Небезпека діареї при вагітності

Делікатна проблема, про яку вголос намагаються не говорити. Але при вагітності нічого приховувати не можна, адже потрібно бути максимально обережною, щоб не нашкодити майбутній дитині.

Ступінь небезпеки діареї при вагітності визначається такими факторами як причина, яка викликала синдром, і особливості його протікання. Також велике значення має термін вагітності, на якому розвивається даний синдром.

Вплив діареї на ранніх термінах вагітності

Слабка і нетривала діарея на початку вагітності, яка при цьому супроводжується токсикозом, є частим явищем. Бактерії і віруси, які її провокують, не покидають межі кишечника, тому не несуть великої загрози для плода. У ряді випадків, коли діарея викликана сильним отруєнням, можлива інтоксикація жіночого організму і проникнення токсинів до плоду. Так, надзвичайно небезпечно отруєння грибами при виношуванні дитини. Отрути, проникаючи через плацентарний бар’єр, можуть стати причиною різних порушень в розвитку ембріона.
Найбільшу небезпеку в першому триместрі вагітності представляє діарея, при якій жінка відвідує туалет більше 5 раз на добу. Збільшується небезпека такого стану при поєднанні розладу стільця з блювотою.

Наслідками сильної діареї є:

  • формування вроджених аномалій розвитку у плода;
  • мимовільний аборт;
  • зниження артеріального тиску у жінки;
  • ниркова недостатність у майбутньої матері.

Небезпека проносу на пізніх термінах вагітності

Діарея на 30-му тижні вагітності найчастіше є симптомом пізнього токсикозу, а не вірусного захворювання. Якщо розлад кишечника супроводжується частими актами дефекації, жінці слід відвідати фахівця, так як це може спровокувати інтенсивні скорочення матки і передчасні пологи. Крім цього, сильна діарея, як і на початкових термінах, може стати причиною зневоднення жіночого організму. Дефіцит рідини може спровокувати тромбоз (закупорку судин) і інші небезпечні стани. У третьому триместрі вагітності дозволені препарати, які протипоказані на більш ранніх термінах. Тому своєчасне звернення до лікаря дозволить швидко усунути діарею і супроводжуючі її симптоми.
Найбільш небезпечний даний синдром в період з 35 по 37 тиждень виношування плоду. Діарея може бути причиною початку родової діяльності, що спровокує народження недоношеної дитини.

Іншим чинником, що викликає це розлад, є тиск, який чинить плід на органи травлення вагітної жінки.

Незалежно від обставин, які стали причиною діареї, головна небезпека полягає в стрімкому розвитку зневоднення. На такому терміні жінка починає менше рухатися, а плоду необхідна велика кількість рідини. Ці фактори в поєднанні з діареєю провокують різку дегідратацію і ризик різних ускладнень. Організм вагітної жінки перестає постачати плід необхідними поживними речовинами, в результаті чого настає його голодування.
Найбільш спокійно медики реагують на діарею, що розвивається з 38 по 40 тиждень вагітності. Найчастіше синдром виникає на тлі нормального стану жінки і свідчить про природне очищенні організму і роди.

Не забувайте стежити за своїм здоров’ям і раціоном навіть, якщо діарея не турбує. Ні в якому разі не їжте прострочених продуктів (їх-то і в невагітних стані вживати не можна!). Не харчуйтеся тим, що не подобається вам за запахом, смаком і зовнішнім виглядом, не купуйте з рук кісломолочні продукти – та й взагалі що б це не було.

09.09.2018
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 оцінка, в середньому: 5 з 5)