Що таке суха мозоль зі стрижнем?

Суха мозоль зі стрижнем є різновидом мозолястих утворень з віссю, яка йде глибоко в тканини. Зовні мозоль виглядає як ділянка грубої шкіри круглої форми, який височить над здоровими шкірними покривами. Усередині утворення є поглиблення, яке прикрите кіркою. При відділенні кірки спостерігається стрижень світлого кольору, який за консистенцією нагадує хрящ.

Місцями локалізації таких мозолів є:

 • п’яти;
 • пальці рук;
 • пальці ніг;
 • подушечки нижче пальців;
 • простір між пальцями.

Сухі стрижневі мозолі можуть з’являтися парами або поодинці.

 

Формування стрижневої мозолі

Початковим етапом утворення мозолі зі стрижнем є водянистий міхур, який виникає через натирання шкіри. Також чинником, який може спровокувати розвиток стрижневий мозолі, може бути чужорідне тіло, що потрапило під шкіру. Нерідко причиною цього патологічного утворення є занози, піщинки, осколки. Іншою підставою виникнення сухий мозолі зі стрижнем є вірусна або грибкова інфекція.

На ураженій ділянці порушується кровообіг і посилюється процес відмирання і зроговіння клітин епідермісу. Поступово всередині починає формуватися стрижень, який заглиблюється в тканини. Зовнішня частина мозолі з часом стає товщі і грубіше. У міру проникнення всередину стрижень починає чинити тиск на м’язову тканину, нерви, сухожилля, в результаті чого пацієнт відчуває біль.

 

Групи підвищеного ризику
Найчастіше суха мозоль зі стрижнем на ногах виникає з причини тиску взуття. На руках мозолисте утворення формується при частому використанні ручних інструментів або спортивного інвентарю.

До групи ризику відносяться:

 • спортсмени-бігуни;
 • штангісти;
 • скрипалі;
 • столяри.

На стопі під пальцями сухi стрижневі мозолі часто виникають у жінок з причини носіння взуття з високими підборами. За тісного взуття мозолі формуються між пальцями і на мізинцях. Нерідко мозолі зі стрижнем виникають унаслідок носіння взуття на тонкій підошві.

 

Ускладнення
При застарілих ділянках ороговілої шкіри зі стрижнем на ногах відчувають при ходьбі болю настільки сильні, що хода людини починає псуватися. Це призводить до неправильного розподілу навантаження на суглоби ніг, що може спровокувати такі патологічні процеси як артрози і артрити. Сухі мозолі зі стрижнем схильні до запалень, яке може призвести до зараження крові.

 

Особливості лікування стрижневої мозолі

Присутність стрижня в структурі утворення ускладнює лікування цих мозолів в домашніх умовах. Щоб позбутися від сухої мозолі такого типу необхідно домогтися повного вилучення стрижня, що зробити самостійно досить важко. Часто при лікуванні відбувається тільки часткове видалення осі, що призводить до повторної появи мозолі. Найбільш ефективним методом видалення стрижневих мозолів є оперативне втручання, в ході якого ороговілий шар руйнується лазером або спеціальним апаратом.

25.01.2016
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(4 оцінки, в середньому: 5 з 5)