після цього спиртова настоянка повинна простояти не менше доби в темному місці. Засіб додають в чай(приблизно 1 чайна ложка настоянки на чашку чаю або кип’яченої води). За смаком дозволяється додавати цукор або мед. Настоянку приймають 2 – 3 рази на день.
  • Відвар деревію. На склянку окропу необхідно 20 г сухої трави. Зазвичай засіб готують по 0,5 – 1 л. Суміш кип’ятять на повільному вогні протягом 8 – 10 хвилин. Потім вона настоюється і поступово охолоджується протягом 1 – 1,5 години. Приймають відвар по 2 – 3 чайні ложки кілька разів на день.
20.12.2015
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 оцінок, в середньому: 0 з 5)