Що робити при проносі з температурою

При проносі з температурою не слід приймати лікарські препарати для усунення цих симптомів. Тактика долікарської допомоги залежить від причини, яка спричинила розвиток цього розладу. Це пояснюється тим, що рідкий стілець і підвищення температури є не самостійними захворюваннями, а ознаками патологічних процесів, що розвиваються в організмі.

Патології, при яких відзначається пронос з температурою, є:

 • харчове отруєння;
 • панкреатит (запальне ураження підшлункової залози);
 • гастроентерит (запальний процес в шлунку і тонкій кишці);
 • вірусна інфекція;
 • бактеріальна інфекція.

Хворий може вжити низку заходів, для того щоб полегшити свій стан. Але основні дії пацієнта повинні бути спрямовані на відстеження свого стану. При виявленні ряду факторів слід негайно звернутися до лікаря.

Перша допомога при проносі з температурою

Харчове отруєння
Симптоми у вигляді проносу при харчовому отруєнні розвиваються у дорослої людини в період від 1 до 12 годин після проникнення з їжею в організм патогенного мікроорганізму. Основною ознакою інтоксикації служить рясний водянистий пронос з сильним смердючим запахом. У калі можуть бути присутніми неперетравлені шматочки їжі. Температура підвищується до 38 – 39 градусів. Також пацієнтів турбує нудота і інтенсивна блювота.

Перше, що необхідно зробити при ймовірності харчового отруєння, це промити шлунок. Для промивання може бути використаний слабкий розчин марганцівки, розчин харчової соди (2 чайної ложки соди на 2 літри води) або розчин кухонної солі (2 столові ложки на 4 літри води). Загальний обсяг розчину, необхідний для промивання дорівнює 8 – 10 літрів. Температура рідини – від 35 до 37 градусів. Спочатку слід випити від 3 до 6 склянок розчину, після чого самостійно спровокувати блювоту. Для цього середнім і вказівним пальцем слід полоскотати корінь язика. Далі потрібно знову випити води і викликати блювоту. Повторювати процедуру до тих пір, поки вода не стане прозорою.

Після промивання хворому необхідно забезпечити спокій і наступні 24 години утримуватися від їжі. Для виведення токсинів необхідно прийняти активоване вугілля або інший вид сорбенту. Дефіцит рідини слід відновлювати за допомогою спеціальних сольових розчинів (регідрону, ораліта). Приймається даний засіб з розрахунку 10 мілілітрів на кілограм маси тіла після кожного акту дефекації. Згодом протягом тижня необхідно дотримуватися щадної малокалорійної дієти і вживати не менше 3 літрів води в день.

Якщо протягом 6 годин після промивання шлунка пронос і температура не зменшилися, слід негайно звернутися до лікаря.

Іншими причинами звернення до медичної допомоги є:

 • отруїлася маленька дитина або літня людина;
 • причиною інтоксикації можуть бути гриби або продукти свійської консервації;
 • пронос в поєднанні з сильною блювотою не проходить протягом 2 днів.

Панкреатит
Запалення підшлункової залози супроводжується поносом, який відрізняється сірим відтінком, сильним неприємним запахом і жирною кашкоподібною сумішшю.

При підозрах на панкреатит пацієнту необхідно звернутися до лікаря. До візиту медика слід відмовитися від прийому їжі і дотримуватися спокою, відмовившись від різких рухів. Знизити інтенсивність болю допоможе поза, при якій хворий сидить, нахиливши тулуб вперед.

Гастроентерит
При цьому розладі рідкий стілець супроводжується помірним підвищенням температури тіла (37 – 38 градусів). Стілець пацієнта пінистий, водянистий, без включень крові або слизу. Інтенсивність проносу залежить від ступеня захворювання, варіюючи від 5 (при легких формах) до 20 (при важких формах) походів в туалет в день. Часто хворі відзначають головний біль, слабкість в тілі, дискомфорт у верхній частині живота.

Заходами першої допомоги є:

 • відмова від їжі протягом 1 – 2 днів;
 • вживання від 2,5 до 3 літрів рідини в день;
 • дотримання дієти після гострого періоду хвороби;
 • відмова від алкогольної та тютюнової продукції;
 • дотримання постільного режиму.

При збереженні всіх симптомів більше доби, необхідно скористатися професійною лікарською допомогою.
Відсутність адекватного лікування при деяких бактеріальних і вірусних інфекціях може призвести до серйозних ускладнень, іноді – до летального результату. Тому при підозрі на інфікування бактеріями слід звертатися до лікаря.

13.09.2018
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(2 оцінки, в середньому: 2.5 з 5)